Strateji

Clash Royale Denge Güncellemesi Nisan 2019

Sık sık kartları arasında denge güncellemesi yapan Supercell’in Clash Royale‘i Nisan 2019’da yayınladığı denge güncellemesi notlarını paylaştı. Denge güncellemeleri aşırı güçlenmiş kartları güçsüzleştirmek (nerf) zayıf kalmış kartları da diğerleriyle mücadele edebilmesi için güçlendirmek (buff) amacıyla yapılıyor. Bu sayede her kart kullanılabilir hale gelirken oyunun zevkli hale gelmesi amaçlanıyor. Bu denge güncellemesinde de bir çok kartta değişiklikler gerçekleşti. Bu değişiklikleri sizlerle paylaşacağım.

Clash Royale kartlarında yaşanan değişiklikler

Nisan 2019 başında gelen değişikliklerden etkilenen kartlar şu şekilde;

  • Cadı
  • Uçan Makine
  • Koç Binicisi
  • Dev İskelet
  • Haydut
  • Goblin Çetesi

İşte yapılan denge güncellemesi notlar;

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Cadı

Cadı en ilginç değişikliğe uğrayan kartlardan birisi. Bildiğiniz gibi Gece Cadısı yok olduğunda 2 adet yarasa çıkıyor. Artık cadı da aynı etkiye sahip. Cadı yok olduğu zaman 3 adet iskelet çıkartacak.

Uçan Makine

Vuruş hızı düşürüldü. Artık daha yavaş ateş edecek. Vuruş hızı 1 saniyeden 1.1 saniyeye düşürüldü. Yani iki atışı arasındaki süre arttı. Bu da saniye başına verebileceği hasarı düşürdü.

Koç Binicisi

Koç Binicisi, Clash Royale‘in ender kartlarından birisi. Koç binaya hasar verirken binicisi de birimlere hasar veriyor. Hasar verdiği birimleri artık tamamen durdurmuyor. Değişiklikle hasar verdiği düşmanın yürüme hızı azalması %100’den %85’e düşürüldü.

Dev İskelet

Oyunun en etkili kartlarından birisi olan Dev İskelet için ilginç değişiklikler var. İlk vuruş hızı 0,5 saniyeden 0,3 saniyeye yükseltildi. Yani ilk vurul için beklemeyecek daha hızlı vuracak. Bununla birlikte kütlesi ağırlaştırıldı. Ağırlığı 15’ten 18’e yükseltildi. Yani Kasırga kartıyla bir yere savurmak, Tomruk kartıyla ya da Alev Topuyla iteklemek artık daha zor.

Haydut

Haydut’un gücü düşürüldü. Artık %4 daha az hasar verecektir.

Goblin Çetesi

Bu kart artık daha hızlı yerleşiyor. Kartı yere attığınızda 4,75 saniye olan yere düşme süresi artık 4,5 saniye olarak değişti.

Clash Royale‘in Nisan 2019 denge güncellemesi bu kadar. Bu değişikliklerle destenizde güncelleme yapabilirsiniz. Güncelleme ile birlikte Cadı, Dev İskelet ve Goblin Çetesi güçlenirken Haydut, Koç Binicisi ve Uçan Makine’nin özellikleri düşürüldü. Desteniz için tavsiye niyetinde kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Age of Empires 4RehberStrateji

Age of Empires 4 En İyi Irklar / Medeniyetler Listesi

RehberRol OyunuStrateji

Baldurs Gate 3: Lockpicking Rehberi, Kilitli Kapılar Nasıl Açılır?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Kahraman Kaldırma, Satma, Kapasite Artırma

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Karakter İstatistikleri Açıklaması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Tencent Start Bulut Oyun Servisi Duyuruldu