BulmacaListe

Mobil Bulmaca Oyunları Android ve iOS

Telefondan oynadığınız oyunların içinde en popüler kategorilerden birisi de mobil bulmaca oyunları kategorisidir. Bir çok insan her an her yerde sakince oynanabildiği için mobil bulmaca oyunlarını tercih ediyor. Bu mobil oyunlar kendi içinde farklılık gösteriyor. En popüler kategorilerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yapboz oyunları (puzzle)
  • Kelime oyunları
  • Fark bulmaca

Bunların şuan mobil oyun mağazalarında en popüler olanlarından sizlere 5 tanesini tanıtacağız. Bu mobil oyunlar hakkında bilgi alabileceğiniz gibi indirme bağlantılarını da yazımıza ekleyeceğiz.

En sevilen mobil bulmaca oyunları

Mobil bulmaca oyunları içerisinde yorum kısmından siz de dilediğiniz, sevdiğiniz zor bulduğunuz oyunları ekleyebilirsiniz. Fikrinizi almak isteriz. Bunlar piyasanın en iyisi ve oldukça eğlenilen mobil bulmaca oyunları. İşte listemiz;

Ayrıca Bakınız: Mobil Bulmaca Oyunları Listesi #1

Uncharted: Fortune Hunter

Bilgisayarda uzun yıllar oynanan Uncharted oyununun mobil sürümü bulmaca kategorisine geldi. Oldukça popüler oldu. Tuzaklarla dolu bir platform üzerinde oynanan macera dolu bulmaca oyunu Uncharted: Fortune Hunter, bulmacayı çözerek, platforma şekil vererek ve doğru yolu bularak bulmacayı çözmenizi istiyor. Oldukça zorlayıcı ve düşündürücü bölümlerini olduğunu söylemek gerek. Çizimler ve genel olarak grafik kalitesi de oldukça yüksek. Uncharted: Fortune Hunter indirmek için verdiğimiz bağlantıları kullanabilirsiniz.

uncharted fortune hunter

Google Play  AppStore

Yapboz Dünya

Puzzle olarak bilinen dilimize yapboz olarak geçen, evimizde de 1000 parça gibi birleştirdiğimiz yapbozlar artık telefonunuzda. Bir birinden zorlu yapboz oyunları “Yapboz Dünya” mobil oyununda. Bulmaca oyunları kategorisinde yer alan yapboz oyunları arasında en iylerinden birisi diyebiliriz. Basit arayüzüyle sizi sadece oyuna odaklayan bir tasarım. Parça sayısına göre bölümler, basit sürükle bırak yapısı sayesinde zeka açan yapboz oyunlarından birisi. Birbirinden güzel resimleri tekrar bir araya getirmek için Yapboz Dünya oyununu verdiğimiz bağlantılardan indirin.

puzzle oyunları

Google Play  AppStore

Kelime Gezmece

Gazetelerde çözdüğünüz bulmacaları telefondan çok daha basit ve hızlı şekilde, hem de eğitici bir biçimde çözmek ister misiniz? Son zamanların en popüler kelime oyunları arasında yer alan Kelime Gezmece oyunu, mobil bulmaca oyunları kategorisinin son gözdelerinden. Ülkemizde de çok oynanan bir mobil bulmaca oyunu.

Mobil Oyun Kanalımı Gördün Mü?

Kelime Gezmece, kelime bulmaca oyunu, size verilen bir kaç harfi uygun yolu izleyerek birleştirmenizi ve kelimeyi oluşturmanızı bekliyor. Daha sonra üst kısımdaki bulmacaya bu kelimeler yazılıyor. Birbirinden zorlu seviyelerin olduğu kelime oyununun ayrıca “gezmece” izminden kaynaklı arka planı da dünyanın ünlü yerlerinden bize görsel şölen sunuyor. En kötü yanı ise çok fazla reklam göstermesi. Kelime Gezmece, kelime oyununu indirmek için bağlantıları kullanın.

kelime gezmece

Google Play  AppStore

10 Farklı Bul: Fark Bulmaca Oyunu

Mobil bulmaca oyunları kategorisinin bir başka yükselen yıldızı, önceden yine gazetelerin bulmaca eklerinde yayınlanan fark bulma bulmacaları için harika bir alternatif, 10 Farkı Bul Fark Bulmaca Oyunu. Oyun size birbirine benzeyen 2 resim gösteriyor. Bunlar arasındaki fark sayısını da belirtiyor ve bunları işaretlemenizi istiyor. Fark bulma oyunları için en önemli unsurlardan birisi görsel kalitedir. Çizimlerin görsel kalitesi oldukça iyi. Alternatiflerini de bulmanız mümkün. Fark bulmaca oyunu 10 Farkı Bul indirmek için verdiğim bağlantılar hemen alt kısımda.

fark bulma oyunları

Google Play  AppStore (Alternatif)

Move to Block: Slide Puzzle

Puzzle oyunları için ilgi çekici ve zeka açıcı bir mobil bulmaca oyunu daha, Slide Puzzle. Bu puzzle oyunları içerisinde amacınız kırmızı renkte olan dikdörtgeni kapıdan çıkarmak. Bunun için etrafınızı saran engelleri doğru şekilde konumlandırmanız gerekiyor. Bu sayede farklı olan dikdörtgeninizi serbest bırakabilirsiniz. Zorlanacağınız bulmaca oyunlarından birisi. Oldukça mücadeleci bir bulmaca oyunu. Slide Puzzle indirmek için bağlantılar aşağıda.

bulmaca oyunları puzzle oyunu

Google Play  AppStore

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
AksiyonListeMacera

Tüm Marvel's Spider-Man 2 kostümleri ve nasıl elde edileceği konusunda rehber

Game PassListe

Xbox Game Pass: Beş Saatten Kısa Sürede Bitirilebilecek Oyunlar

ListeSimülasyon

En İyi Ticaret Simülasyonu Oyunları

Liste

En İyi Dinazor Oyunları (Liste)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Mobil Oyunların Pile Zararı Var Mı?