Mobil Oyun

Stormfall Saga Of Survival Mobil Hayatta Kalma Oyunu

Plarium şirketinin bir başka oyunu Stormfall ‘dan bahsetmek istiyorum. Genel olarak oyun Darkfall ya da Last Day On Earth oyunlarının kopyası. Ama kendine özgü özellikleri de bulunuyor. İşte bu yazıda bunlardan bahsedeceğiz.
Stormfall Saga Of Survival gelen bilgi
Oyundaki amacınız en uzun süre hayatta kalmak. Zira öldüğünüzde üzerinizdeki herşeyi kaybediyorsunuz. Hayatta kalmak için çevrenizde gerekli malzemeleri toplamalı ve silah ya da eşya yapmalısınız. Oyunda en çok önem verilen şeyin hayatta kalmak için yemek ve su yapımı, kıyafet yapımı, silah yapımı olduğunu gördüm.
Stormfall Saga Of Survival grafikler
Plarium şirketi bütün oyunlarında grafiklere oldukça önem veriyor. Çizimler diğer oyunlarında olduğu gibi Stormfall ‘da da oldukça iyi. Bu açıdan sizi tatmin edecektir. Grafiklerin yanında efektler ve sesler de oldukça iyi demek mümkün.
Stormfall Saga Of Survival oynanış
Oyunda sol kısımda yer alan sanal yön veren taşlarıyla karakterimiz yön veriyorsunuz. Dik kamera açısından gördüğünüz karakterimiz ekrana biraz yakın duruyor. Bu açıdan çevrenize çok fazla hakim olamasanız da küçük harita ekranın bir köşesinde size yön veriyor. Bu haritada hem toplayabilirsiniz kaynakları hem de size saldırabilecek yaratıkları görebilirsiniz ya da kendi işlediğimiz baraka ya da diğer kalıcı eşyaları bulabilirsiniz
Stormfall Saga Of Survival hakkında diğer detaylar
Oyunda küçük bir çantanın var ve hemen doluyor. Bunun için yönlendirmelerden ve topladığınız kaynaklardan kendinize bir çanta yapmanız gerekiyor. Ayrıca barakanızı kurup buraya kasa yaparak yine topladıklarınız biriktiğinde ve ölmeden önce eşyalarınızı burada depolayabilirsiniz.
Yaratık kestiler ya da kaynak topladıkça tecrübe puanı kazanıyor bu puanlara seviye atlayabiliyorsunuz. Bu sayede seviyesi yüksek eşyalar oluşturmak için gerekli şartları sağlamış oluyorsunuz. Oyunda bir sürü kıyafet ve silah bunun yanında barakanızda kullanacağınız bir çok eşya da yapmanız mümkün.
Yukarıda bahsettiğim baraka eşyaları oyun içinde ayrıca gerekli. Örneğin kamp ateşi yapmadığınız sürece yemek pişirmeniz mümkün değil. Ayrıca kuyu olmadan boş kaplarınızı su dolduramazsınız. Bunun gibi bir çok eşyayı bu şekilde oluşturmanız ve onlarla hayatta kalmak için kaynak üretmeniz gerekli. Oyunda tarla mevcut ve işleyebiliyorsunuz.
Ana haritada gezinebilirsiniz
Oyunu sürdürmek için ayrıca harita üzerinden kaynak bölgelerine seyahat etmeniz ve buralarda yaratıklarla savaşıp kaynak toplamanız gerekiyor. Kendi bölgenizde topladığınız kaynaklar sadece ilk seferde sizi idare ediyor.

Oyunun en önemli sıkıntılarından birisi iki harita arasında gidip gelme süresinin oldukça uzun olması. Hızlı gitmek için ise enerjiye ihtiyacınız oluyor. Enerji ise çabuk elde edebileceğiniz bir şey değil.

Bu kadar anlatımdan sonra detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki videolarımı izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir