HaberStrateji

Gwent the Witcher Card Game, Android İçin Çıktı

Güncelleme: 25/3/2020 – Gwent Çıktı

Ücretsiz oynanabilir kart oyunu Gwent’in Android uyarlaması, mobil sürümlerin ilk açıklanmasından yaklaşık bir yıl sonra piyasaya sürüldü. Android’de Gwent oynamak için gereksinimler oldukça basittir; Sadece Android 7.0 veya daha yeni bir sürümü çalıştıran ve en az 1.5GB RAM’e sahip bir Android telefona ihtiyacınız var. Ölçütleri karşılıyorsanız, Google Play mağazasından Gwent’i buradan indirebilirsiniz.

Android sürümü, Gwent’in piyasaya sürülecek iki mobil sürümünün ikincisidir. Ekim ayında iOS cihazlarda kullanıma sunulmuştu. PC, iOS ve Android arasında tam bir çapraz platform desteği bulunuyor. Ayrıca, GOG hesabı olan herkes hesaplarını birleştirebilir, böylece ilerleme ve satın alma işlemleri üç farklı platform arasında taşınabilir.

Ancak, konsol sürümleri ile çapraz platform yoktur, çünkü bunlar mobil sürüm ve PC sürümü için uygun değildir.


Güncelleme: 07/03/2020 Beta testleri hakkında bilgiler
Güncelleme: 07/03/2020 Sistem gereksinimleri hakkında bilgiler

Gwent Beta ile ilgili bilgiler

Gwent: The Witcher Card Game, bu ayın sonunda Android beta test oyuncularını arıyor. Gwent: Witcher Kart Oyunu’nun uzun zamandır beklenen Android sürümü artık sadece haftalarla ifade edilebilecek uzaklıkta ve seçili oyuncular için beklemek gerekmeyebilir. CD Projekt Red artık oyunun kapalı beta testi için kayıt toplamaya başladı ve nasıl katılacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Temel olarak, kaydolmak için GOG.com ve Google Play hesaplarına ihtiyacınız olacak sistem ise sizi mutlu etmeyebilir çünkü ilk gelen ilk girer mantığıyla sınırlı sayıda oyuncu alacaklar ama herkese açacaklar. Beta, Gwent’in az ya da çok tam sürümünü yakın gibi görünüyor, bu da küresel Android lansmanının ne kadar yakın olduğu göz önüne alındığında çok şaşılacak durum değil.

Gwent Beta için kaydolmak isterseniz buradan ilerleyebilirsiniz. Zira aşağıdaki tweette de aynı bağlantı yer alıyor.

Beta sırasında kaydedilen ilerlemeniz GOG hesabınıza aktarılabilir ve tam lansman 24 Mart’ta başladığında kaldığınız yerden devam etmenize olanak tanır. İOS ve PC sürümlerini oynayanlar, orada yapılan herhangi bir ilerlemenin Android sürümüne taşınabileceğini bilmelidir. Oldukça kullanıcı dostu bir yapıyla başladığını söylemek gerekiyor. Zira Hearthstone’da aynı imkanları sunuyor.


Gwent Android için sistem gereksinimleri

Gwent grafik olarak güzel görünse de, çalıştırmak için bir canavar akıllı telefon gerektirmez. Duyuru sırasında CDPR, Nougat OS (Android 7.0) veya daha yenisini kullanan tüm Android cihazların, donanımları bir nedenle beklenenden daha zayıf olmadığı sürece Gwent’i çalıştırabilmesi gerektiğini belirtti.

Android cihazların 2 GB veya daha fazla RAM’e ihtiyacı olacak ve oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için OpenGL ES 3.2 veya daha yenisini kullanmaları gerekecek. Yani bu bilgilere baktığımız zaman orta düzey bir Androidli cihaz Gwent’i çalıştırabilecek.


Gwent yakın zaman içinde çıkacak

Redditors, Gwent’in Android sürümü için muhtemel bir çıkış tarihi tespit etti. Witcher kart oyununun bir Google Play mağaza listesi sızdı, kaldırılmadan hemen önce kısa bir süre incelendi. Bu gerçekleşmeden önce, Reddit kullanıcısı ‘betraying_chino’, oyunun 24 Mart’ta Android için kullanılabileceğini belirten, Polonya’da yayınlanan duyuru fragmanı paylaştı.

Bu, 14-15 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan turnuvanın ön kayıtlarını duyurmak ve kayıt toplamak amacıyla planlanan bir süreç olabilir. Ancak, resmi ilgili CD Projekt Red’in son dedikodularına bakacak olursak, oyun bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek. Bu açıdan sızan bilgilerin doğru olma ihtimali çok yüksek.

4 Şubat’taki yeni bir geliştirici yayını sırasında ortaya çıkan bilgilerle tüm buz sızıntılar da uyuşuyor. Aynı video sırasında, oyunu tamamen Android’e taşıdıklarını ve oyunu en üst düzey cihazlardan mümkün olduğunca düşük donanımlı cihazlara kadar çalışacak şekilde optimize etme sürecine geçtiklerini belirttiler. Oyunun planlı olduğunu ve yakında ön kayıt açacaklarını, ancak belirli bir tarih verilmeyeceğini eklediler.

Mağaza listesi, oyuncuların Gwent’in Android sürümü için ön kayıt yaptırmak için kullanacakları özel bir Imperial Golem avatarından da bahsediyordu. Avatar, fragmanı paylaşan aynı Reddit kullanıcısı tarafından elde edilen bir görüntüde de görülüyor. Bu da bilgilerin doğruluğunu destekliyor.

gwent android

Gwent’in iOS sürümü Ekim 2019’da piyasaya sürüldü ve Aralık ayında çeşitli hata düzeltmelerinin yanı sıra kararlılık optimizasyonunu, Merchants of Ofir genişleme paketini aldı. Doğal olarak, Android kullanıcıları sık sık bu gelişmelerden sonra ne zaman Android için çıkacağını soruyorlar.

Gwent şu anda App Store’da mevcut ve burada uygulama içi satın alımlarla oynaması ücretsiz bir oyun olarak karşımızda. Oyunun Android sürümü için 2020 birinci çeyrek dışında belirli bir çıkış tarihi verilmedi. Sızıntılara göre ise bu çıkış tarihi 24 Mart 2020.

‎GWENT: The Witcher Card Game
‎GWENT: The Witcher Card Game
Geliştirici: CD PROJEKT S.A.
Fiyat: Ücretsiz+
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
HaberYarış Oyunları

Eski Forza Horizon geliştiricilerine göre yeni oyunlarına aşık olacaksınız

HaberHayatta KalmaMaceraNo Man's Sky

No Man's Sky Adrift güncellemesi sizi evrende tamamen yalnız bırakıyor

Gran Turismo 7HaberYarış Oyunları

Gran Turismo 7 Güncellemesiyle Gelen Yeniliklere Göz Atın

AksiyonHaberMacera

Marvel's Spider-Man 2, 11 Milyon Satış Adetini Aştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty: Modern Warfare’de Crossbow Nasıl Açılır?