Haber

Anka-S’nin Mobil Oyunu Çıktı

Ülkemizin ürettiği yerli İHA, Anka-S’nin mobil oyunu yapıldı. Mobil oyun hem iOS hem de Android cihazlardan erişilebilir durumda. Oyunun adıysa Operasyon: Anka olarak belirlendi. Son senelerde büyük yatırımlarla gerçekleştirilen savunma sanayinde insansız hava araçlarımızla gurur duyuyoruz. Dışa bağımlılığı ortadan kaldırma amacıyla üretilen Anka-S, yeni bir mobil oyunun başrolü oldu. 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF’19) çerçevesinde yeni ürünler görücüye çıktı. Dünyanın her yerinden gelen üreticiler fuarda çeşitli teknolojilerini ilgililere sundu. Otto Games’in standı ise diğerlerinden farklı yapısıyla dikkat çekti. Bunun sebebiyse Operasyon: Anka’nın yani mobil oyunun tanıtımının yapılıyor olması.

Operasyon: Anka mobil oyun

Otto Games Kurumsal Yöneticisi Mustafa Eyyüp Karataş, açıklamasında TUSAŞ için Türk savunma sanayiinin ilk oyununu geliştirdiklerini açıkladı. Udo ve Otto Games olarak oyun geliştirme süresinin yaklaşık 7 ay sürdüğünü söyleyen Karataş, Anka’nın rakiplerine karşı üstün olan yanlarının bu oyunda sergilendiğini açıkladı.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Oyunda kurgu bir hikaye, birçok silah türü ve bölüm bulunuyor. Oyunun çıkış amacı olarak ise yeni üretilen teknolojilerin gençlere tanıtılması. Operasyon Anka’daki görevler kara unsurlarını takip, yol açma, meskun mahal operasyonu gibi çeşitli operasyonlardan oluşuyor. Karataş, yeni güncellemelerle oyuna yeni senaryolar eklenebileceğini de sözlerine ekledi.

operasyon anka mobil oyun

Otto Games’ten Operasyon Anka ile ilgili açıklama

Karataş, Anka bir ilk ve yeni araçlar için de oyunlar geliştirmek istediklerini duyurdu. Otto Games Yöneticisi, “Savunma sanayisinde tükenmez bir üretim unsuru var. Atak, Hürkuş, ve diğer savunma sanayisi materyalleriyle devam etmek istiyoruz. Bunu bir ilk adım olarak kabul ediyoruz. Bunun için yeni bir oluşuma gittik. Udo Games olarak yaklaşık 6 yıldır oyun sektöründeyiz ve Türk savunma sanayisine bu işi yapabilecek Otto Games diye yeni bir şirket kurduk. Bunun içerisinde ayrıca, artırılmış ve sanal gerçeklik çalışmalarımız olacak. Savunma sanayisinde eğitime yönelik de çalışmalar yapma amacımız var.” dedi.

Oyunda toplamda 6 farklı düşman ve 20 ayrı görev bulunuyor. 7 farklı yükseltme seçeneği bulunan oyunda 2 farklı gövde türü mevcut. Oyun Android ve iOS cihazlarda oynanabiliyor ve oynaması ücretsiz.

Google Play – AppStore

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
HaberMMORPGNew World

New World'de Gamepad Desteği ve Single Player Geliştirmeleri Güncellemeleri Olacak

Elden RingHaberRol Oyunu

Elden Ring 25 Milyon Sattı, Peki Kaç Para Kazandı?

AksiyonHaber

Gears of War: E-Day Ray Tracing İle İlgili Bilinenlere Göz Atın

AksiyonHaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Oyun Süresi Kaç Saat?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
PC Mi Konsol Mu? İşte Oyunculardan Son Veriler