Haber

Playstation 5 Ön Siparişe Çıktı

Şimdi PS 5 ön ödeme yapabilir ve alabilirsin. Ünlü teknoloji mağazası Mediamakt’ın bir Avrupa ülkesinde faliyet gösteren internet sitesinde Playstation 5 erken satışlarına başladı. Fiyatıyla ise ülkemizde de bazı haberlere konu oldu ama doğru bilgilendirme için buradayız. İşte PS5’in muhtemel ülkemiz fiyatları

Playstation 5 satın al

Daha piyasaya sürülmemiş olsa da ön sipariş verebilir ve cihazı ilk alacak oyunculardan olabilirsiniz. Ülkemizde de faliyet gösteren Mediamarkt’ın İsveç sitesi PS5 için ön sipariş toplamaya başladı. Ama ülkemiz için bu sipariş geçerli değil. Şimdilik Mediamarkt’ın İsveç sitesinde yer alan ön siparişte PS5 siparişi vermek mümkün. Gümrük vergileri düşünüldüğü zaman fiyatın sıkıntılı olabileceğini unutmayın.

Bazı sözüm ona oyun sitelerinin haberi, uçuk fiyat olarak vermesi ekip olarak bizi güldürdü. Çünkü görselde de göreceğiniz üzere site İsveç’te satış yapan site ve para birimi TL değil İsveç Kronu.

Playstation 5 İsveç Ön Sipariş Sayfası

Playstation 5 İsveç Ön Sipariş Sayfası

Haberi yapan sözüm ona oyun siteleri maalesef 9999 ibaresini Türk Lirası zannettikleri için bu fiyata konsol mu olur tepkisi göstermişler ve insanların da buna tepki gösterdiğini iddia etmişler. Siteye buradan erişebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız:   Google Stadia Çıkış Tarihi ve Abonelik Ücretleri

Bugün 9999 İsveç Kronu 5788,24 TL yapmaktadır. (31/7/2019) Bu fiyat ülkemizde yaşanan ekonomik kriz neticesinde vergilendirmelerden ötürü biraz daha yükselebilir. Ayrıca bunun bir ön sipariş fiyatı olduğunu, cihazı ilk alacak kişi olma ayrıcalığı olduğunu ve bu nedenle baştan biraz yüksek olabileceğini hatırlatalım.

PS4’ün en ekonomik sürümlerinin ülkemizde 2000TL civarı satıldığını düşünürsek yeni nesil bu konsolun fiyatı için yorumları size bırakıyorum.

Playstation 5 Özellikleri

Kullanılan donanım hakkında çok fazla bilgi bulunmayan cihazda NvidiaGeForce RTX 2070 ekran kartı bulunan bir bilgisayarın performansını bulabileceğiniz söyleniyor.

Bununla birlikte HDD kullanılmayacak olan PS5’te SDD ile performansın büyük ölçüde arttırılacağı kesin. SSD sayesinde oyun ekran yükleme sürelerinin inanılmaz derecede kısalacağı da konuşulanlar arasında.

Ayrıca Bakınız:   Tekfest Ankara Yakında Kapılarını Açacak

Ekrana yansıyan görüntü için bir kaç özellikte ortaya çıkmış durumda. 4K içerik için 120HZ yenileme hızına destek verecek olan PS5 inanılmaz görüntülere sahip oyunları bize sunacak. Ayrıca 8K görüntülerin destekleneceği de teknik detayların arasına eklenmiş.

AMD Radeon grafik kartının yanında AMD Ryzen işlemci de cihazda görülecek.

Umutcan D.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
HaberMobil Oyun

Google Stadia Çıkış Tarihi Resmiyet Kazandı

HaberMobil Oyun

GeForce Now Android Cihazlar İçin Yayınlanıyor

HaberListe

Google Play Pass Bütün Oyunlar ve Uygulamalar Listesi

HaberMobil Oyun

Apple Arcade Türkiye Fiyat ve Detaylar (Ücretsiz Deneme)

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Onumaya Değer
Pubg Mobilee Erangel 2.0 Haritasıyla Gelecek Değişiklikler