Battle Royale

Apex Legends’ın 5. Sezon Başlangıç Tarihi Belli Oldu

Apex Legends Sezon 5’in başlaması için resmi olarak bir tarih belirlendi, ancak oyuncuların beklediğinden daha geç gelecek.

Geçtiğimiz ay boyunca, Apex Legends’ın gelecek sezonunun yakında yeni içerikle birlikte geleceği daha da netleşti. Yine de bu kadar net olmayan şey tam olarak ne zaman 5. sezonun başlayacağıydı. Bu hafta sonu ele alınan konu şu şekilde çözümlendi; Respawn Entertainment, yeni içerikleri sezon 5 ile birlikte oyunculara sunacak ancak bunu yaparken, tüm bu yeni şeyler sezon 5 ile birlikte gecikecek.

Yakın zamana kadar, Sezon 4’ün savaş geçişi için zamanlayıcısı ve sıralı oyun bölümünün o gün sona ermesi planlandığı için Sezon 5’in 5 Mayıs’ta başlayacağına inanılıyordu. Yine de, resmi Apex Legends web sitesindeki bir yazıda, oyunun tasarım direktörü Jason McCord, 5 Mayıs’ın başlangıçta hedeflenen lansman tarihi olabileceğini, ancak artık bunun mümkün olmadığını doğruladı.

Bunun yerine, Sezon 5 bir hafta sonra 12 Mayıs’ta başlayacağı ve Sezon 4’e bu süreçte bir haftalık bir uzatma verileceği resmi olarak açıklandı. McCord, bu hamle için bir neden belirtmedi ve bir sonraki sezonun Apex’e ne getirebileceğine dair herhangi bir ayrıntıya girmedi, ancak bu uzatma oyuncuların lehine olarak belirtildi çünkü Sezon 4 mücadelelerini bitirememiş olanların artık 1 hafta daha fazla süreleri bulunuyor.

Sezon 5’in, McCord’un daha fazla ayrıntıya girdiği Apex’in yaklaşan Savaş Zırhı etkinliğine yer açmak için ertelenmesi olasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, yeni sınırlı süreli mod, zırhlı ganimet havuzundan zırhı kaldırarak ve her oyuncuya tüm maç için aynı zırhı vererek, her birkaç günde bir zırh türü değişerek işleri ilginç bir hale sokacak.

McCord’a göre, tam program aşağıdaki gibidir:

  • 28 Nisan Salı @ 10 PDT – 2 Mayıs Cumartesi @ 10 PDT: Sadece Seviye 1 (Beyaz) zırh.
  • 2 Mayıs Cumartesi @ 10:01 PDT – 6 Mayıs Çarşamba 10:00 PDT: Seviye 2 (Mavi) zırh.
  • 6 Mayıs Çarşamba @ 10:01 am PDT – 9 Mayıs Cumartesi 10: PDT: Seviye 3 (Mor) zırh.
  • 9 Mayıs Cumartesi @ 10:01 am PDT – 12 Mayıs Salı 10:00 PDT: Sadece Evo Armor.

Yetkili yaptığı açıklamada ayrıca 5 ve daha sonraki sezonlarda Apex Legends’da oyuncuların ilgisini çekecek başka değişiklikler ve yenilikler de olacak.

Apex Legends PC, PS4 ve Xbox One’da kullanılabilir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

Battle RoyaleNişancı OyunuWarzone

Warzone 2'de Nuke Skin Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Playstation Yakında PS5’e Özel Bir Oyun Tanıtacak