Haber

Unity, Bulut Tabanlı Unity Game Simulation’ı Yayınladı

Unity Technologies, oyun stüdyolarının Lansman öncesi oyun testlerini Cloud Simulation’ın gücü ile tamamlamalarını sağlayan Unity Game Simulation’ı yayınladı. Çözüm, bugün Google for Games Geliştirici Zirvesi kapsamında piyasaya sürüldü ve şimdi ücretsiz deneme sürümü içeren açık beta sürümünde kullanılabilir.

Unity Game Simulation, lansman öncesi testlerle ilişkili zaman ve maliyeti önemli ölçüde azaltan bir sisteme sahip. Unity’nin bu çözümü sayesinde, geliştirilen oyunları bulutta hızlı ve doğru bir şekilde simüle ederek test işlemlerini yapabiliyorsunuz. Bu sayede bir çok şirket ve kişi maliyetlerini oldukça düşüreceği gibi oyunu daha hızlı teste sokabilecek. Google Cloud’da başlatılan Unity, aynı zamanda Unity Game Simulation hizmetini geniş çapta çalıştırarak daha yüksek kararlılık, yüksek güvenlik ve sürekli entegrasyon ve dağıtım sağlıyor.

unity game simulation

Unity Technologies’den Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi Başkan Yardımcısı Danny Lange konuyla ilgili şunları söyledi:

“Başarılı bir şekilde geliştirilmiş oyunlar bile düzgün bir şekilde stabilasyon yapılmadığı sürece başarısız olurlar. Bir oyunu stabil hale getirmek için kullanılan geleneksel yöntemler, insanlı oyun testlerine ve sayısız manuel yeniden kontrol etmeye dayanır. Tüm süreç maliyetli, yavaş ve verimsizdir. Oyununuzu stabil hale getirmenin daha iyi bir yolu, bulutta oyunda oyuncuları oyun hissi ve eğlence faktörü gibi öznel kriterlere odaklanmak için daha doğru sonuçlar sağlayabilecek binlerce oyun simülasyonunu çalıştırabileceğiniz Unity Game Simulation’dır. ”

Furyion Games, Death Carnival oyunuyla Unity Game Simulation’ı test eden ilk şirketler arasındaydı. Death Carnival, sağlam ve karmaşık bir silah soket sistemi içeren, hızlı tempolu, yukarıdan aşağıya çevrim içi çok oyunculu nişancı oyunudur. Furyion içerik oluşturucuları, aracı temel silah ve cephanenin doğru kombinasyonlarını tanımlamak için binlerce simülasyon gerçekleştirmek adına sistemi kullandılar. Ayrıca, hesaplanan silah modülü ve istenen hayatta kalma ve seviye tamamlama süresi için ayrıca bir maliyette çıkmadı.

Furyion Kurucusu ve Müdürü Herbert Yung Bulut Tabanlı Unity Game Simulation için şunları söyledi;

“Death Carnival’ın gelişmesiyle ekibimiz her silahı detaylı inceleyerek dengelemeye çalıştı. Unity Game Simulation’ı kullanmak yüzlerce saat ve on binlerce dolar tasarruf sağladı. Unity Editor ile sorunsuz entegrasyonu nedeniyle, simülasyonları çalıştırabildik, sonra kısa süre içinde hızlı bir şekilde oyun düzenlemeleri yapabildik. Bu işlem, playtester’lardan yüzlerce kez daha hızlı. Ayrıca, simülasyonumuzu yüksek kaliteli sonuçlar sağlayacak şekilde tasarlamayı başardık. Bu, oyun dengesini sağlamanın en iyi, en etkili yoluna bakış açımı gerçekten değiştirdi. ”

Unity Game Simulation, geleneksel oyun stabilite sürecini tamamlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca, test edicileri testin külfetli ve tekrarlayan yönlerinden kurtarmayı amaçlamaktadır. Teknoloji aynı zamanda, bugünün stüdyolarında kullanılan elektronik tablolar gibi yanlış ve hantal araçlara bir alternatif olabiliyor. Unity Game Simulation ile oyun yaratıcıları, tasarım gibi oyun yaratmanın insan merkezli yönlerine odaklanmak için daha fazla zaman harcayarak pazarlama ve topluluk oluşturma gibi test dışı girişimler için oyun bütçelerini yeniden tahsis edebilirler.

Kaynak: DSO

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Haber

Bannerlord Tabakhane Atölyesi

Haber

Palworld'de Dostları (Pals) Nasıl Yakalayabilirim?

HaberHayatta KalmaSons of Forest

Sons Of The Forest'un 5. Yamasında Oyuna Eklenen Yenilikler

Haber

Dark and Darker oyunu Steam'den geri çekildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty Warzone’a İki ve Dört Kişilik Takım Özellikleri Yakında Geliyor