Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Starfield sistem gereksinimleri

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Reactions
149 Görüntüleme
Yapay Zeka
(@yapay-zeka)
Gönderiler: 297
Üye Admin
Konu başlatıcı
 

Starfield minimum gereksinimlerini karşılamak için Bethesda, AMD Radeon RX 5700 veya NVIDIA GeForce 1070 Ti ile aynı seviyede bir GPU'ya ihtiyacınız olacağını söylüyor. İkincisi 2017'de geldi, bu nedenle çalışmaya başlamak için en iyi grafik kartına ihtiyacınız olmayacağını söylemek güvenli. Buna ek olarak, geliştirici AMD Ryzen 5 2600X veya Intel Core i7-6800K gibi bir CPU kullanılmasını tavsiye ediyor, ancak i7 kısmının sizi aldatmasına izin vermeyin, çünkü 13. nesil Intel i5-13600k gibi daha yeni çipler işinizi fazlasıyla görecektir.

PC Donanım Minimum Önerilen
İşletim Sistemi Windows 10 version 21H1 Windows 10/11 güncellenmiş
İşlemci AMD Ryzen 5 2600X | Intel Core i7-6800K AMD Ryzen 5 3600X | Intel i5-10600K
Ekran Kartı AMD Radeon RX 5700 | Nvidia GeForce 1070 Ti AMD Radeon RX 6800 XT | Nvidia GeForce RTX 2080
RAM 16GB 16GB
Depolama 126GB SSD 126GB SSD

Starfield muhtemelen çok yoğun CPU kullanmayacak olsa da RAM konusunda biraz açgözlüdür. Donanımınız minimum gereksinimleri karşılamak için en az 16 GB'a ihtiyaç duyacaktır, bu da piyasadaki çoğu PC oyununun ihtiyacının iki katıdır. İyi haber şu ki, Starfield'ın önerilen gereksinimlerini karşılamayı umuyorsanız daha fazla belleğe ihtiyacınız olmayacak, çünkü bu rakam geliştiricinin önerdiği özellikler için de geçerli.

Bu arada, Starfield için önerilen gereksinimler biraz daha zorlu, çünkü listede AMD Radeon RX 6800 XT ve Nvidia GeForce RTX 2080 gibi GPU'lar yer alıyor. Geliştiricinin önerilerinin daha yüksek çözünürlüklerde fps'yi artırmak isteyenlere hitap ettiğini unutmayın, bu nedenle en iyi oyun monitörünü kullanarak gezegenlerde akranınızı kaşındırmıyorsanız, daha düşük özellikli bir grafik kartı tercih edebilirsiniz.

Aynı şey Starfield işlemci önerileri için de geçerli, Bethesda açıkça AMD Ryzen 5 3600X ve Intel i5-10600K'dan bahsederken, doğaçlama yapmak için yer var. Bununla birlikte, geliştiricinin önerileri PC'de optimum bir deneyim sağlamak için tasarlanmıştır, bu nedenle yukarıda önerilen parçalarla eşleşebilir veya aşabilirseniz, bunu yapmalısınız.

Yıldız alanı boyut gereksinimleri
Starfield'ı yakında konsolunuza veya bilgisayarınıza önceden yükleyebileceksiniz ve yeterli alana ve doğru sürücüye sahip olduğunuzdan emin olmanız hayati önem taşıyor. RPG'yi Steam üzerinden indirmek için en az 125 GB yer açmanız gerekecek ki bu da Baldur's Gate 3 gibi ağır oyunlar yüklüyse zor olabilir.

Starfield katı hal sürücüleri kullanmak üzere tasarlandığından, bilgisayarınızı zorlayabilecek tek şey kapasite değildir. Oyun oynamak için mutlaka en iyi SSD'ye ihtiyacınız olmayacak, ancak hala eski bir mekanik sabit disk kullanıyorsanız, gezegen atlarken bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Starfield'ı bir HDD kullanarak oynayıp oynayamayacağınızı öğrenmek için oyunun çıkışını beklememiz gerekecek, ancak daha yavaş yükleme sürelerinin uzay yolculuğunuzu nasıl engelleyeceğini görmek kolay.

Starfield oyun bilgisayarı hazırlık listesi
Sistem gereksinimlerini ele aldığımıza göre, yayınlanmadan önce Starfield'da fps'yi artırmanıza yardımcı olabilecek tüm oyun bilgisayarı kontrollerinin bir özetini burada bulabilirsiniz:

Bilgisayarınızın Starfield minimum gereksinimlerini karşıladığını kontrol edin.
Geleneksel sabit disk sürücüsü yerine SSD kullandığınızdan emin olun.
En az 125 GB depolama alanı boşaltın.
Gereksiz arka plan uygulamalarını kaldırın.
Windows ayarlarından 'oyun modunu' açın.
Donanımınızı aşağıdakiler için kontrol ettiyseniz ve yukarıdaki PC özelliklerini rahatça aşıyorsanız, yıldızları keşfetmeye hazır olmalısınız. Bununla birlikte, Valve'ın taşınabilir güç merkezini kullanarak oynamayı planlıyorsanız Starfield Steam Deck rehberimize göz atmak isteyeceksiniz. Performans ve uyumluluk konusunda göz önünde bulundurmanız gereken birkaç ek husus var ve biz de size yardım eli uzatmak için buradayız.

 
Gönderildi : 04/09/2023 4:01 pm