Nasıl Yapılır

Mobil Oyunları Gamepad İle Nasıl Oynarsınız?

Bir çok insan bilgisayar sürümü olsa bile bazı oyunları çeşitli sebeplerden mobil olarak bilgisayar üzerinden oynuyor. Peki bu oyunları klavye fare ikilsinden vazgeçip gamepadle oynamak ister misiniz? Bu yazımızda mobil oyunları gamepad ile nasıl oynarsınız konusundan kısaca bahsedeceğim. Elbette klavye fare ikilisi herzaman daha avantajlı ama oyun kumandasından vazgeçemeyen çok insan da var. Gelin kısaca bir bakalım. Oldukça basit şekilde mobil oyunları gamepad ile oynayalım.

Mobil Oyunları Gamepad ile oynamak

Bunun için nelere ihtiyacımız olacak?

  • Bilgisayar + ekran
  • Gamepad
  • Bluestacks. Buradan indirin
  • İstediğiniz oyunun Gamepad desteklediğinden emin olun.

İhtiyacımız olanlar bu kadar. Mobil oyunları gamepad ile oynarken avantajımız ise şu şekilde; bilgisayarınızı geniş ekran bir televizyona bağlayabilir ve kesinlikle oldukça farklı bir mobil oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Mobil oyunları gamepad ile oynamak için izlemeniz gereken yol

  • Bilgisayarınıza Bluestack’ı kurunuz. Tam kurulum tamamlandığı zaman oyun kumandanızı bilgisayarınıza bağlayın.
  • Bluestack kumandayı tanıyacaktır.
  • Daha sonra oyununuzu indirin.
  • Oyununuz şu şekilde görünecektir.

Ayrıca bakınız / Muja Mobil Oyuncu Ekipmanı

bluestack mobil oyunları gamepad ile oynamak

Eğer oyununuz gamepad destekliyorsa yapmanız gereken başka birşey yok. Oynamaya hemen başlayabilirsiniz. İşlem bu kadar basit. Gamepad kontrolünü destekleyen oyunlar başka hiçbir işleme gerek duymadan doğrudan oynanmaya başlanabiliyor.

Ayrıca mobil oyun kanalıma abone olun.

Arayüz Kontrolü

Sadece oyunlarda değil ayrıca Bluestack arayüzüne gamepad ile müdahale etmeniz mümkün. Sadece başlat tuşuna basıyorsunuz ve artık fare imleci artık gamepad ile kullanılabiliyor. Bu sayede oyundan çıktığınızda ve başka bir mobil oyuna geçmek istediğinizde yerinizden kalkmanız ya da bilgisayar klavyesine uzanmanız gerekmiyor. Bunun çok önemli bir artı olduğundan bahsetmeden geçmeleyim istedim. Bu açıdan bakıldığında gamepad sayesinde bir rts oyunu oynamanız bile mümkün hale geliyor. Fare imleci ekranın her yerine götürülebiliyor ve aktif şekilde çalışıyor.

Ayrıca Bakınız:   Mobil Araç Simülasyon Oyunları / Mobil oyun Listesi

gamepadle mobil oyun nasıl oynanır

Brawl Star gamepad ile oynanış

Bluestack’ın kendi sitesinde yayınladığı Brawl Star oynanışıyla ilgili galerimizi kontrol ediniz. Brawl Star kendi özel ayarlarına sahiptir ve herhangi bir değişiklik yapmadan oynayabilirsiniz.

Gamepad ayarlarını kendinize göre değiştirin

Hazır ayarlarla oynamanız gerek yok. Kendi elinize ve tekniğinize uygun gamepad ayarlarını da düzenlemeniz mümkün. Bunun için aşağıdaki Bluestack görsellerine bir göz atalım.

Mobil oyunları artık oyun kumandasıyla oynamanız çok kolay. Zaman içinde başka oyunlar da bu desteği sağlayacaktır. İletişimde kalalım.

 

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Battle RoyaleNasıl Yapılır

Fortnite'tan Para İadesi Nasıl Alınır?

Battle RoyaleNasıl YapılırSavaş Oyunları

Call of Duty Mobile Facebook Bağlantı Sorunu

Nasıl Yapılır

Pubg Mobile Tencent Emülatör Başlatılamadı Hatası ve Çözümü

Battle RoyaleNasıl Yapılır

Pubg Mobile Hesap Silme

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

1 Yorum

  • Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir