Gamer Tişört kategorimizden kişiye özel baskılı gamer tişörtlere göz atabilirsiniz, İyzico ve Dolap güvencesiyle kredi kartı ve dilerseniz taksitle alışveriş yapabilirsiniz.

Haber

Steam Kendi Online Rekorunu Kırdı

Yine Steam ve yine eşzamanlı çevrim içi oyuncu sayısında bir rekor. 21 Mart 2020 Cumartesi günü Steam, 22 milyon anlık oyuncu sayısıyla yine önceki kendi rekorunu kurmayı başardı. Analist Daniel Ahmad, “Steam, 20 milyona ulaşıp rekor kırdıktan 6 gün sonra 21 milyona hemen ertesi gün ise 22 milyona ulaşarak yeni bir anlık çevrim içi kişi sayısı rekoru kurdu.” “COVID-19 nedeniyle küresel sıkıntılar ve kendi kendine tecrit, evde oyun oynamanın zaman geçirmek için güvenli bir eğlence biçimi haline gelmesine yol açtı.”

Ahmad’ın bildirdiği gibi, başlangıçta Ocak 2018’de PUBG popülaritesinin sirveyi görmesi sonucu 18.5 milyon eşzamanlı oyuncunun rekorundan sonra, koronavirüs pandemisinin başlamasından bu yana bu rekor birkaç kez kırıldı. Avrupa bu ayın başlarında evde kalmaya başladığında, 15 Mart’ta 20.3 milyon kişi çevrimiçi olarak Steam’in yeni bir rekora imza atmasını sağladı. 20’inde bir kez daha rekor kırıldı ve 21.1 milyon kişi aynı anda çevrimiçiydi. Ve şimdi bu rekor bir kez daha kırıldı.

Valve’ın sekiz yıllık birinci şahıs nişancı oyunu Counter-Strike: Global Offensive de geçen hafta 1.002.031 oyuncunun aynı anda oyunda olmasıyla inanılmaz bir zirve yakaladı ve ilk kez bir milyon eşzamanlı oyuncu rekoruyla kendi türünde zirveye çıktı

CS: GO’nun popülaritesi bir süredir artıyor ve son aylardaki tüm zamanların en çok oynanan oyunlarından birisi. Wesley’in bildirdiği gibi, bu kırılan rekor onu Steam’de en popüler oyun haline getiriyor. Valve’ın MOBAsı, Dota 2, 685.879 oyuncu ile Steam’de en popüler ikinci oyun olmayı başardı. Battle royale PUBG, 525.462 oyuncu ile üçüncü oldu.

steam çevrimiçi rekoru istatistiği

Son olarak kafalar karışmasın diye tekrar etmek gerekiyor. Bunlar anlık çevrimiçi oyuncu sayısı rekorlarıdır. Toplam sayı değildir. Aynı anda aynı oyunda kaç kişi oyun oynuyor, bunu gösterir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberStarfield

Starfield: Özellikler (Traits) Nasıl Kaldırılır?

MinecraftSandbox

Minecraft Netherite Nasıl Yapılır?

Hayatta KalmaStranded Deep

Stranded Deep Kaç Kişilik?

Cyberpunk 2077Rehber

Cyberpunk 2077'de Ayaklar İçin Double Jumb Geliştirmesi Mi, Charge Jump Geliştirmesi Mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Grand Theft Auto 5 Online’dan Çifte Ödül ve İndirimler