KonsolRol Oyunu

Godfall, PS5 Lasman Oyunu Hakkında Yeni Detaylar

İngiltere’de yayın yapan bir dergi Counterbox Games’in PS5 lansman oyunu Godfall için birkaç yeni ayrıntıyı ortaya koyuyor.

PS5 ve Xbox Series X bu sonbaharda piyasaya sürüldüğünde, oyuncular belirli oyunlar için konsol tercihi yapabiliyor. Şu anda her ikisinin de yeni nesil lansman oyunları hakkında çok fazla şey bilinmiyor, ancak PS5 fanının dilinde bir oyun var: Godfall.

Counterplay Games tarafından geliştirilen Godfall, Looter Shooter türünde Looter Slasher olarak adlandırılan benzersiz bir oyundur. OPM UK dergisi yakın zamanda oyun için birkaç yeni ayrıntı ortaya koydu.

Bildirildiğine göre Godfall, ışın izleme, minimum yükleme süreleri ve düşmanın ayak izlerini daha net hale getirecek 3D ses de dahil olmak üzere çok çeşitli PS5 özelliklerinden yararlanacak şekilde ayarlandı. Savaş ve oynanış diğer üç büyük oyunla kıyaslanıyor: Dark Souls, Destiny ve Monster Hunter World. Görünüşe göre, yakın dövüş From Software’s Dark Souls oyunundan esinlenilmiş, ancak geliştirme ekibinin üyeleri Bungie’nin looter shooter’ında biraz deneyime sahip olduğundan Destiny 2’den dokunuşlar eklemeyi başarmış.

Geliştirme ekibi, muhtemelen bossların oyun içinde çalışma şekli nedeniyle, oyunuyla birlikte Monster Hunter World’e de atıfta bulundu. Esasen, Godfall bossları birden fazla rakibi göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır, yani co-op modunda bile savaş esnasında sadece yuvarlanmanın sizi kurtarmayabileceği anlamına gelir. Godfall zırhları oyun tarzınıza göre seçilecek gibi bir açıklama da bulunuyor. Oyunda 3 zırh tipi olduğu söyleniyor.

Bir başka konu, görünüşe göre Godfall’ın sınıf sisteminin Destiny 2’den daha akıcı olabileceğini ima ediliyor ve çoğu kişi Godfall’ın oyun sektörü için büyük bir rakip olacağını düşünüyor.

Son olarak, Ocak ayından sızdırılan oyun aslında PS4 sürümünden olduğu için henüz hiç kimsenin Godfall’un PS5 sürümünü görmediğini belirtmek gerekir. Godfall hala inanılmaz derecede belirsiz olabilir, ancak resmi olarak ilan edilen ilk PS5 lansman oyunlarından biri olduğu kesindir.

Söylentiye göre Godfall PS5 lansmanıyla çıkacak ve daha sonra PC sürümü yayınlanacak.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Açık DünyaRol Oyunu

Assassin's Creed Shadows'ın Haritası Valhalla'dan Küçük Mü?

Elden RingHaberRol Oyunu

Elden Ring 25 Milyon Sattı, Peki Kaç Para Kazandı?

HaberRol OyunuStarfield

Starfield's Shattered Space DLC Duyuruldu

AksiyonHaberRol Oyunu

Black Myth: Wukong Xbox İçin Ertelendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Legends of Runterra, Android ve iOS için 30 Nisan’da Çıkacak