RehberStrateji

Clash Royale Deste Tavsiyesi – Kontrol (Rehber)

Clash Royale oynamayı sevenler, yeni bir deste mi arıyorsunuz? O halde tavsiyelerimizi kontrol ediniz. Bu yazıda sizlere Clash Royale’in en çok oynanan destesini göstermek istiyorum. Bu kontrol amaçlı olduğundan adına kontrol destesi diyebilirsiniz. Oldukça iksir maliyeti düşük kartlar bulunur ve bu açıdan hızlı bir şekilde oynanabilir. Clash Royale deste tavsiyemize geçelim.

Clash Royale Kontrol Destesi Kartları

Clash Royale kontrol destesi

Kartlarımız ve tanımları şu şekilde;

İskeletler: 3 iskelet oldukça zayıf olmalarına rağmen güçlü kartların dikkatini çektikleri için onları oyalarlar. Örneğin koşarak gelen bir Prens kartını durdurmak için idealdir.

Ayrıca Bakınız: Golem Kontrol Destesi

Buz Ruhu: Yine rakibin kartlarını kontrol etmek için ideal bir karttır. Bazı kartları aynı anda yok edebildiği gibi ayrıca kısa süreli dondurma etkisi de rakibinizi yavaşlatmak için etkilidir.

Silahşör: Hem havaya hem de karaya atış yapabilen bu kart yüksek hasarıyla da dikkat çekiyor. Hasar vermek için desteye eklenmiştir.

Domuz Binici: Destenin asıl kartı olup tamamen kule hasarı vermek için kullanılır.

Buz Golemi: Oyunun bir başka kontrol kartıdır. Örneğin, Pekka sizin tarafınıza doğru gelirken kendi tarafınızda oyun alanının ortasına attığınız zaman onu yakalayana kadar diğer tarafa yönlenecektir. Eğer Buz Golemi kısa süre içerisinde yok edilmezse Pekka diğer kulesinin önüne kadar peşinden gidebilir.

Top: Bina kartı olarak Top, yüksek hasarıyla savunmada kullanılır. Can değeri az olsa da yüksek hasarı sayesinde korkulan bir karttır.

Alev Topu: Oyunun bir diğer hasara dönük kartıdır. Destemizdeki amacı hasar vermek, Domuz Binici’yi korumak, bina yok etmek ve özellikle kule dibinde rakip kartlara saldırmaktır.

Tomruk: Bu desteki yegane amacı Domuz Binici’nin önünü açmaktır.

Clash Royale Kontrol Destesi Oynanışı

Aceleye gelmeyen bir destedir. Sabırlı olmalı rakibin iksirini bitirmesini ve sıkışmasını beklemelisiniz. Elbette çok hızlı bir şekilde savunma da yapacaksınız. Savunma kartlarınızla (İskeletler, Top, Buz Golemi, Buz Ruhu) rakibinizin saldırılarını yavaşlatın. Uygun bir zamanda da Silahşör ve Domuz Binici ile saldırınızı yapın. Bu iki kartı korumak için de Alev Topu, Tomruk kartlarını kullanın.

Ayrıca mobil oyun video Youtube kanalıma abone olabilirsin

Kontrol Destesi İstatistikleri

Maçların yarısı genelde bu desteyle yapılıyor. En popüler deste desek yalan olmaz. Onun dışında kazanma oranı ise maç başına 0,81 Taç olarak dikkat çekiyor. Savunma ağırlıklı olduğundan berabere bitme olasılığı yüksek ama biraz şansla kesinlikle bir tacınız var. Elbette savunmayı sağlam tuttuğunuz zaman da taç verme ihtimaliniz düşük.

 

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Clash RoyaleRehber

En İyi Golem Destesi - Clash Royale

Mobil OyunStrateji

Clash Royale 6. yıl dönümünü ödüllerle kutluyor

Clash Royale

Clash Royale'e Seviye 14 Geliyor, bütün detaylar...

Strateji

Clash Royale Hayranları NFL Clash'a da Bir Göz Atmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir