Battle RoyaleNasıl Yapılır

Pubg Lite Hatalar Ve Çözümler

Pubg Lite ülkemiz için sunucularını açtı, bazı oyuncular da bir çok hata alıyor. Bu yazıda sizlere bu hatalardan ve çözümlerinden bahsedeceğiz. Oyunla ilgili hiç bir hata almıyor olabilirsiniz. Ya da birden fazla hatayla da karşılaşabilirsiniz. Eğer aşağıdaki hatalardan birini alıyorsanız basit çözümlerini uygulayın yeter.

Pubg Lite Hataları ve Çözümleri

DX11 feature level 10.0 is required to run the engine

Bu hatayı almanızın sebebi DirectX 11’in sisteminizde çalışmamamasıdır. Hatayı çözmenizin tek yolu DX11 destekleyen donanım kullanmaktır. Oldukça masraflı bir çözümdür ama zaten oyun oynamayı seven biri bu hatayı almayacaktır.

Global Shader ya da Cooked Content

Bu hatada yine DX11 ile ilgili. Eğer bilgisayarınızda kurulu değil ya da güncel değilse bu hatayı alacaksınız. Gidermek için DX11’i güncelleyin. Yoksa kurun.

Fatal Error (Assertion Failed)

Bu hata Pubg Lite’a özgü birşey değil. Başka oyunlarda da bu hatayı alabilirsiniz. Genelde ekran kartı fazla ısındığında ortaya çıkar. Biraz dinlendirin, soğutun, mümkünse macununu değiştirin ya da fan temizliği yapın.

Launcher.exe – Bad Image

Microsoft Visual C++ kurulu olmayan bilgisayarlar muhtemelen oyunu kurmaya çalıştığınız zaman bu hatayı verecektir. Bilgisayar oyunun sahip olduğu C dilini anlamadığı için ilk önce C++ kurmanı isteyecektir.

NVIDIA Geforce Problemi

Yine çok sık oyun oynayan bilgisayarlarda bu hata görülmez çünkü hatanın sebebi ekran kartı sürücülerinin güncel olmaması. Ekran kartının kendi sitesi üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.

SwapChain ->SetFullscreenState(false,Null) failed

Ekran kartının sürücülerinin güncel olmaması ya da DX’in güncel olmaması durumunda bu hata görülebilir. Güncelleme işleminden ve PC’yi yeniden başlattıktan sonra yüksek ihtimal hatayı bir daha görmeyeceksiniz.

pubg lite hata ve çözümleri

Not available in your region

Anlamı, oyuna girmeye çalıştığın yer için sunucular kapalıdır. Ülkemiz için açıldığından Türkiye’den oyuna girmeye çalışanlar bu hatayı almazlar ama yine başka ülkeden ziyaretçilerimiz varsa bu hatayı görebilir. VPN kullanmak sorununuzu çözebilir. Bilgisayarınızın saatini de ona göre düzenlemeniz gerekiyor.

Error – 620002

İşletim sisteminizin 64bit olması gerekiyor. Bu hata en sinir bozuculardan birisidir. Oyunu tamamen silip baştan kurmanız ya da dosyaları baştan indirmeniz gerekebilir.

Pubg Lite, düşük donanım gereksinimiyle her türlü oyuncuya hitap eden battle royale oyunu beta aşamasında test ediliyor. Betaya dahil edilen ülkelerden birisi de Türkiye. Eğer yukarıdaki hataları alıyorsanız mutlaka çözümü uygulayın. Çözüm bulamayanlar ya da farklı bir hata alanlar yorum kısmından bana ulaşsın. Çözüm bulacağımıza eminim.

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Battle RoyalePC

Türkiye'de Kaç Pubg Lite Oyuncusu Var?

Battle RoyalePC

İlk Pubg Lite Güncellemesinde Neler Var?

Battle RoyaleNasıl Yapılır

Pubg Lite Giriş Ekranında Donması Sorununa 3 Çözüm Önerisi

Battle RoyalePC

Pubg Lite Türkiye Açıldı İşte Bilmeniz Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Heavy Metal Machines’de “Metal Ligi” Başlıyor! [Basın Bülteni]