Haber

Discord’un Gürültü Filtresi Çok Ses Yapan Klavyeleri Filtrelemeyi Amaçlıyor

Oyunlarda hangi iletişim kanalını kullanırsanız kullanın, gruptaki mekanik klavyeye sahip birisi klavyesini kullandığı zaman o tuş sesleri kulağınızda yankılanır. Discord bu hafta Krisp.ai entegrasyonu için bir beta yayınladı. Aynı adlı bir şirket tarafından geliştirilen Krisp, arka plan sesini sesli aramalardan filtrelemeyi amaçlayan yapay zeka odaklı bir gürültü filtreleme hizmetidir.

Düzenli olarak – ses akışında hangi seslerin olmaması gerektiğini öğrenir ve bunları filtrelemeyi sağlar. Evcil hayvanlar, trafik, pahalı klavyeler veya gürültülü komşular, sohbet esnasında aslında duyulmaması gereken seslerdir. Normalde ücretli bir hizmet olsa da, Discord ile entegrasyonu müşterinin seçenekler menüsünde yeni bir özellik olarak ücretsiz sunulacak.

Krisp genel “Ses ve Video” ayarlarında veya doğrudan aradığınız her şeyden açılabilir veya kapatılabilir. İnternette hakkındaki yorumları okuduğunuzda özellikle klavye seslerini engellediğini görebiliyorsunuz.

Özelliği test etmek isterseniz Rock, Paper, Shotgun’ın bir RPS Discord sunucusu bulunuyor ve buraya katılarak deneyebileceğinizi söylüyorlar.

Bir SSS’de, teknolojiyi etkinleştirmenin hiçbir zaman gürültü filtreleme firmasına veri veya bilgi göndermediği vurgulanıyor, “Makine öğrenme modeli cihazınızda gürültüyü iptal etmek için çalışır – hiçbir koşulda Krisp sunucularına hiçbir veri gönderilmez”.

Discord, insanlarla sohbet etmek için en iyi seçenek olarak kendini konumlandırmaya çalışıyor. Ses kalitesi yükseltmeye çalışmanın ötesinde, sohbet istemcisi kısa süre önce Go Live ekran paylaşımı sınırını 10’dan 50 kişiye yükseltti ve yeni bir sunucu kurmayı her zamankinden daha kolay hale getirmek için şablonlar ekledi. Bunların önemli özellikler olduğunun altını çizelim.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg Mobile, Soğuk Cephe Modunu Oyuna Ekliyor