BulmacaKlasik Oyunlar

Damb Ways to Die – İlginç Bir Mobil Oyun – Çocuklar İçin Uygunsuz

Oyunun tanıtımı için ismiyle başlamak çok iyi olacaktır. “Ölmenin Aptalca Yolları” isminde ismi gibi yapısı da ilginç mobil oyun çocuklar için uygun değildir. Bu açıklamayı yaparak başlamakta fayda var. Tanıtacağımız mobil oyun kısa bölümlü oyunlardan oluşuyor ve oyunda başınıza en ilginç kazalar geliyor.

İlginç bir klasik bulmaca oyunu

Oyun çok kısa basit bulmacalardan oluşuyor ama bulmacalar bildiğimiz masum kelime ya da renk eşleştirme bulmacaları gibi değil. Az sonra her şeyi açıklayacağım merak etmeyin. Bulmacaları kendine özgü ve yine orjinal karakterleri bulunan oyunda bu karakterleri aslında ölmekten kurtarmanız gerekiyor. Bunu yaparken de bulmacayı çok hızlı bir şekilde çözmeniz isteniyor.

Türkçe dil desteği olsaydı

Klasik mobil oyunlar kategorisinde yer alan Damb Ways to Die özünde eğlenceli bir oyun ama yaş sınırlaması kesinlikle olmalı. Yani çocuklarınızdan uzak tutun. Oyunun Türkçe dil desteği olmadığı için bulmacanın çözülmesi için ne yapmanız gerektiğini anlamak biraz zor olabiliyor. Birde sizden çok hızlı olmanızı istediği için gerçekten zorlu bir bulmaca sizi bekliyor.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Damb Ways to Die oyununda bulmaca örnekleri

Damb Ways to Die’ın bir kaç bulmacasından örnek verecek olursam daha iyi anlaşılacaktır. Örneğin sizden iki farklı renkte kopuk iki kabloyu eklemenizi istiyor. Aslında basit bir görev ama çok hızlı olmanız gerekiyor. Eğer bağlayamazsanız bölümdeki karakteriniz evin ışıklarını açıyor ve ev tutuşuyor. Başarırsanız ışıklar açıldığı zaman herhangi bir sıkıntı olmuyor. Artı puan alıyorsunuz. Kaybederseniz 3 candan biri gidiyor.

dumb ways to die klasik mobil oyun bulmaca oyunu

Başka bir bölüm örneği, karakterinizde açılmış delikler var ve kanıyor. Bunları parmağınızla kapatmanız isteniyor. Ne kadar uzun süre dayanırsanız karakterinizin yaşama imkanı artıyor. Karakteriniz bölümün birinde tutuşmuş yanıyor. Koşarak söndürmeniz isteniyor. Eğer çabuk söndüremezseniz karakter camdan atlıyor ve ambulans tarafından eziliyor.

dumb ways to die klasik mobil oyun bulmaca oyunu

Klasik oyunlar içinde yer alan Damb Ways to Die oyunu oldukça eğlenceli yapısıyla her yerde oynanabilir durumda. Kısa bölümlerle sizi sıkmıyor. Bununla birlikte refleksinizi de arttırıyor.

Google PlayAppStore

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
BulmacaMacera

Sherlock Holmes: Chapter One İncelemeleri Oldukça Olumlu

BulmacaRehber

Kelime Savaşı Arkadaş Ekleme

Bulmaca

Yeni Bulmaca Oyunu Railway Canyon 13 Temmuz'da Yayınlanacak

BulmacaPC

Tetris Effect Artık Oculus Quest'ten Oynanabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Düşen! Kelime Oyunu