RehberStrateji

Clash Royale Yeni Meta: Mega Şovalye + Prens Kombosu

Benim de severek oynadığım Clash Royale, mobil strateji oyunu, dünyada en popüler olan strateji oyunlarından bir tanesi. Bu oyunla ilgili sizlere rehberler hazırlamaya devam edeceğiz. Bu yazımızda Clash Royale Yeni Meta Mega Şovalye ve Prens kombosundan kısaca bahsedelim istiyorum. Son zamanların kazanan destelerinden olduğu gibi herkesin kendi tarzına uyarlayabileceği destelerden birisidir. Kartlarını gördüğünüz zaman işinize yarayacağını da anlayacaksınız. Kısaca Clash Royale destemizin içeriğinden bahsedelim, kimler oynayabilir ne zaman oynayabilir bunlara bakın, daha sonra seçip seçmemek konusunda özgürsünüz. 9. arena ve sonrası için oynanabilen deste 3.6 gibi düşük bir iksir ortalamasına sahip. Bu açıdan çok hızlı bir şekilde oynanabilir. Destemiz, birlik ve büyü kartlarından oluşuyor. Herhangi bir bina kartımız bulunmuyor.

Clash Royale Yeni Meta: Mega Şovalye + Prens Kombosu

Bu Clash Royale destemiz için kartlarımız aşağıdaki gibidir.

clash royale mega şovalye prens kombosu

Destemizin kartlarını açıklamaya çalışalım. Kısaca şu şekilde kullanılırsa uygun olur;

Madenci: Bu kart tanklamak için oynanır. Asıl amacı prenses kulesinin dikkatini çekmektir. Bu sayede arkada kalan kartlar kuleye hasar almadan hasar verebilir.

Mega Şovalye: Bu kartımız destede tek amacı savunma yapmaktır. Eğer agresif ve saldırgan bir oyun sergileyecekseniz bu kartı destenizde hiç oynamaya da bilirsiniz. Orada sadece savunma yapmak için var. Kendi tarafınızda düşmanın saldırısını üzerinize seçmek için kullanın.

Cehennem Ejderhası: Bu kartımızın tek amacı tankların canını eritmektir. Karşınıza Kraliyet Devi, Dev, Pekka, Balon gibi yüksek can değerine sahip kartlar muhakkak çıkacaktır. Lakin Cehennem Ejderhası anında eritir. Can falan bırakmaz.

Prens: Prens destedeki asıl kartımızıdır ve ana hasarı vermek için kullanılır. İyi savunmanız gerekiyor.

Goblin Çetesi: Bu kartımız Madenci’nin kuleyi tanklamasıyla kuleye hasar vermek ya da yüksek can değerli kartları savunmak için destemizde yerini alıyor.

Yarasalar: Bu kalabalık kartımız yine Madenci’nin arkasında hasar vermek için ya da yüksek can değerli kartların canını hemen eritmek için kullanılıyor.

İskelet Fıçısı: Bu destede oldukça etkili bir kart haline gelen kartımız kuleye kadar hasarsız ilerleyen iskeletler için kullanılıyor. Bir çok rakip destede antisi olduğundan zorlanabilirsiniz.

Çarpma: Bu kart, Clash Royale, strateji oyununun en çok kullanılan kartlarından birisi. Bu destede Prensin önünü açmak ve diğer düşük canlı kartları yok etmek için kullanılıyor.

Mega Şovalye + Prens Kombosu Oynanış

Sizlere daha yeni bir fikir olarak Clash Royale yeni meta olarak sunduğumuz bu desteyi nasıl oynayabilirim diyenler için basit bir şekilde açıklamak istiyorum. Sabır isteyen bir destedir ve rakibinizin hatasını beklemeniz gerekir. En aktif oynayacağınız kartlardan birisi Madenci olup, prenses kulesini Madenci’yle tankladıktan sonra Goblin Çetesi ve diğer küçük kartlarla hasar vererek oyuna başlayabilirsiniz. Onun dışında rakibinizin ilk hatasında iksiri kalmadığında vb. hemen Prens ile hasar vermeye çalışın.

Mega Şovalye’den hiç bahsetmedik diyenler, başta da söylediğim gibi bu kartı belki hiç kullanmayabilirsiniz. Zira bu destedeki yegane amacı savunma yapmaktır. Kesinlikle Dev, Kraliyet Devi gibi kartlara karşı kullanmayın. Bu kartları savunmak için Cehennem Ejderhası kartını kullanacağız. Mega Şovalye’yi kalabalık grupların üzerine atmak için kullanacağız. Yeterli iksiriniz varsa ve de oynayacak en iyi kart Mega Şovalye ise rakibin kendi alanında savunma yapmak için kullanılabilir.

Mobil Oyun Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Yüksek can değerli kartları savunmak için Cehennem Ejderhası en önemli kartlarımızdan birisi. Elbette onu Yarasalar, Ateş Ruhları gibi kartlardan korumak için de Çaprmayı kullanabiliriz. Yine savunma aşamasında Goblin Çetesi ve Yarasalar ‘da etkili kartlarımızdan bir kaçı olarak destemizde bulunuyor.

Bu rehberimizin sonuna da geldik. Oyundaki diğer deste tavsiye ve rehberlerimiz şu şekilde sıralanabilir.

Başka Clash Royale rehberlerinde görüşmek üzere, bu süre zarfında bizi takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Moba

League of Legends, LOL, Siyah Ekran

MinecraftRehber

Minecraft Realm'e Eklenti Nasıl Kurulur?

RehberSimülasyon

Euro Truck Simulator 2'de Şoförleri İşe Gönderme

RehberSniper Elite

Sniper Elite 5: Zorluk Seviyeleri, Hangisini Seçmelisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Stardew Valley / Çiftlik Simülasyonu / RPG