Savaş Oyunları

Dünyanın En Büyük FPS’si Film Oluyor

Son derece popüler olan birinci şahıs nişancı CrossFire bir film olarak karşımıza çıkacak. Variety, Sony Pictures’ın bazı hesaplar ve tanımlarla dünyanın en popüler FPS’si olan Smilegate’in nişancı oyununa dayanan bir film yapma haklarını aldıklarını açıkladı. Yani başka bir video oyunu film haline getiriliyor. Sinema severlere duyurulur.

Hızlı ve Öfkeli’nin yapımcısı Neal Moritz, Chuck Hogan’ın yazdığı filmi ele alacak. Hogan, Bingazi filmini 13 Saatte yazdı. Ayrıca Ben Affleck’in Oscar adayı filmi The Town’a uyarladığı Prince of Thieves kitabını da yazdı.

Çok sayıda video oyunu geliştiricisinde hisse sahibi olan Çin internet devinin film kolu, Tencent Pictures, filmi ortak finanse ediyor. Film aslında 2015’te duyurulmuştu, ancak Hollywood’da olduğu gibi, işler biraz yavaş ilerliyor.

CrossFire 2007’de piyasaya sürüldü ve kısmen Asya’daki hızlı çıkışı sayesinde son derece popüler bir oyun haline geldi. Smilegate, CrossFire’ın 650 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu ve 8 milyon eşzamanlı oyuncuya ulaştığını bildiriyor ve bu da onu dünyanın en büyük oyunlarından biri haline getiriyor.

Filmin uluslararası alanda mı yoksa sadece oyunun daha popüler olduğu Asya’da mı yayınlayacaklar bilinmemektedir. CrossFire X adlı yeni bir CrossFire sürümü Xbox One’a gelirken geliştiricisi Alan Wake birden fazla yeni CrossFire oyunu için tek oyunculu bir hikaye üzerinde çalışıyor.

CrossFire, bir filme dönüştürülen tek FPS değil. Activision’un yeni film bölümü, Black Panther’in yazarı tarafından yazılan çoklu Call of Duty filmleri yapmayı planladığını duyurmuştu.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberSavaş Oyunları

World of Warships, Neden Oynamalısın ya da Neden Oynamamalısın?

Battlefield 2042Savaş Oyunları

Battlefield 2042 "Error Code 15 600P 7A" Nasıl Çözülür?

COD: Modern WarfareRehberSavaş Oyunları

Call of Duty Modern Warfare 2 kaç saatte biter?

COD: Modern WarfareSavaş Oyunları

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) hangi yılda geçiyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Dövüş Oyunu Türüne Yeni Boyut Kazandıran Granblue Fantasy: Versus Dragon Ball FighterZ Geliştiricileri Tarafından Piyasaya Sürülecek