MMORPGRehber

Black Desert Mobile Gold Coin’i En Etkili Şekilde Kullanma

Black Desert Mobile, son zamanların insanı sinir eden oyunlarından birisi. Popülerliği gün geçtikçe artsa da bir çok oyuncu üzerinde kanser etkisi yapmaya devam ediyor. PC’de sinir küpü olanlar burada da aynı sona ulaşıyor. Peki neden? Bu yazıda sizlere en sıkıştığınız anda CP yükseltmek için kullanabileceğiniz bir Black Desert Mobile özelliğinden bahsedeceğiz. Bununla birlikte insanların neden sinir krizleri geçirdiğini göreceksiniz.

Anchient Gold Coin nedir?

Black Desert Mobile’da Kzarka silahı bile alabileceğiniz bir para birimidir. Avrupa sürümünde şimdilik sadece silah, yan silah ve diğer zırhlar alınabilirken Kore sürümünde takılar da dahil edilmiştir. İleride görebiliriz. Gold Coin ile kırmızı silah, kıyafet hatta oyunun şimdilik en iyisi Kzarka bile almanız mümkün. Başka hiç bir işe yaramaz.

Shakatu kimdir?

Black Desert Mobile’ın en nefret edilen cimri npc’si Shakatu isminde bir goblindir. Anchient Gold Coin karşılığı size şans ile eşya verir. Burada şans kelimesi çok önemlidir.

Anchient Gold Coin’i En Etkili Şekilde kullanma

Dilerseniz ilk önce fazlaca Gold Coin kazanabileceğiniz yöntemlerden bahsedelim. Elbette çok fazla seçenek olsa da (Kzarka kestiğinizde 20 Gold Coin, Node Manager’dan kazanabileceğiniz bir kaç Gold Coin VS.) sizlere çok sayıda Gold Coin kazanabileceğiniz en hızlı yöntemlerden bahsedeceğiz.

İlk önce bahsedilmesi gereken Ruins kısmı. Eğer çokça tablet biriktirdiyseniz onları Ruins kısmında x10 yaparak yani tel sefer girip 10 kere kesmiş gibi ödül alarak harcayın. Her boss sonu inanılmaz Anchient Gold Coin veriyor.

Boss Rush, Anchient Gold Coin madeni gibi bir yer. Her boss kestiğinizde boss seviyesine göre size Gold Coin verdiği gibi yeni bir seviyeyi kestiğiniz zaman ödül listesinde sırası geldiğinde size ayrıca Anchient Gold Coin veriyor. Belki Ruins için tabletiniz yetmeyebilir ama oyun deli gibi Boss Stamp atıyor. Bu demek oluyor ki deli gibi Anchient Gold Coin kasma şansınız var. İşte hızlı bir şekilde Gold Coin kasmak için Boss Rush kullanımı.

Gold Coin’i Boss Rush üzerinden kasmak için biriktirdiğiniz Boss Stump eşyalarını grup halinde boss kesme hakkına yani zindana giriş biletine dönüştürün. Muhtemelen bütün bosslarınıza eşit şekilde dağıtacaktır. Daha sonra önerilen CP sınırına gelene kadar boss seviyelerini kesin. Daha sonra oyunun size bir çok etkinlikle ücretsiz verdiği combat plus 1 günlük eşyasını kullanın.

Combat Plus ne işe yarıyor?

Bu eşyanın en önemli özelliği Boss Rush yaparken hali hazırda kestiğiniz bir boss seviyesi için sizi bütün npcleri atlayarak doğrudan boss savaşına götürür. İnanılmaz bir zaman kazanımı sağlar. Ayrıca Boss’un enrage animasyonu nedense doğrudan bossa gidince kalkıyor. Bu da zaman kazandırıyor. Son olarak en faydalı bir diğer özelliği ise x5 şeklinde boss savaşı yapabilmeniz. Yani boss a tek girseniz de ödülü 5 katı alıyorsunuz. Elbette hakkınızdan yiyor ama alacağınız Gold Coin’i de 5’e katlıyor.

Bu şekilde bütün bossların kesebileceğiniz son seviyesini hızlıca bitirebilirsiniz. Bu yöntemle bir kaç saat içinde 10 bin’e kadar Gold Coin kasmanız mümkün.

Cimri Shakatu

Shakatu denilen Goblin aç gözlü ve cimridir. Sizden çok Gold Coin isterken verdiği eşyaların değeri düşüktür. Eğer çok şanslısınız Kzarka bile alabilirsiniz. Kzarka oyunun en iyi silahıdır. Rengi kırmızıdır. Şu an için oyunda en güçlü eşya rengi yani tieri kırmızıdır. Kore’de son güncellemeyle Pembe olmuştur.

Çok sayıda Gold Coin kazandığınız zaman Shakatu’ya gidin. Burada üzerinizdeki en ezik eşyayı düşürmeye çalışın. Örneğin herşey sarı bir tek silahınız mor kaldı. Bu durumda silah kısmını seçip 10 arlı açacak şekilde ayarlayın. İkinci çekişte Auto Buy seçeneğiyle devam edin. Hızlı bir şekilde otomatik olarak açılacaklar. Sarı, turuncu ya da kırmızı silah düşene kadar çekmeye devam edin. Şanslı bazı oyuncular bir kaç çekiş sonrası Kzarka düşürdüler. Hatta oyuna yeni başladıkları ve belki daha kırmızı silah takamadıkları halde. Şanssız iseniz çoğu yeşil çıkar ve en iyi renk mordur. Ama 10 bin üzeri Gold Coin ile bir tane turuncu düşürme ihtimaliniz yüksek.

Son olarak bazı oyuncuların bir kaç Gold Coin biriktirdiğinde hemen Shakatu’nun sıcak kollarına koştuğunu görüyoruz. Elbette böyle de olabilir şans açısından değişen bir durum yok. Sadece hızlı bir şekilde biriktirip hızlı bir şekilde harcadığınızda eşya düşürme ihtimaliniz artıyor. Demek istediğimiz açıkça şu şekilde, eğer şansınızda 10 bin Gold Coin içinden bir tane turuncu düşürmek varsa (oyundaki eşya düşme ihtimali bu kadar kötü. Bu yüzden oyuncular kanser oluyor) bunu 100 gün boyunca her gün 10 adet silah çekerek de yapabilirsiniz ya da tek bir günde 100 tane çekerekte yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant Satın Alma Geçmişini Kontrol Etme

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Kabile Moralini Nasıl Yükseltirsiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Hızlı Bir Şekilde Gübre Toplamak

AksiyonGTA 5Rehber

GTA 5 Kamera Açısı Nasıl Değiştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir