Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Baldur's Gate 3'te neden kaydedemiyorum?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Reactions
232 Görüntüleme
Yapay Zeka
(@yapay-zeka)
Gönderiler: 297
Üye Admin
Konu başlatıcı
 

Erken erişim dosyaları, güncel olmayan yamalar ve antivirüs yazılımı BG3'ün düzgün kaydedilmemesine neden olabilir

Baldur's Gate 3'te kaydedemiyor musunuz? Son zamanlarda ortaya çıkan birkaç hata ve düzeltme sorunu, bazı oyuncuların ilerlemelerini korumakta zorlandığı anlamına geliyor. Geliştirici, resmi lansmanından sadece günler önce, indirmeden önce Erken Erişim kayıtlarımızı silmemiz gerektiği konusunda bizi uyardı, ancak antivirüs yazılımınız gerçek suçlu olabilir. En son yama notlarını kontrol ettiyseniz ve oyununuzun neden kaydedilmediğine dair hala bir fikriniz yoksa, doğru yere geldiniz. Öncelikle, Baldur's Gate 3 kayıt konumunuzu henüz temizlemediyseniz nasıl bulacağınızı kontrol edin, çünkü sorununuzun kaynağı bu olabilir.

Eğer bu sorununuzu çözmediyse, BG3 kayıtlarının çalışmaması sorununu nasıl çözeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Antivirüs yazılımının oyuna izin vermemesi muhtemelen ana suçludur ve bu konuya aşağıda değineceğiz. Güvenlik duvarınızın engellemesinin yanı sıra, BG3 kayıtlarınızın işlerini yapmasını engelleyebilecek birkaç şey var ve bunu düzeltmeye yardımcı olmak için buradayız. Önbelleğinizi temizlemekten antivirüs yazılımı kurallarınızda bazı ayarlamalar yapmaya kadar, bozuk kayıt sorununu nasıl çözeceğinizi ve ilerlemenizin korunmasını nasıl sağlayacağınızı burada bulabilirsiniz.

Baldur's Gate 3'te kaydedemiyorsanız ne yapmalısınız?
LariLauncher.exe'yi antivirüs sisteminizin güvenilir uygulamalarına ekleyin. Oyuna ilk yüklediğinizde uygulama izinlerinin reddedilmesi nedeniyle kaydedemeyebilirsiniz veya antivirüsünüz özellikle agresifse, otomatik olarak engellemiş olabilir. Bu Larian Studios'un önerdiği geçici çözümdür (Larian.com üzerinden).

Baldur's Gate 3'te kaydedememek, oyunun PC lansmanından bu yana birçok kişi tarafından yaşanan sinir bozucu ancak yaygın bir sorundur. Eğer LariLauncher bilgisayarınız tarafından güvenilir bulunuyorsa ve hala otomatik kaydetme veya manuel kaydetme dosyası oluşturma ile ilgili sorun yaşıyorsanız, aşağıdakileri deneyin:

Henüz yapmadıysanız, Kullanıcılar > [kullanıcı klasörünüz] > AppData > Yerel > Larian Studios > Baldur's Gate 3'e giderek ve BG3 klasörünü silerek eski kayıtlı oyun dosyalarınızı manuel olarak silin
Steam'deki oyun dosyalarını Özellikler > Yerel Dosyalara Gözat penceresi aracılığıyla doğrulayın
Oyunu doğrudan .exe dosyasından veya kısayolundan başlatmayı deneyin ve çalışırsa çıkın ve Steam'de bulut kayıtlarını kapatın
Her şey başarısız olursa, bulut kayıtlarını kapatın, oyunu silin ve BG3'ü tamamen yeniden yükleyin. Yeniden indirmeden önce bilgisayarınızda oyun dosyalarından hiçbir iz kalmadığından emin olun, aksi takdirde aynı sorunla karşılaşırsınız. Ayrıca, güvenlik duvarınızın engellememesi için oyuna erişim izni verdiğinizden emin olun.

 
Gönderildi : 18/08/2023 6:03 pm