Battle Royale

Call of Duty Warzone, 10 Günde 30 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Güncelleme: 21/3/2020 – Call of Duty Warzone oyuncu sayısı hızla artıyor

Call of Duty Mobile çıkalı sadece 10 gün oldu ve oyuncu sayısı 30 milyonu aştı. Call of Duty serisinin Warzone, battle royale oyunu rekora doymuyor. Yapılan resmi Twitter paylaşımında oyunun 30 milyon oyuncuya ulaştığı belirtildi.

Call of Duty’nin mobil oyunu Call of Duty Mobile’da en hızlı büyüyen mobil oyun olmuştu. Call of Duty Warzone için mobil olmayıp en hızlı büyüyen oyun açıklaması yapıldı.

Call of Duty Warzone ilk 3 günde 15 milyon oyuncuya ulaşmış ve bu bir rekor olarak görülmüştü. Bu haberle ilgili bilgiler hemen alt kısımda.


Activision, en yeni battle royale haberini vererek Call of Duty: Warzone’un 15 milyon oyuncu sayısını geçtiğini açıkladı. Call of Duty: Warzone Salı gününden bu yana 15 milyon oyuncuya ulaştı.

Battle Royale’de artık lider Apex Legends’ı ve Fortnite’ı geçip mobil oyun olmadığı halde en hızlı büyüyen oyun Call of Duty Warzone oldu. Warzone’un başarısı oyun özelliklerine ve genel olarak Call of Duty’nin itibarına bağlanabilir, ancak koronavirüsün etkisi de kısa sürede çok sayıda kişinin oyunu oynamasında rol oynamıştır. Çünkü hükümetler insanlara evden çıkmama çağrısı yapıyor.

Activision, yakın zamanda başlatılan bağımsız battle royale nişancı oyunu Call of Duty: Warzone’un Salı günü lansmanından bu yana 15 milyon oyuncuyu geçtiğini açıkladı. Yayıncı haberi dün yazdığı bir tweet’te paylaştı ve oyunculara en son battle royale oyuncularına büyük ilgi gösterdikleri için teşekkür etti.

cod warzone

Kaynak: Twitter

Call of Duty: Warzone Büyük Bir Başarı

Warzone’un hızlı başarısı etkileyici. Activision’ın başarısının kapsamı, Apex Legends ve Fortnite gibi oynaması ücretsiz battle royale oyunlarıyla karşılaştırdığımızda ortaya çıkıyor. Niko Partners kıdemli analisti Daniel Ahmad’a göre, Apex Legends lansmandan sonraki ilk üç gün içinde 10 milyon oyuncuyu geçerken, Fortnite iki hafta sonra sadece 10 milyon oyuncuya erşebildi. Bu rakamlar, Warzone’un, Apex Legends’ın şimdiye kadarki en hızlı büyüyen mobil olmayan oyun ünvanını elinden aldığını gösteriyor. Lansmandan sonraki ilk günlerin ötesine geçen Apex Legends, dört hafta sonra 50 milyon oyuncuya sahip olmuşken Fortnite, 45 milyon oyuncuya ulaşana kadar 16 hafta geçti.

İtibar ve Özellikler

Warzone’un popülaritesinin önümüzdeki haftalarda ve aylarda artmaya devam edip etmeyeceğini tahmin edemeyiz. Yine de Activision’ın lehine birçok faktör var. Warzone, PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da platformlarında cross-platform oynanan tamamen ücretsiz bir oyun. Oyuncu potansiyeli, her üç platformda da oyuncuların bir birlerine karşı oynayabilmesi nedeniyle doğal olarak daha büyüktür. Buna karşılık, Apex Legends, bir yıldan uzun bir süre önce piyasaya sürülmesine rağmen hala çapraz platform özelliğini kullanmaya başlamadı. Geliştirici Respawn Entertainment yapmak istedi ancak uygulamanın “muazzam miktarda iş gücü” gerektirdiği için sanırım ertelendi ya da daha bitirilemedi. Bir çok oyuncu Apex Legends’ta çapraz-platform görme umudunu kesti.

Warzone’a geri dönelim, oynaması ücretsiz ve çapraz-platform oynanabilmesi, Call of Duty serisinin itibarıdır. Oyunla alakalı olmayan kişiler için bile, Call of Duty bilindik bir isim ve bu ismi duyunca ilk akla gelen AAA nişancı oyunu.

Coronavirüs Etkisi

Coronavirüs pandemi ilan edildi ve dünya çapında insanların evlerinden dışarı çıkmaması öneriliyor. Bununla birlikte bir çok ülkede etkinlikler iptal ediliyor ve okullar tatil ediliyor. Call of Duty Warzone’un tam da bu zamanda piyasaya sürülmesi kendi için büyük şanstı. Bu potansiyel oyuncu sayısını arttırdı. Hatta normal zamanda vakit bulup oyunu oynayamayacak insanların bile oyunu denemesine sebep oldu.

İtalya’nın önde gelen telekomünikasyon şirketi Telecom, İtalya’nın internet altyapı trafiği% 70’in üzerinde arttı. Şirket trafiğin çoğunun Fortnite ve Call of Duty gibi çok oyunculu oyunlara gittiğini belirtti.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

Battle RoyaleNişancı OyunuWarzone

Warzone 2'de Nuke Skin Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty: Warzone Loot Haritası – En İyi Loot Lokasyonları