HaberMobil Oyun

Google Play Pass Nedir? Test Ediliyor

Google, Google Play yani mobil uygulama mağazasında kullanmak üzere Google Play Pass isimli sistemini test ediyor. Sistemi kısaca açıklayalım. Aylık belirli bir ücret karşılığında sisteme abone olarak, sisteme dahil edilmiş oyunlara ve uygulamalara ücretsiz ve reklamsız ayrıca bütün kilitleri açılmış olarak erişebiliyorsunuz.

Google Play abonelik sistemi

Daha önce Apple’ın duyurduğu Apple Arcade sistemiyle benzer olan ve bir çok oyun platformunun abonelik platformlarıyla aynı mantıkta işleyecek olan Google Play Pass, bütün hepsinden farklı olarak sisteme uygulamaları da dahil edecek. Örneğin Apple Arcade sisteminde sadece oyunlar abonelik sistemine dahilken Google Play Pass‘de ayrıca ücretsiz uygulamalar da ücretsiz kullanılabilecek. Bununla birlikte ücretsiz olup reklamla para kazanan uygulama ve oyunlar da sisteme dahil edilebilecek.

Google Play Pass ne zaman çıkış yapacak?

Google’dan resmi bir tam tarih verilmedi ama sistem test aşamasına geçti. Şimdilik Amerika’da test edilen sistem ülkemizde çalışmıyor. Tam olarak kullanılabildiği zaman bütün dünyaya yayılacaktır. Aşağıdaki 2 görsele bakarak durumu çözebilirsiniz. Amerika için bir oyun sisteme dahil edilmişken aynı oyun için abonelik sistemi Türkçe sayfada görülmüyor.

Aylık 5 $ karşılığında sisteme dahil edilmiş oyun ve uygulamalara ücretsiz erişme imkanınız bulunuyor. Şimdiye kadar açıklanmış uygulamalar ise aşağıdaki listemizde.

 1. Minecraft
 2. San Andreas
 3. Final Fantasy VII
 4. Dragon Quest VII
 5. Terraria
 6. DOOM + DOOM 2
 7. Pavilion: Touch Edition
 8. Assassin’s Creed Identity
 9. Monument Valley + Monument Valley 2
 10. The Room: Old Sins + The Room Series
 11. Don’t Starve
 12. Star Wars™: KOTOR
 13. Civilization Revolution 2
 14. Bully: Anniversary Edition
 15. Crashlands

Yukarıdaki listedeki oyunların çıktığı zaman Google Play Pass sisteminden erişilebilir olacağı düşünülüyor. Ülkemizde sistemin ne zaman devreye gireceği bilinmiyor ama global olarak yayınlandığı zaman ülkemiz için de çalışması muhtemel.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Haber

Bannerlord Tabakhane Atölyesi

Haber

Palworld'de Dostları (Pals) Nasıl Yakalayabilirim?

HaberHayatta KalmaSons of Forest

Sons Of The Forest'un 5. Yamasında Oyuna Eklenen Yenilikler

Haber

Dark and Darker oyunu Steam'den geri çekildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Chess Rush Güncelleme (Türkçe Dil Desteği Geldi)