Haber

Playstation 5 Ön Siparişe Çıktı

Şimdi PS 5 ön ödeme yapabilir ve alabilirsin. Ünlü teknoloji mağazası Mediamakt’ın bir Avrupa ülkesinde faliyet gösteren internet sitesinde Playstation 5 erken satışlarına başladı. Fiyatıyla ise ülkemizde de bazı haberlere konu oldu ama doğru bilgilendirme için buradayız. İşte PS5’in muhtemel ülkemiz fiyatları

Playstation 5 satın al

Daha piyasaya sürülmemiş olsa da ön sipariş verebilir ve cihazı ilk alacak oyunculardan olabilirsiniz. Ülkemizde de faliyet gösteren Mediamarkt’ın İsveç sitesi PS5 için ön sipariş toplamaya başladı. Ama ülkemiz için bu sipariş geçerli değil. Şimdilik Mediamarkt’ın İsveç sitesinde yer alan ön siparişte PS5 siparişi vermek mümkün. Gümrük vergileri düşünüldüğü zaman fiyatın sıkıntılı olabileceğini unutmayın.

Bazı sözüm ona oyun sitelerinin haberi, uçuk fiyat olarak vermesi ekip olarak bizi güldürdü. Çünkü görselde de göreceğiniz üzere site İsveç’te satış yapan site ve para birimi TL değil İsveç Kronu.

Playstation 5 İsveç Ön Sipariş Sayfası

Playstation 5 İsveç Ön Sipariş Sayfası

Haberi yapan sözüm ona oyun siteleri maalesef 9999 ibaresini Türk Lirası zannettikleri için bu fiyata konsol mu olur tepkisi göstermişler ve insanların da buna tepki gösterdiğini iddia etmişler. Siteye buradan erişebilirsiniz.

Bugün 9999 İsveç Kronu 5788,24 TL yapmaktadır. (31/7/2019) Bu fiyat ülkemizde yaşanan ekonomik kriz neticesinde vergilendirmelerden ötürü biraz daha yükselebilir. Ayrıca bunun bir ön sipariş fiyatı olduğunu, cihazı ilk alacak kişi olma ayrıcalığı olduğunu ve bu nedenle baştan biraz yüksek olabileceğini hatırlatalım.

PS4’ün en ekonomik sürümlerinin ülkemizde 2000TL civarı satıldığını düşünürsek yeni nesil bu konsolun fiyatı için yorumları size bırakıyorum.

Playstation 5 Özellikleri

Kullanılan donanım hakkında çok fazla bilgi bulunmayan cihazda NvidiaGeForce RTX 2070 ekran kartı bulunan bir bilgisayarın performansını bulabileceğiniz söyleniyor.

Bununla birlikte HDD kullanılmayacak olan PS5’te SDD ile performansın büyük ölçüde arttırılacağı kesin. SSD sayesinde oyun ekran yükleme sürelerinin inanılmaz derecede kısalacağı da konuşulanlar arasında.

Ekrana yansıyan görüntü için bir kaç özellikte ortaya çıkmış durumda. 4K içerik için 120HZ yenileme hızına destek verecek olan PS5 inanılmaz görüntülere sahip oyunları bize sunacak. Ayrıca 8K görüntülerin destekleneceği de teknik detayların arasına eklenmiş.

AMD Radeon grafik kartının yanında AMD Ryzen işlemci de cihazda görülecek.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
HaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Hakkında Merak Ettikleriniz

Haber

Bannerlord Tabakhane Atölyesi

Haber

Palworld'de Dostları (Pals) Nasıl Yakalayabilirim?

HaberHayatta KalmaSons of Forest

Sons Of The Forest'un 5. Yamasında Oyuna Eklenen Yenilikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg Mobilee Erangel 2.0 Haritasıyla Gelecek Değişiklikler