Yarış Oyunları

Asphalt 9 Legends Rekor Kırdı İnceleme

Asphalt 9 Legends, Asphalt serisinin yemi oyunu olarak karşımıza çıkalı daha çok vakit geçmemişken rekora imza attı. Bir çok ülkede sadece 1 haftada ilk sıraya yerleşen oyun 150 ülkenin mobil uygulama mağazalarında ilk beş içinde yer almayı başardı. Gameloft bu oyunla da bir çok ödül almaya devam edecek gibi görünüyor.

 

Günün Oyunu Asphalt 9 Legends

Bir çok ülkede kısa süre içerisinde yüksek indirme sayısına ulaştığı için günün oyunu olarak sunulan Asphalt 9’u ben de oynadım. Videoyu elbette yazımın bir köşesine ekliyorum. İzleyebilirsiniz. Siz de Google Play, AppStore gibi uygulama mağazalarına bakarsanız başarısından ötürü bu oyunu ilk sıralarda görebilirsiniz.

Ülkelere Göre Asphalt 9 Legends Başarısı

Ülkemizde birinci sıraya çıkmayı başaran Asphalt 9 Legend  aynı başarıyı Japonya’da da göstererek yine o ülkede de birinci oldu. Bunun yanında Fransa, Almanya ve İtalya’da ikinci sırada yer alan oyun Amerika’da 4. olmayı başardı. 150 ülkede ilk beşe girmeyi başaran Asphalt 9 Legends, bir çok ülkenin Appstore’un da editörün seçimi listesine girerek başarısını tasdiklemiş oldu.

Asphalt 9 Legends Grafikleri Nasıl?

Daha önce beta sürecinde APK indirerek oynanabilen oyun hakkında bazı incelemeleri okuma fırsatı bulmuş ve oyuncuların pek memnun olmadığını, en azından bu sürece katılanların genel olarak oyunu çok sevmediklerini görmüştüm. En önemli eleştiri ise Asphalt 8 Airborne oyunundan sadece grafik olarak ayrılmasıydı. Başka bir değişiklik olmadığı söyleniyordu. Yani Asphalt 9’u en başından beri deneyenler grafiklere onay verdi. Bazı Youtubeculara ve videolarına baktığınız zaman grafikleri beğenmediklerini söylüyorlar lakin genel görüş bu değil. Onlar ilk önce telefonlarına ve grafik işlemcilerine bakmalılar.

 

Asphalt 9 Legends Oynanış

Asphalt 9’daki en önemli farkın oynanış olduğunu söylemem gerek. Çünkü öne çıkan özelliklerinden ilki oynanış kolaylığı sağlaması. TouchDrive dedikleri bir özellik oyuna eklenmiş. Bu sayede arabanın kontrolü otomatik sağlanıyor. Siz sadece viraja girerken drift yapıyor ve virajları kolay bir şekilde almayı sağlıyorsunuz. Ayrıca fiziksel bir çizgi ya da bölüm olmasa da oyundaki yollar 3’e ayrılmış. Sizin yapmanız gereken dokunmak ve çekmek suretiyle arabanın şeridini değişdirmek. Bir de kontrol etmeniz gerekenler arasında elbette vazgeçilmez nitrolarımız var. Nitro sistemi kısmen Asphalt 8 ile aynı. Tek fark daha hızlı tükenen ve daha hızlı giden çift tıklama ile aktif olan nitro özelliğinin olması. Kolayı sevmeyenler de düşünülmüş elbette. TouchDrive’ı iptal edip Asphalt 8 gibi oyunu kontrol etmeniz mümkün. Ekranın sağına ve soluna dokunmak ve de frene basmak suretiyle arabanıza yön verme imkanınız bulunuyor. Bunun yanında sensör kontrolü de var.

Asphalt 9’da Araba Nasıl Alınır?

Elbette ilk arabanız size hediye ediliyor. Geliştirmeleri yapılabiliyor. İkinci arabayı yine kariyer modunundan elde edebiliyorsunuz. Kariyer modundan bir çok araba kazanabilirsiniz. Daha sonrası ise araba kartları toplayarak birleştirip arabanızı elde edebiliyorsunuz. Tabi ki parasını vererek hızlı yoldan araba alma imkanı olmazsa olmaz.

Asphalt 9 Oyun Videosu

Asphalt 9 Legends için ben de kısa bir inceleme videosu çektim umarım beğenirsiniz.
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
HaberYarış Oyunları

Eski Forza Horizon geliştiricilerine göre yeni oyunlarına aşık olacaksınız

Gran Turismo 7HaberYarış Oyunları

Gran Turismo 7 Güncellemesiyle Gelen Yeniliklere Göz Atın

RehberYarış Oyunları

The Crew: Motorfest - Araba Alıp Satmak

Yarış Oyunları

MotoGP 23'ün yeni duyuru fragmanı yayınlandı ve çıkış tarihi belli oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Clash Royale Deste Tavsiyesi – Kontrol (Rehber)