Sandbox

EVE Echoes Çıkışı Koronavirüs Nedeniyle Ertelendi

Popüler uzay MMORPG EVE Online’ın mobil sürümü olan EVE Echoes çıkış tarihi, devam eden koronavirüs salgınının dünyaya etkileri nedeniyle erteleniyor. 2018’de duyurulan EVE Echoes, 2020’ye ertelenmeden önce 2019 için planlanmıştı.

Johns Hopkins Üniversitesi’ne göre COVID-19 koronavirüsü 80.000’den fazla enfeksiyona ve 2.700 ölüme yol açtı. Ayrıca oyun endüstrisi de dahil olmak üzere ticaret ve seyahatte yaygın bir sıkıntıya neden oldu. Son zamanlarda Sony, PAX East’e katılmayacağını açıkladı ve hem Kojima Productions hem de EA, yayılan virüsle ilgili endişeleri nedeniyle GDC’ye katılma planlarını iptal etti. Ocak ayından itibaren, hastalık korkusu Overwatch Ligi maçları da dahil olmak üzere eSports etkinliklerinin iptal edilmesine veya ertelenmesine neden oldu.

EVE Echoes Nedir?
EVE Echoes, orjinal EVE evreninde geçecek olan mobil bir uzay simülasyonu. Oyunda savaşlardan ticarete gemilerden sosyal olaylara kadar bir çok etkinlik olacak. EVE Echoes’un en önemli özelliği orjinal EVE Online’a en çok benzeyecek olan oyun olması.

İlk salgının yeri ve COVID-19 tarafından en çok etkilenen ülke olan Çin, geniş karantinalar da dahil olmak üzere virüsü hapsetmek için aşırı önlemler aldı. Bir çok yerde evden çıkılması yasak olduğu için oyunlarda bundan oldukça etkilendi. EVE Echoes Twitter hesabına göre, yakında çıkması beklenen oyun koronavirüs salgını nedeniyle tekrar ertelendi. Çin’in Guangzhou kentinde bulunan NetEase tarafından geliştirilmekte olan EVE Echoes’un şu anda “2020 sonlarında” piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Gecikmesine rağmen, EVE Echoes’in Nisan ayında yaklaşan EVE Fanfest’te görünmesi söz konusu. Resmi bir açıklama olmasa da, yine EVE evreninde geçen Project Nova’nın bu süreçte piyasaya sürülmesi de kendisi için iyi bir şans olabilirdi. Geliştirici CCP Games geçtiğimiz günlerde projenin iptal edildiğini duyurdu, ancak oyundaki bazı hali hazırda geliştirilen kısımların EVE evreni için başka bir oyuna uyarlanabileceğini de ekledi.

Oyunların çıkış tarihinde yaşanan sıkıntıların çoğu zaman hayal kırıklığı yaratırken, EVE topluluğu duyuruyu mazur görüyor. Koronavirüsün ne kadar tehlikeli olduğu aşikar zira insan hayatı söz konusu.

EVE Echoes’un ön kayıt aşamasında bir süre daha kalacağını hatırlatalım.

EVE Echoes
EVE Echoes
Geliştirici: NetEase Games
Fiyat: Ücretsiz
EVE Echoes Çıkış Tarihi
EVE Echoes’un bu yazıda ertelendiğini duyurduk. Oyunun şimdilik resmi bir çıkış tarihi olmasa da ön görülen bir EVE Echoes çıkış tarihi bulunuyor. Dünya çapında yaşanan virüs salgını nedeniyle ertelenen EVE Echoes’un bu yılın sonuna doğru çıkabileceği açıklandı. Resmi açıklamada kesin bir tarih verilmese de 2020 yılının sonu işaret gösterildi.
EVE Echoes APK
EVE Echoes’un bazı sitelerde APK dosyası bulunuyor. Bu ayrıca EVE Echoes’un BETA sürecine katılmanızı sağlıyor. Lakin uygulamanın çalışıp çalışmadığı ya da çalışsa bile sunucuya bağlanabileceği yönünde bir garanti yok. Bu açıdan aşağıdaki bağlantıyı indirip EVE Echoes APK dosyasıyla oyuna giriş yapmayı deneyebilirsiniz. EVE Echoes APK
EVE Echoes Reddit
EVE Echoes hakkında oyunculardan ve geliştiricilerden detaylı bilgi alabileceğiniz son haberleri okuyabileceğiniz geliştirme notlarını görebileceğiniz bir EVE Echoes Reddit hesabı bulunuyor. Paylaşımları görmek için buradaki adresten EVE Echoes Reddit sayfasına ulaşabilirsiniz.
EVE Echoes Türkiye
EVE Echoes’un Türkçe dil desteğiyle ilgili şimdilik bilgi bulunmuyor. Netease genelde Türkçe dil desteği vermiyor. Ülkemizde de popüler olan oyunlar dışından EVE Echoes Türkçe desteği beklemek şimdilik anlamsız olacaktır. EVE Echoes Türkiye hakkında detaylı bilgi almak isterseniz sosyal medya üzerinden açılan sayfa ve gruplara katılmanız mümkün. Şimdilik kimse böyle bir girişimde bulunmamış. Yine de Global topluluklara bir bakın;

Eve Echoes Facebook Grup

EVE Echoes iOS
EVE Echoes Android için olduğu gibi iOS için de çıkışını yapacak. İki sürümün de aynı tarihte çıkması bekleniyor. Android için bir ön kayıt aşaması varken iOS için durum bu şekilde ilerlemiyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
MinecraftRehberSandbox

Minecraft: Slime Chunk Nasıl Bulunur?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft: Axolotllar Ne Yer?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Bebek Köylülerin Büyümesi Ne Kadar Sürüyor?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft Antik Şehir Rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Bu Yazılım Stadia Kontrolcüsü Olmadan Telefondan Google Stadia Oyunu Oynamanıza İzin Veriyor