MobaMobil Oyun Haber

MapHack Açıklaması / Mobile Legends: Bang Bang

Milyonların oynadığı, büyük bir kitlesi olan, Mobile Legends: Bang Bang, mobil moba oyunu, son zamanlarda bazı sıkıntılar yaşıyor. Oyuncularına bakacak olursak bu sıkıntı Mobile Legends ekibinin kabul ettiğinden çok da eski zamana dayansa da geç olmasına rağmen Mobile Legends ekibi hileyi kabul etti. Mobile Legends: Bang Bang mobil moba oyununda “maphack” denilen bir yasadışı eklenti kullanıyor ve bu eklentiyi kullanan oyuncular, oyun içinde haksız güç elde ediyor. Mobile Legends: Bang Bang ekibi konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Maphack Kullananlar Cezalandırılacak

Açıklama yapılan mobil moba oyunu Mobile Legends ekibi bu tür yasadışı eklenti kullananların en ağır şekilde cezalandırılacağını, hesapların kalıcı olarak banlanacağını açıkladı. Hatta bu hesaplar, Mistik olsa bile. Bununla birlikte eklentiyi kullananların hesaplarının banlanmasının yanında bu yasadışı hile eklentisini yayan ve kullanılmasını teşvik edenlerle de yasal yoldan mücadele edilecek.

Mobile Legends MS Nasıl Düşürülür?

mobile legends bang bang maphack

500 Bin Hesap Banlandı

Mobile Legends: Bang Bang ekibinden yapılan açıklamaya göre maphack kullanan 500 binden fazla hesap çoktan banlandı. Hatta bu banlanan hesapların çoğunluğunu ise Mistik hesaplar oluşturuyor. Buna vurgu yapılmasının nedeni ise oyuncuların bu banların kalıcı olmayacağını düşünmesi. Mobile Legends: Bang Bang, mobil moba oyunu yetkilileri banların kalıcı olacağını açıklasa da oyuncular buna kesinlikle inanmıyor. Banların yakın zaman içinde açılacağını düşünüyor.

Maphack ve Diğer Hileleri Kullananları Şikayet Edin

Mobile Legends: Bang Bang yetkilileri yaptığı açıklamada oyunun sağlıklı bir şekilde oynanması ve gelişmesi için oyuncularla birlikte çalışmanın gerekli olduğunu özellikle belirttiler. Hile kullanmayın şeklinde yapılan açıklamada ayrıca biri kullanıyorsa mutlaka geri bildirim gönderin şeklinde de talepleri var. Mobile Legends: Bang Bang maphack kullanmayın, kullandırmayın şeklinde yapılan açıklama akıllara bazı soruları getirmiyor değil.

Youtube Kanalıma Abone Ol

Bir oyunun geliştiricileri, bir hile hakkında bu şekilde bir paylaşım yapıyorsa iki durum ortaya çıkar. Birincisi hileyi kullanan kullanmış iş işten çoktan geçmiş, oyunun dengeleri çoktan bozulmuştur. Artık toparlanacak birşey kalmamıştır. İkincisi oyun geliştiricileri ve güvenlik ekibi bu hack kullanımını engelleyemiyor, bu yasa dışı eklentiye çözüm bulamıyordur. Bu durumda Mobile Legends: Bang Bang’in yapması gereken şuydu, iş işten geçmeden önce oyuncuların bildirimlerini dikkate almak ve anında açıklama yapmak, “maphack kullanıldığının farkındayız, kullananları banladık güvenlik açığını giderdik.” Lakin çok uzun zamandır oyuncuların uyarılarına rağmen çözüm bulunamayan maphack iş çığırından çıktığı zaman yapılan açıklamayla kimsenin içini rahatlamıyor.

Mobile Legends açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
League of LegendsMoba

League of Legends: Arena 2v2v2v2 Modu Sıralama Sistemi Açıklaması

League of LegendsMobaRehber

League Of Legends'ta Radiant Virtue Nedir? Detaylı Açıklama

Moba

Heroes Evolved, 6. yıldönümünde oyuna eklediği içerikler

League of LegendsMobaRehber

Wild Rift siyah ekran sorunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Silkroad Online Mobile 25 Şubat’ta Teste Başlıyor