HaberMobil Oyun

Google Stadia Çıkış Tarihi Resmiyet Kazandı

Twitter üzerinden paylaşım yapan Google ekibi Stadia için tarih verdi. Google’ın bulut oyun servisi Stadia’nın çıkış tarihi ve bazı detaylar paylaşıldı. Çok hızlı bir İnternet bağlantısı gerektireceği söylenen Stadia, bakın ne zaman çıkıyor.

Google Stadia Çıkış Tarihi

Yazıya eklediğimiz tweete göre Google Stadia 19 Kasım’da hizmete açılacak. Ayrıca tweetle birlikte paylaşılan videoya baktığımız zaman Stadia’nın ne olduğunu açıklayan en iyi paylaşımlardan biri olduğunu görüyoruz.

Google Stadia nedir?

Google Stadia, son zamanlarda bulut oyun servisi adıyla duyduğunuz harika bir teknolojiyi kullanan bir hizmettir. Stadia için yüksek donanımlı bir bilgisayara ihtiyaç duymazsınız. Basit bir bilgisayarla en yüksek Grafikli oyunları bile oynamanız mümkün çünkü oyun sizin bilgisayarınızda değil Google’ın yüksek donanımlı sunucularında çalışır.

Stadia dahilinde oyunları telefondan, televizyondan, bilgisayardan oynayanilirsiniz. Bunun için telefonlarda Stadia uygulamasına, televizyonlarda Chromecast cihazına ihtiyacınız var. Ya da Android TV denilen cihazlar Stadia uyumlu olarak gelecek ya da Güncelleme alacaktır.

Bununla birlikte Google, bu platforma özel Bi de oyun kolu piyasaya sürecek. En kısa tepki sürelerine sahip olacak bu oyun kolu Stadia’da oyun oynamak için oldukça ideal olacak.

İlk önce Pixel telefonlarda

Google’ın herşeyin ilkini kendi ürünlerine verdiği gibi Stadia uygulamasını da ilk olarak Pixel telefonlarına sunacak.

Bunun yanında Stadia için farklı abonelik seçenekleri olacak. Farklı ücretlendirme uygulanacak bu abonelik sistemleri elbette farklı avantajlar sahip olacaklar.

Stadia ile çıkacak oyunlar

Bir çok efsane oyun Stadia’nın çıkışında bizlerle olacak. İlk etapta 30 oyunla çıkış yapacak olan sisteme daha sonra yeni oyunlar eklenecek. İlk etapta çıkacak olan popüler oyunlar şunlar;

  1. Red Dead Redemption 2
  2. Destiny 2
  3. Borderlands 3
  4. Marvel’s Avangers
  5. Doom Eternal

Bu oyunları telefonunuzdan oynayabildiğinizi düşünün. Stadia için daha önce bir çok haber yaptık. Yenileri de gelecek. Bizi takip etmeye devam edin.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Bulut Oyun

GeForce Now'da Donma Sorunlarına 3 Çözüm Önerisi

Haber

Forza Motorsport 7 ve Daha Fazla Oyun Game Pass Xbox ve PC'ye Ekleniyor

Bulut Oyun

xCloud iOS Testleri Erken Bitti, Sıkıntı Var

Mobil Oyun

Google Play Pass Amerika'nın Dışına Çıkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir