RehberYoutube

Rangers of Oblivion Silah İçin Giriş Rehberi

Selam, oyun severler. Bir mobil oyun rehberinden yine herkese kucak dolusu sevgiler. Bu yazımızda Rangers of Oblivion silah çeşitleri hakkında giriş düzeyinde bilgiler vereceğiz. Hangi silah ne işe yarar, oyun tarzınıza göre silah seçimi konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Rangers of Oblivion silah oldukça önemli çünkü yetenekleriniz silahlardan geliyor. Bu açıdan silahınızı belirlemeniz iyi olacaktır. Dilerseniz silahları tanımaya başlayalım. 

Rangers of Oblivion silah çeşitleri 

Rangers of Oblivion mobil oyununda bulunan silahlar şu şekilde sıralanabilir; 

  • Büyük Kılıç
  • Mızrak 
  • Uzun Yay
  • İkiz Kılıç 
  • Değnek 
  • Zırheldiveni 

Ayrıca bakınız : Rangers of Oblivion Yeni Kostüm

Büyük Kılıç 

Dev kılıcın normal saldırısı çevredeki birden çok hedefe hasar veriyor. Standart vuruş yeteneğini kullandığınız zaman kılıcı savuruyor ve çarptığı şeylere hasar veriyor. Standart vuruş yeteneğini basılı tuttuğunuzda yukarıdan aşağı tek bir hedefe güçlü bir vuruş yapıyor. Ama bu dayanıklılık kullanıyor. Bir nevi enerji olan dayanıklılık kırmızı can barınızın altında yer alıyor. Dayanıklılık bittiği zaman standart vuruşa uzun bassanız bile yetenek kullanılmıyor ve normal bir vuruş yapıyor. 

Rangers of Oblivion silahlar ve özellikleri

Dev kılıcın ikinci yeteneği ise oldukça etkili. Belli bir mesafeden kullanıldığında kılıcı hedefe fırlatıp arkasından kendisi oraya adeta ışınlanıp kılıcı tutuyor ve kılıcı yine çevresine savurup bu sefer ikinci hasarı herkese veriyor. Yavaş oynanan Büyük Kılıç yeteneklerini hızlandıran bir yetenek. 

Ayrıca bakınız : Rangers of Oblivion Yeni Çıktı

Bir sonraki Rangers of Oblivion silah yeteneği ise biraz uzak mesafeden kılıcı çapraz şekilde savuruyor. Bu savrulma bir enerji açığa çıkarıp önündeki düşmanların içinden geçiyor ve zarar veriyor. 

Son yeteneğimiz elbette en güçlü olan. Bu yeteneğimiz de dayanıklılık harcarken oldukça yavaş ama çok güçlü bir vuruş yapıyor. Kullanıldığı zaman gücünü toplamak için duran kahraman yukarıdan aşağı kılıcı indiriyor. Düşman oldukça yüksek hasar alıyor. 

Büyük Kılıç ayrıca dodge denilen yuvarlanma yeteneğine de sahip. 

Mızrak

Bu Rengers of Oblivion silah seçimi sizlere oldukça önemli özellikler kazandırıyor. Oyunun tank sınıfı haline geliyorsunuz çünkü bir de savunma için kalkanınız oluyor. İlk yeteneğimiz standart yetenek ilk vuruşunda mızrağı vuruyor, daha sonraki vuruşun biri kalkanı kullanıyor bir sonrakinde yine kalkan rakibe vuruluyor. İlk yeteneğimiz ayrıca dayanıklılık kullanan bir özelliğe de sahip basılı tuttuğunuz zaman kalkan çekiliyor ve rakip size bu şekilde vurursa savunma bozuluyor ve karşı atak yapılıyor. 

Youtube Kanalım Abone Bekler

İkinci yeteneğimiz oldukça eğlenceli, kullanıldığı zaman kalkan dönerek ilerliyor. Rakibe vurup bumerang gibi geri geliyor. Daha sonra kalkan tekrar yerine döndüğünde düşmanın tepesine indiriyorsunuz. Oldukça kullanışlı. Bu kombo sonucu rakip yere düşüyor. 

Rangers of Oblivion silah Mızrak için 3. yeteneğimiz mızrağı karşıya doğrultarak rakibin üzerine koşmak. Rakibe deydiğiniz anda rakibi mızrağın ucunda sürükleyerek hasar veriyorsunuz. Birden çok hasar verdiğiniz yetenek önümüzü yıkıp geçmenizi sağlıyor. 

En güçlü yeteneğimiz ise oldukça etkileyici. Bastığınız zaman kalkan meydana çıkıyor ve sizi baktığınız yerden gelen hasarlardan koruyor. Bu kalkanla ilerleyebilir ya da sağa sola dönebilirsiniz. Vurulduğu anda karşı atak yapan kalkan rakibi savuruyor ve yere düşürüyor. 

Uzun Yay 

Bana kalırsa oyunun en etkisiz ve kullanışsız silahlarından birisi ayrıca oynaması zor. Bu silahla aldığınız hedefi iyi belirlemeniz gerekiyor. Hedefimiz ekranda görünüyor. Değiştirmek de mümkün. Ayrıca bu hedefe ilgili dikkat etmeniz gereken şey uzaklık. Eğer fazla uzağa giderseniz hedefimiz kırmızı renkten sarıya dönüyor. Bu şekilde kullanılan yetenekler kısmen daha az hasar veriyor. İlk yeteneğimizde yine iki özellik bulunuyor. Tek tek bastığınız zaman hedefe küçük vuruşlar yapıyor. Basılı tuttuğunuz zaman ise otomatik olarak 3 hedef belirliyor ve hepsini vuruyor. 

Rangers of Oblivion silah, Uzun Yay, ikinci yeteneğinde bir ok fırlatıyor ve bu ok önündeki bütün rakiplerin içinden geçiyor, belli bir mesafeye kadar devam ediyor. İçinden geçtiği bütün rakiplere hasar veriyor. 

Bir sonraki Uzun Yay yeteneği yatay olarak birden fazla ok fırlatıyor ve okları çevreye dağıtıyor. Bu sayede birden fazla düşmana hasar veriliyor. Alan hasarı için iyi bir yetenek. 

Son yeteneğimiz en güçlüsü ama oldukça basit bir kullanılışa sahip. Hedef alıp bastığınız anda onun olduğu bölgeye kısa süreliğine ok yağıyor. 

İkiz Kılıç 

Oyunun en hareketli silahlarından birisi desek yalan olmaz. Aksiyon sevenlere tavsiye edilir. İlk yetenek sadece kılıçları savurup alan hasarı verebiliyor ama kombonun sonunda kılıcı ileri fırlatıp kendisi de arkasından ışınlanıyor ki oldukça etkili bir özellik. Ayrıca basılı tuttuğunuz zaman ekstra size güç veriyor. İkinci yeteneğimiz havada hareketler yaparak rakibi güçlü akrobatik zararlar veriyor. Başka bir artısı yok. 

Bir sonraki yeteneğimiz çok güçlü. Kılıçları sağa sola savurarak adeta biçici gibi rakibi kesip atıyor. Elinden kurtulmak mümkün değil. Son yeteneğimiz bastığınız zaman size güç veriyor. Tekrar bastığınızda yüksek hasar veren bir vuruş yapıyor. İkiz Kılıç silahını oldukça basit bir oynanışı bulunuyor. Bu açıdan tavsiye edilir. 

Değnek

Büyücü oynamayı sevenler için ideal bir silah. Uzun Yay gibi hedef almak gerekiyor. Ben pek sevmedim ama Uzatmadan tanıtıma geçelim. İlk yetenekte ilk bir kaç basışta rakibe büyü fırlatıyor son vuruşta ise aynı büyüden 3 adet fırlatıyor. Yüksek hasar veriyor. 

İkinci yeteneğimizde ise alınan hedefin üzerine buz yağdırıyor. Bu yetenek kısa sürüyor. Yüksek hasar veriyor. Bir sonraki yetenekte ise cast edilen bir yetenek. Bu yetenek ile rakibimize doğru bir büyü yapıyorsunuz. Çokta uzak olmayan bir mesafeden rakibe bir şok ya da soğuk dalgası gönderiyoruz ve bu sürekli aktif oluyor. Aktifken sağa ya da sola çevirip farklı yerlere hasar vermek mümkün. Cast kısa sürüyor. Son yeteneğimiz ilk etapta aktif olmuyor. Diğerleriyle rakibe hasar verdikçe enerji barı doluyor ve kullanılabilir hale geliyor. Tamamen dolduğunda 3 defa kullanılabilir oluyor. Kullanıldığında rakibe güçlü 3lü büyü topu fırlatıyor. 

Zırheldiven

Oldukça basit bir yapıya sahip olan bu silah ilk yeteneğiyle rakibine sağlı sollu vuruşlar yapıyor. Son vuruşları ise oldukça etkili oluyor. İkinci yetenek sizi uzak mesafeden rakibin üzerine uçmanızı sağlıyor. Bu rakibe hasar veriyor. Bu yetenek soğumaya girene kadar bir kaç kez kullanılabiliyor. 

Bir sonraki Rangers of Oblivion silah yeteneği seri şekilde yumrukları rakibe savuruyor ve yüksek hasar veriyor. Son yetenek kullanımı da şu şekilde, hasar verdikçe aktif oluyor enerji barı doluyor. Bir kaç kez kullanılabiliyor. Kullanıldığı zaman sağa sola hızlı bir şekilde haraket eden siz, rakibe her geçişinizde yüksek hasar veriyorsunuz. 

Rangers of Oblivion silah tanıtım videosu

Bu yazının yanında ayrıca silahları tam olarak görmeniz için sizlere de bir video kaydettim. Videodaki ses sorunu sebebini bilmediğim, oyundan kaynaklanan bir sorum. İkinci kez aynı oyunda aynı cızırtı meydana geliyor. Bunun için kusura bakmayın. 

Google Play

AppStore

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask: NPC Nasıl Ehlileştirilir?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft: Slime Chunk Nasıl Bulunur?

RehberStrateji

Manor Lords: Hastalıkları Nasıl Tedavi Edersiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Panter Evcilleştirme, Hızlıca Binek Elde Etme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Pocket Edition 2018 Kazancı Ne Kadar?