Mobil Oyun Ekipmanları

Kablosuz Oyuncu Kulaklığı – Asus Rog Strix Go 2.4

Asus’tan oyunculara hitap eden yeni bir kablosuz kulaklık ortaya çıktı. Özellikle çok oyunculu oyunlarda, raidlerde ve partilerde oyun içinde takım kurduğunuzda çok işinize yarayacak bir kulaklık olduğu için kısa bir tanıtım yapalım istedik. Oyunlarda en ince ses detayını duyabilmek oldukça önemli. Battle Royale ya da CS GO gibi oyunlarda ses kasmak ve diğer iletişimin gerekliliği yadsınamaz. O halde iyi bir kulaklık çok iyi bir oyun için gerekli. Gelin Asus Rog Strix Go 2.4 kablosuz oyuncu kulaklığını tanımaya başlayalım.

Bluetooh bağlantısı

Bildiğiniz gibi kablosuz kulaklıkların telefonla ya da diğer cihazlarla iletişimi bluetooth ile oluyor. Asus Rog Strix Go 2.4 ‘de aynı mantıkta ama gecikmeleri önlemek için telefonlarda type c aparatı gecikmeleri yok ediyor. Hem telefonlarda hem de Nintendo Switch’de bu aparat gecikme ve diğer aksilikleri önlerken ayrıca 20 metreye kadar çekim sağlıyor. Bağlantı konusunda en önemli özelliklerinden birisi de pili bittiğinde ya da doğrudan bilgisayarda kullanacağınız zaman kablolu kullanabilme seçeneğinin de olması.

Katlanabilir ve kullanışlı

Kulak üstü olduğundan ağırlığının önemi büyük. Asus Rog Strix Go 2.4’nin ağırlığı 290 Gr ve katlanabiliyor. Bu sayede yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz ürün kafanızda bir ağırlık da yapmayacaktır.

Yapay zeka desteği

Yapay zeka bir kulaklıkta ne işe yarar dersiniz? Yapay zekaya tanımlanmış 50 milyon dış ses, çevre sesi ve gereksiz ses bu kulaklıkta bulunuyor. Kullanırken kulaklık bu sesleri veri tabanı sayesinde algılıyor ve engelliyor. Bu sayede sadece ilgili sesler kulağınıza gelirken yine sadece sizin sesiniz karşıya gidiyor. Verilen rakamlara göre dış ve gereksiz seslerin %95’i yapay zeka sayesinde engelleniyor.

Çift mikrofon

Asus Rog Strix Go 2.4’da sabit bir mikrofonun yanında ayrıca gizli bir mikrofon da bulunuyor. Bu sayede oyun oynamadığınız zamanlarda yürüyüşte, başka etkinliklerde gizli mikrofon sayesinde de kullanılabiliyor. Her iki mikrofonun da aynı teknolojiyle gürültü engelleyebildiğini ekleyelim. İletişim konusunda son husus, Discord, Teamspeak gibi iletişim yazılımlarıyla tam uyumlu olması.

Pil ve şarj

Kablosuz kulaklık söz konusu olduğunda pilinin ne kadar gideceğinin de önemli büyük. Oyunun ortasında pilinin bitmediğinden emin olmalısınız. Asus Rog Strix Go 2.4 hem hızlı şarj olabiliyor hem de uzun süreli bir kullanım vadediyor. Tam dolumda Asus Rog Strix Go 2.4’in pili 25 saate kadar kullanım sunarken 15 dakikalık bir şarj ile 3 saatlik kullanılabiliyor. Yine en acil durumda kablolu bağlantı seçeneği ile birlikte pili boş olsa bile kullanılabiliyor.

Resmi internet sitesine baktığımız zaman şimdilik fiyat bilgisi bulunmuyor.

 

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Teknoloji Ürünleri

Anker Soundcore Life Q20 Kablosuz Kulaklık

Mobil Oyun Ekipmanları

Mobil Oyuncular İçin Razer Junglecat Kontrolcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.