HaberSandbox

Minecraft Pocket Edition 2018 Kazancı Ne Kadar?

Sensor Tower, araştırma sonuçlarını basınla paylaştı. Minecraft’ın mobil sürümü olan Minecraft Pocket Edition en iyi senesini geçirdi. 2018 kazançları Microsoft’u memnun etti. Dünyanın en popüler oyunlarından olan Minecraft, değişik sitili ve grafikleriyle de bir çok oyunun ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Peki geride bıraktığımız yıl mobil oyun Minecraft Pocket Edition ne kadar kazandı?

Minecraft Pocket Edition 2018 Kazancı

Minecraft PE olarak da bilinen Minecraft Pocket Edition mobil oyunu Sensor Tower’ın verdiği bilgilere göre 2018 yılı içerisinde 110 milyon $ gelir elde etti. Çıkış yaptığı 2011 yılından bu yana şirket en iyi senesini geçirdi. Özellikle çocuklar arasında oldukça popüler olan mobil oyunun bir sürü kırılmış sürümü olmasına rağmen, bir sürü benzer kopya oyun olmasına rağmen gelirlerde sürekli ilerleme var.

Ayrıca Bakınız: Minecraft PE Güncelleme Geldi

103 milyon $ geliri vardı

Bir önceki sene gelirleri 103 milyon $ olan oyunun bu sene %7 artışla 110 milyon $ kazanması başarısının bir yansıması olarak görüldü. Ayrıca eski bir oyun olmasına rağmen hala popüler olması da başarısının başka bir işareti olarak görülüyor. Minecraft Pocket Edition asla eskimeyecek bir oyun gibi görünüyor.

Hangi ülkeler bu oyuna para yatırıyor?

Gelir dağılımına bakacak olursak 2018’de kazançlar şu şekilde listeleniyor;

  1. Amerika 52.8 milyon $ ile Minecraft Pocket Edition’a en çok para yatıran ülke.
  2. İngiltere’de yaşayan oyuncular ise bu oyuna 7.3 milyon $ harcamış.
  3. Japonya 2018’de 5.5 milyon $ parayı Minecraft Pocket Edition‘a yatırmış.

Ayrıca Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz

Geri kalan gelirin payı da dünya çapına yayılabilir. Özellikle Amerika’da oldukça fazla oynanan Minecraft Pocket Edition dünya çapında bilinen ve oynanan bir mobil oyun olarak dikkat çekiyor.

Minecraft PE hakkında kısaca

Sandbox (herhangi bir senaryo ve görev çizgisiyle sizi sınırlamayan, senaryoya şekil verebildiğiniz ve dünyayı yönetebildiğiniz oyun türü) olarak karşımıza çıkan Minecraft PE, PC sürümünün neredeyse aynısıdır. Minecraft keyfini telefonunuza taşıyan bu oyun kendi dünyanızı kendiniz yaratmanız için size neredeyse sınırsız kombinasyon sunar. Bu geniş dünyada bir çok oyuncu yaratıcılığını geliştirirken çeşitli modlarla da eğlenmesini bilir. Oyun ücretli şekilde oyun mağazalarında yer alıyor ama deneme sürümü de resmi olarak mağazalarda yerini almıştır. 

Minecraft PE (Ücretli)  Minecraft PE (Deneme)

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
MinecraftRehberSandbox

Minecraft: Slime Chunk Nasıl Bulunur?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft: Axolotllar Ne Yer?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Bebek Köylülerin Büyümesi Ne Kadar Sürüyor?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft Antik Şehir Rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Apex Legends İndirme Hatası 3:0 Nasıl Çözülür?