AksiyonHack & SlashPC

Diablo 4 PC’de Özelleştirilebilir Denetleyici Desteğine Sahip Olacak

Blizzard, geliştirilmekte olan Diablo 4 hakkında bir güncelleme paylaştı ve oyunun geçen yıl BlizzCon’da ilk kez gösterilmesinin ardından bir takım değişiklikler olduğunu doğruladı. Diablo 4, PC’de kontrolör desteği sunacak, Blizzard bunu resmi olarak doğruladı ve hem klavye hem de kontrolcü arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapma seçeneği sunacak. Elbette oyun, konsollar ve PC için aynı anda geliştirilen ilk Diablo olmaz özelliğiyle de biliniyor.

Saldırıdan hareket etmeyi ayırmak için oyunun birincil yeteneğini “sol fare düğmesi dışında herhangi bir tuşa” atamak için oyuncularda çok talep gelmişti, bunun da Diablo 4 ile mümkün olacağını ekleyelim. Diğer değişiklikler arasında PC’deki kullanıcı arayüzünün sol köşe yapılandırması isteğe bağlı şekilde düzenlenebilmesi var.

Diablo 4 Nedir?
Diablo IV, Diablo serisinin dördüncü bölümü olan Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yakın zaman içinde çıkışı planlanan bir çevrimiçi zindan tabanlı aksiyon rol yapma oyunudur. Oyun 1 Kasım 2019’da BlizzCon 2019’da resmi olarak duyuruldu. Oyun piyasadaki en iyi Hack&Slash türünde oyun olarak anılıyor.

Güncelleme ayrıca aşağıdaki yeni fragmanda görebileceğiniz bir canavar ailesi olan Cannibals’ı da oyuna ekleyecek. Çıkış tarihiyle ilgili herhangi bir bilgi olmadığını belirtelim. Oyunun yakın zaman içinde çıkmayacağı da bir gerçek. Ama Blizzard’ın her 3 ayda bir bu tür güncellemeler yapma sözü bulunuyor.

Kaynak: EuroGamer

Diablo 4 Fiyatı
Diablo IV daha çıkış tarihi bile kesinleşmemiş bir oyundur. Bu açıdan resmi bir Diablo 4 fiyatı yoktur. Yine de diğer oyunlarda ve özellikle Diablo 3’te izledikleri fiyat politikalarından oyunun fiyatı ne olacak bilinebiliyor. Bunun yanında Bir çok site, Türk siteleri de dahil, oyunu ön siparişe açtı. Diablo 4 fiyatı olarak ortalama 300₺ verilmiş. Bunun zaman içinde değişebileceğini göz önüne alın. Ön sipariş sayfalarında oyunun çıkış tarihi olarak 31 Aralık 2021 tarihi verilmiş. Bunun resmi olmadığını insanların en uzak tarihi yazdığını zaten ön sipariş verirseniz çıkışından önce alabileceğinizi hatırlatalım. Oyun çıkış tarihi muhtemelen Blizcon 2020’de belirlenmiş olur.
Diablo 4 Pre-Order
Diablo IV Pre-Order, şimdiden Diablo 4 satın almak isteyenler için atılabilecek en iyi adımdır. Bir çok site ön satışlara şimdiden başlamış ve kendi çaplarında fiyatlarını belirlemişlerdir. Lakin fiyatların biraz yüksek olduğunu söylemek gerekiyor. Zira ön sipariş ile oyuna erken erişim imkanınız da bulunuyor. Ayrıca eğer Blizzard belirlerse ön sipariş ödülleri de ayrıca verilecektir. Diablo 4 Pre-Order yapmak için bir kaç bağlantı verebiliriz.

Sitelerle ve satılanlarla hiç bir alakamız olmadığını sadece bilgi amaçlı verildiğini Dİablo 4 ile de bir ilgimizin olmadığını belirtmek isteriz. Verilen fiyatlar ve süreler zaman içinde değişiklik gösterebilir.

GamesatisDurmaPlayGamivo

Diablo 4 Gameplay
Diablo IV Gameplay videoları çok fazla detay verilmese de paylaşıldı. Elbette daha fazla detay verilmesi şu aşamada mümkün değil. Videoları hemen alt kısımdan izleyebilirsiniz.

Diablo 4 İndir
Diablo IV İndirme şu an için mümkün değildir. Blizzard tarafından resmi bir çıkış tarihi açıklanmadığı için indirme bağlantıları da sunulmamıştır. Oyunun çıkışı bu sene için mümkün görünmüyor. Çıkış tarihinin 2020 Bizzcon’da açıklanması bekleniyor.
Diablo 4 Demo
Diablo IV Demo bir çok oyuncu tarafından bekleniyor. Diablo 4 demo oyununun çıkış tarihine yakın bir zaman içinde çıkacaktır. Şu an için Diablo 4 demo indirmek ve oynamak mümkün değildir. Bu sene sonuna kadar bu yazıyı bir demo bağlantısıyla güncellemeyi planlıyoruz.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
GTA 5Rehber

GTA 5 Yapışkan Bombalar Nasıl Patlatılır?

AksiyonGTA 5Rehber

GTA 5 Online'da İtfaiye Arabasını Nasıl Alırsınız?

AksiyonRehber

Saints Row: Nasıl Fotoğraf Çekilir (Fotoğraf Modu)

AksiyonRol Oyunu

Saints Row'u bitirmek ne kadar sürer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Call of Duty Mobile’ın Son Güncellemesi Rapid Fire Mode’u Geri Getiriyor