RehberStrateji

Age of Z Mobil Strateji Oyunu Başlangıç Rehberi

Camel Games‘in son efsanelerinden birisi olan Age of Z, dik ekran mobil strateji oyunları arasına girdi. Camel Games, uzun zamandan beri mobil oyun geliştiriyor ve bunu da çok iyi yapıyor. War & Order, Titan Throne gibi strateji oyunlarını kendisi geliştirip yayınlayan Camel Games, ayrıca başka bir şirket için World on Fire gibi bir oyunu da geliştirdi. Bunların hepsi hemen hemen aynı arayüz ve grafiklere sahip ama farklı temalarda oyunlar. Bu işin uzmanı Camel Games‘ten yeni bir mobil strateji oyunu daha kısa süre önce ön kayıttan çıktı. Age of Z, zombi temalı strateji oyunu. Yazının devamında Age of Z mobil strateji oyununa yeni başlayanlar için giriş rehberini bulabilirsiniz. İyi okumalar;

Age of Z ana görevler

Herhangi bir oyuna yeni başlayanlar için eğitim niteliğinde girişler olur. Age of Z‘de de aynısından var. Sizi diğer strateji oyunlarında olduğu gibi görevlerle yönlendiriyor. Bu görevler binaların, askerlerin ne işe yaradığını ve nasıl çalıştığını görmeniz için ideal. Mutlaka ilk önce ana görevleri takip edin.

Age of Z asker üretme

Oyunda bir çok asker tipi var ve ilk olarak sizlere ana görevler bu askerlerden ürettiriyor ve onları kullandırıyor. Asker üretmek oyunun en çok zaman harcayan şeylerinden birisi özellikle ileri seviyelerde çok fazla zamana ihtiyacınız olacak. Oyunda olduğunuz süre boyunca kesinlikle asker üretim tesislerini boş bırakmayın. Üretim bittikçe hepsini doldurun.

Age of Z Mobil Strateji Oyunu

Age of Z Mobil Strateji Oyunu

Asker üretimini arttırmak için araştırma kısmında bazı bölümler oluyor. Bunların seviyesini arttırın. Bu sayede daha hızlı ve daha çok asker üretebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız:   Ticaret Limiti Hakkında Önemli Açıklama - Fetih Taht Savaşları

Ayrıca özellikle asker üretim sayısını ve üretim hızını arttıran bazı binalarda oyunda bulunuyor. Bunlara önem vermeniz şart. Özellikle ileriki seviyelerde çok gerekli.

Age of Z‘de boşuna asker üretmiyoruz. Ürettikçe harcayın. Kaynak toplayıp sizden daha az askeri olan daha güçsüz kaleleri yağmalayın. Age of Z mobil strateji oyununda en maliyetli şeylerden birisi de asker üretimidir. Bu yüzden bolca ham maddeye ihtiyacınız olacak. O halde askerleri sürekli kullanmanız gerekiyor.

Age of Z kule savunma modunu mutlaka oynayın

Oyuna dahil edilmiş bir mod bulunuyor. Tower Defense, yani kule savunma modu. Son zamanlarda bu tür oyunlarda oyun içinde oyun oldukça popüler hale geldi. Camel Games‘de bunu kullanmış ve Age of Z‘nin içine bir kule savunma modu konulmuş. Bu moddan gelecek ödüller sizi kısa süreliğine ihya edecektir.

Age of Z araştırma yapmak

Bütün mobil kule geliştirme strateji oyunlarında olduğu gibi burada da araştırma geliştirme binası bulunuyor. Kimisinde “araştırma” kimisinde “bilim” kimisinde “üniversite” şeklinde binalar olur. Buralarda askeri, yönetim, üretim yaratıklar için geliştirmeler yapabilirsiniz. Araştırma kısmının da hiç bir zaman boş kalmaması gerekiyor.

Age of Z Mobil Strateji Oyunu

Age of Z Mobil Strateji Oyunu

Age of Z için en önemli husus araştırmadır. Bir düşmanınızla büyük bir savaşa girdiğinizde asker sayısı ne kadar önemliyse kalenin araştırma durumu o kadar önemlidir. Araştırmalarda askerler doğrudan güç kazanabilir ve bu da savaşta çok büyük avantaj sağlar.

Ayrıca Bakınız:   Talih Sandığı Efsanevi Kartı

Komutan yetenekleri

Age of Z‘nin bir diğer önemli tarafı komutanlarıdır. Bir çok oyunda “şampiyon” olarak bildiğiniz komutan bu oyunda da mevcut ve siz seviye aldıkça o da puan kazanıyor. Bu puanları “talent” denilen ağaçlarda harcayabiliyorsunuz. Diğer mobil oyun örneklerinde olduğu gibi burada da bir kaç farklı alanda komutan yetenekleri ilerletilebiliyor.

Age of Z‘nin oyun başlarında bu puanları gelişim yeteneklerinde harcayabilirsiniz. İşler kızıştığında ve sürekli savaş yapmaya başladığınızda yeteneklerinizi sıfırlamanız ve savaş yeteneklerinize dönmeniz gerekecektir. Bazı oyuncular “hybrid” denilen bir yetenek ağacı kullanır, işine gelen gelişim yetenekleriyle birlikte savaş yeteneklerine de puan verir ve komutan puanlarını yetenekler arasında harmanlar.

Age of Z için giriş seviyesinde bir rehber hazırladık. Umarız Age of Z ve benzer mobil oyunlara yeni başlayan oyuncular rehberden sonuna kadar faydalanır. Başka bir rehberde görüşmek üzere.

Google PlayAppStore

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberSavaş Oyunları

Call of Duty Mobile En İyi 5 Silah

Strateji

Terminator: Dark Fate Mobil Strateji Oyunu Yakında Çıkacak

RehberRol Oyunu

Raid: Shadow Legends Buff / Debuff Rehberi

RehberStrateji

Star Wars Commander Elmas Kasma (Güncel)

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Onumaya Değer
World of Kings MMORPG İçin Sınıf Rehberi