HaberNasıl Yapılır

Bu Yazılım Stadia Kontrolcüsü Olmadan Telefondan Google Stadia Oyunu Oynamanıza İzin Veriyor

Google Stadia’nın bulut oyun hizmeti, oyunların çoğuna geniş erişim sunar, ancak yine de oyuncuların bir kumanda ile erişmesini gerektirir. Bununla birlikte, geleneksel Stadia kontrolcüsünü kullanmak yerine, Reddit kullanıcısı SmashShock, bir Android telefonda dokunmatik oyun oynamayı sağlayan bir geçici çözüm geliştirdi. – ek bir uygulama gerekmez.

Android Central, hafta sonu ortaya çıkan subreddit paylaşımını gördü. TouchStadia, doğrudan telefonunuzun ekranına bir denetleyici ekleyerek, esasen herhangi bir oyunu dokunmatik şekilde oynamanızı sağlıyor.

TouchStadia Nedir?
TouchStadia, dokunmatik ekranlı cihazlar için Stadia’ya ekran joystick kontrolü ekleyen bir Chrome Uzantısıdır! Bu kontrolcü sanal navigasyon gibi çalışır.

Bir kontrolcü oyun kolu veya klavye hissini yakalamak zor olsa da, özellikle hassaslık gerektiren oyunlar için, hızlı ve kolay bir çözüm arayanlar için değerli bir paylaşım olduğu söylenebilir. Özelliğin Android’de Chrome üzerinden manuel olarak etkinleştirilmesi ve masaüstü modunda bir uzantı aracılığıyla yüklenmesi gerekiyor; GitHub sayfasında tam talimatlar var. Buradan inceleyin.

stadia

Geçen sene yapılan lansmandan sonra Google Stadia, özelliklerini geliştirmeye ve kütüphanesine yeni oyunlar getirmeye devam ediyor. Daha detaylı bilgi için videoyu da inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Verge

Google Stadia Nedir?
Google Stadia bir bulut oyun hizmetidir. Yüksek bir donanıma gerek duymadan sadece ekran ve yüksek hızlı internet yardımıyla oyun oynamayı mümkün kılar. Yüksek grafikli oyunlar Google Sunucularında çalıştırılırken yüksek hızlı internetiniz sayesinde istediğiniz yerden sizin tarafınızdan kontrol edilir. Bunun bir kaç anlamı vardır. Artık fiziksel bir oyun satın almanıza gerek yok. Bundan sonra oyun oynamak için oyun bilgisayarı almanıza da gerek yok. Zira hem bilgisayarlardan, hem televizyondan hem telfondan hem tabletten aklınıza gelebilecek bu multimedya cihazlarından oyuna erişmek mümkündür.
Google Stadia Türkiye
Google Stadia şu sıralar belirli ülkelerde faaliyet gösteren bulut oyun hizmeti olarak dikkat çekerken Google Stadia Türkiye’de şu an için hizmet vermiyor. Aralık 2019 ‘da çıkan haberlere bakacak olursak hizmetin yakın zaman içine Türkiye’de Google Stadia Türkiye adıyla hizmet vermesi bekleniyor. Zira Google’dan ilk adım geldi. Haberlere göre ilk adım olarak Google, sunucularının bir kısmını Türkiye’ye taşıyor. 2020 yılı içerisinde Türkiye trafiğinin yarısı Türkiye Sunucularında kontrol edilecek. Daha sonraki süreçte bu trafik %80 olarak düzenlenecek. Yani zaman içinde daha fazla Google sunucusu Türkiye’ye gelecek. Bu Stadia için de önemli bir haber çünkü Google oyunlarını kendi sunucusu üzerinden sunuyor.
Google Stadia İndir
Google Stadia telefonlardan oynamak için bir uygulama şeklinde sunuldu. Şu an için uygulama ülkemizde kullanılabilir değil. Bağlantıdan kontrol edebilirsiniz. Bununla birlikte buradan oyun alabilir ve oyunları kontrol edebilir ve hesabınızı yönetebilirsiniz. Yakın zaman içinde Google Stadia’nın ülkemizden de indirilebilir olması bekleniyor.

Stadia
Stadia
Geliştirici: Google LLC
Fiyat: To be announced
Google Stadia Games
Google Stadia oyunlarının listesi Stadia’nın resmi internet sayfasında yer alıyor. Baldur’s Gate’den Destiny 2’ye Darksiders’dan Farming Simulator’e kadar aklınıza gelebilecek bir çok oyun Google Stadia Oyunlara eklenmiştir. Her geçen zaman sisteme yeni oyunlar da dahil ediliyor. Oyunların tam listesi için buraya bakabilirsiniz.

google stadia games

Google Stadia Fiyat
Google Stadia fiyatıyla ilgili ülkemiz için bir şey söylemek imkansız çünkü ülkemiz için verilmeyen bir hizmet ama dünya çapında baktığımız zaman Google Stadia Price belli. Türkiye’ye geldiği zaman özel bir fiyat uygulanacağnı umuyoruz yoksa dolar bazında bir fiyat politikası izlenirse ülkemizdeki oyuncular bu durumdan hiç memnun olmayacakatır.

Google Stadia Başlangıç Paketi

Bu paketin fiyatı 129 $ olarak belirlenmiş ve sisteme erişmek için bunu almanız gerekiyor. Bu paketin içinde Stadia kumandası ve Chromecast Ultra TV adaptörü bunun yanında Stadia Pro platformuna üç aylık abonelik dahil edilmiş. Oldukça avantajlı bir fiyat olduğu söylenebilir.

Bu sene içerisinde Stadia kumandasının ayrıca piyasaya sürüleceği biliniyor. Fiyatının 75 $ olacağı daha önce açıklandı. Google Stadia’da bu paketi satın aldıktan ve 3 aylık aboneliğiniz bittikten sonra tekrar abone olmak zorunda değilsiniz. Sadece yeni oyunlar çıktığında bunlar için ayrıca ödeme yapmak zorunda kalacaksınız. Ya da abone olmanız gerekecek. Bazı oyunların aboneliğe dahil olmayacağı söylenirken 9.99 $ karşılığında abone olanların oyunlarsa 4K çözünürlüğünde erişebilecekler. Abone olmadan oynayanlar oyunlara HD çözünürlükte erişecekler.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Bulut Oyun

Google Stadia'ya Mesajlaşma Özelliği Geliyor

Bulut Oyun

Google Stadia Artık OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro Modelleriyle Uyumlu

Bulut Oyun

EA, FIFA, Star Wars Jedi: Fallen Order ve Diğer Üç Ünvanı Stadia'ya Getiriyor

Bulut OyunHaber

Google Stadia Artık PC'de 4K Oyun Akışını Destekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty Mobile’ın Son Güncellemesi Rapid Fire Mode’u Geri Getiriyor