Battle RoyaleNasıl YapılırWarzone

Call of Duty: Warzone – Yaşanan Bütün Sorunlara Çözümler

Güncelleme: 24/3/2020 – Warzone’da yaşanan daha fazla sorun yazıya eklendi.

Warzone yeni bir oyun olduğu için çok fazla yaşanan sorun var. Bu nedenle bu yazıyı güncelliyoruz. İşte yaşanan Call of Duty Warzone sorunları ve çözümleri

Call of Duty Warzone Dev Error 6071 Sorunu Ve Çözümü

Dev error 6071 kodu Call of Duty: Warzone’da karşılaşacağınız en yaygın hatalardan biridir. Oldukça sinir bozucu olabilir ama neyse ki, resmi yamayı beklerken bazı potansiyel düzeltmeler var.

Call of Duty: Warzone oyuncuları Activision’un ücretsiz battle royale deneyiminden zevk almalarını engelleyen çeşitli sorunları bildirmeye başladı. Tabii ki, bu oyun yazılırken acele edildiğinden kaynaklansa da bir çok oyuncu geliştiricilerin daha iyisini yapabileceği söyleniyor.

Şu anda en yaygın sorunlardan biri, Warzone başlatıldıktan sonra ortaya çıkan Dev Error 6071 kodudur. Infinity Ward ve Activision henüz sorunu kabul etmedi ve resmi düzeltmeyi beklerken, aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz.

warzone hataları ve çözümleri

Windows Güncellemesi

Sorunu çözmek için yapabileceğiniz ilk şey, Windows’unuzu en son sürüme güncellemektir. Başlat düğmesinin yanındaki arama çubuğuna “güncelleme” yazın, Güncellemeleri Kontrol Et’i tıklayın ve mevcut dosyaları indirmeye devam edin.

Oyunu Yönetici Olarak Çalıştırın

Kaynak dosyayı açın: Battle.net’te Warzone veya Modern Warfare.
Seçenekler’i seçin ve Gezgin’de Göster’i tıklayın.
Modern Warfare / Warzone klasörünü açın ve Warzone / Modern Warfare simgesini bulun.
Simgeye sağ tıklayın, Özellikler’e tıklayın ve Uyumluluk sekmesini seçin.
Bu programı yönetici olarak çalıştır’ı işaretleyin.

Oyun ayarlarından Pencere Ayarını Kenarlıksız Yap

Menüye girmeden oyun çökmezse, Ekran Modunu Tam Ekran Kenarlıksız olarak ayarlamayı deneyin.

Donanım izleme yazılımlarını devre dışı bırakın

Oyun içi yer paylaşımı etkinleştirilmiş olan MSI Afterburner, NZXT Cam veya başka bir donanım izleme yazılımınız varsa, bu programları devre dışı bırakmayı deneyin ve oyunu çalıştırın.

Diğer yapabilecekleriniz

  • Daha düşük oyun içi grafik ayarları
  • Call of Duty: Modern Warfare’i Görev Yöneticisinde Yüksek Önceliğe Ayarlayın
  • Özel kare hızını 60 FPS veya sisteminiz için özel olarak belirleyin
  • Grafik kartınızı overclock ettiyseniz, saat hızlarını varsayılana döndürmeyi deneyin
  • Oyun dosyalarını tarama onarmayı deneyin

Call of Duty Warzone Disc Read Error ve Çözümü

Disc Read Error, bazen mavi şekilde ortaya çıkabilen ve Call of Duty: Modern Warfare’i oynamanızı engelleyen küçük ama can sıkıcı bir hatadır. Neyse ki, hatayı düzeltmek çok kolaydır.

Oyunun ilk yükleme ekranı sırasında oldukça can sıkıcı olabilecek küçük bir sorun ortaya çıkar. Açılan hata mesajı herkes için aynı değildir, ancak neyse ki çoğu durumda verdiğimiz çözümler çalışır. Disc Read Error mesajı ve ardından safehouse_main_tf.ff veya ‘ui.ff’ common_mp.ff gibi haritanın adlarıyla karşılaşırsanız, bunu düzeltmeyi deneyebileceğiniz birkaç şey vardır:

Oyunu Güvenli Modda Çalıştırın

Bu oldukça basittir ve Call of Duty: Modern Warfare’de beklenmedik bir şekilde bu hata her çıktığında, oyunu mümkün olan en düşük ayarlarda başlatan ancak kontrollerinizi sağlam tutan güvenli modu kullanmalısınız.

Oyun Dosyalarını Tarama ve Onarma

Güvenli mod çalışmıyorsa, bu sorunun ikinci çözümü de oldukça basittir. Tek yapmanız gereken Battle.net başlatıcısında Call of Duty: Modern Warfare oyun dosyalarını taramak ve onarmak. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  • Battle.net’i çalıştırın
  • Partner Games altında Call of Duty: Modern Warfare seçeneğine tıklayın
  • Oyunun logosunun hemen altındaki Seçenekler menüsünü tıklayın.
  • Tara ve Onar’ı seçin ve ardından Taramaya Başlayın
  • Bu, oyun dosyalarını tarar ve herhangi bir dosya eksikse, başlatıcı oyununuzu onarmak için otomatik olarak indirir.

İşlemcinizi Overclock Yaptıysanız Varsayılan Değerlere Dönün

Grafik kartınızı overclock ettiyseniz, stok saatlerine iade etmeyi deneyin. Bu düzeltme doğrudan Activision’dan gelir ve varsayılanlara geri dönmenin sorunu çözebileceğini önerir.

Antivirüs ve Benzeri Yazılımları Devre Dışı Bırakın

Yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramazsa, virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bırakmayı deneyin ve hem Battle.net başlatıcısını hem de ModernWarfare.exe’yi yönetici olarak çalıştırın. ModernWarfare.exe oyunun kurulum klasöründe bulunabilir. (Seçenekler> Gezgin’de Göster)


Kapanma Ve Donma Sorunları Çözümleri

Call of Duty: Warzone PC oyuncuları, maç başladıktan birkaç dakika sonra hata kodu olmadan çeşitli donma ve çökme sorunlarını bildiriyor. Activision bu sorunları çözen yama dağıtmadan önce deneyebileceğiniz bazı çözümlervar.

Activision’ın battle royale oynaması ücretsiz Call of Duty: Warzone nihayet çıktı, ancak büyük online nişancı oyunlarının çoğu gibi Warzone da açılışında bazı kusurları var. Birçok oyuncu PC’de rastgele çökme sorunları bildirirken, PS4’te büyük FPS düşüşleri ve donma sorunları yaşanıyor.

Call of Duty Warzone donma sorunlarına çözümler

Oyun piyasaya sürüldüğünden beri, bir yama bekleniyor ancak bu sorunları çözecek güncelleme gelene kadar, “hata kodu yok” sorunları çözülene kadar aşağıdaki önerileri deneyiniz.

Donanım izlemeyi devre dışı bırakın

Oyun içi yer paylaşımı etkinleştirilmiş olan MSI Afterburner, NZXT Cam veya başka bir donanım izleme yazılımınız varsa, bu programları devre dışı bırakmayı deneyin ve oyunu çalıştırın. Oyuncular bunun sorunu çözdüğünü bildiriyor ve ayrıca oyunun ilk piyasaya sürülmesinde Modern Warfare’deki çökme sorunlarını çözdüğü de biliniyor.

call of duty warzone

Frameratei sabitleyin

Kare hızınızın kilidi açılırsa, büyük bir FPS yükselmesi meydana geldiğinde, CPU’nuza çok fazla yük binecektir ve bu da rastgele bir çökmeye neden olabilir. Grafik seçeneklerine gidin, Özel Kare Hızı Sınırını etkinleştirin ve FPS sınırınızı 60 veya 80 gibi güvenli bir yere sabitleyin.

Grafik ayarlarınızı düşürün

Modern Warfare’deki çökme sorunları genellikle CPU ve GPU’nuzun fazla yüklenmesi sonucu ortaya çıkar. Oyun içi ayarlarınızı düşürerek sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz. Yine, bunun Modern Warfare’de çalıştığını doğrulayabiliriz, bu yüzden Warzone’da denemeye değer, sonuçta aynı oyun.

Ekran kartı sürücülerini güncelleyin

Çökme ya da donma devam ederse, grafik sürücülerinizi en son sürüme güncellemeyi deneyin. Nvidia kısa süre önce özellikle Warzone için 442.59 WHQL sürücüsünü yayınlarken, AMD henüz kendi Warzone paketini yayınlamadı. AMD’nin sürücülerini burada bulabilirsiniz, Nvidia sürücülerini buradan indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Pubg MobileRehber

Pubg Mobile Gizli Başarım Görevleri Yapma

Cod: MobileRehber

Call of Duty Mobile'da Yapmaktan Kaçınmanız Gereken 3 Hata

RehberWarzone

Warzone'daki En İyi Tabancalar

FortniteRehber

Fortnite'da Gold Lara Croft Nasıl Elde Edilir?

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Black Desert Mobile’a World Season 2 Geldi