AksiyonMount & BladeRol Oyunu

Mount And Blade 2: Bannerlord İçin İpuçları

Mount & Blade II: Bannerlord şu sıralar insanları meşgul eden en önemli yapımlardan birisi, hem de daha erken erişimde olmasına rağmen. Oldukça ilgi çeken oyuna aşina olmayanlar ya da daha fazla şey öğrenmek isteyenler için bir dizi ipucunu bir araya getirdik. Gelin bu eğitici Mount And Blade 2: Bannerlord rehberimize beraber göz atalım.

At sürme konusunda ustalaşmak

W tuşuna Çift dokunma atınızı hızlandıracak ve çift dokunma S hızlı bir şekilde durduracaktır. Atlara bakarken A veya D’ye basarsanız onlarla daha fazla etkileşim kurabilirsiniz. Binicilik ve atlar Mount And Blade’in en önemli özelliklerinden birisi bu açıdan bu konuda ustalaşmanız gerekiyor.

Ürün Fiyatları ve Renklerin Anlamları

Fiyatlarının kırmızıyla listelendiği öğelerle işlem yaparken piyasa değerlerini önemli ölçüde fazla ödediğinizi ve yeşil olarak listelenen fiyatlar bunları mükemmel bir fiyata aldığınızı gösterir.

Yağmacıları Es Geçebilirsin

Haritanın her tarafında yağmacılar görecek ve onlarla savaşmak için müsait olacaksınız, ancak çoğu zaman buna değmez. İronik olarak, ganimetleri korkunç derecede kötü. Deniz akıncıları, orman haydutları ve benzerleri gibi daha zor haydut gruplarına hızla geçmenizi öneririz çünkü zorluklarına göre kazancınız rezalet durumda.

Mümkün olduğunda tutsak alın

Mahkumlar altın tavernalarında (bu aynı zamanda Roguery yeteneğinizi de yükseltir) fidye kazandırabilir veya oyunun en önemli para birimlerinden biri olan iyi bir Influence için müttefik kalelerin zindanlarına bağışlanabilir.

Yanınızda Yiyecek Taşıyın

Moral birlikleriniz için önemlidir ve moralleri düzeltmek için askerlerinizi beslemeniz gerekir. Tahıl, birliklerinizi besleme işini yapar, ancak +8 morale kadar diğer gıda maddelerinin iyi bir kısmını karıştırın.

Atölyeler Önemli Bir Gelir Kapısıdır

İlk atölyenize yapmak için yaklaşık 15 bin Dinar’a ihtiyacınız olacak. Bunlar zaman içinde oldukça kazançlı hale gelecekler. Bir seramik atölyesinden düzenli olarak günde 500’den fazla Dinar kazanabilirsiniz.

Doğru Becerilere Sahip Yoldaşlar Alın

Bannerlord’da seviyelendirme yavaş gidiyor, bu da özel yeteneklerinizi ve odak noktalarınızı nasıl değerlendirdiğiniz konusunda size zaman kazandırıyor. Doğru becerilere sahip yoldaşlar, bir dizi önemli beceriyi yükseltmek için puan yatırmak zorunda kalmamanızı sağlar. İzcilik yeteneği gelişmiş yoldaşlar klanın İzcisi olarak belirlenebilir, bazılarını alt yönetici olarak atayabilirsiniz. Bu, yoldaşların bu becerilerdeki yeterliliğini, onları içeren kontroller için kullanmanıza izin verecektir. Diğer taraftan, yoldaşların da sizin yerine bu becerileri kullanma deneyimini kazanması mümkündür.

Ordunu Geliştirmek için Savaşları Simüle Et

Birliklerini hızlı bir şekilde yükseltmeye odaklanmak istiyorsan, kendin yönettiğin savaşlardan otomatik olarak geçtiğin dövüşlere göre daha iyi bir deneyim kazandıklarını göreceksin. Öldürmeler, birimlerinizin çoğunun paylaşılan denetimden bir parça almasını sağlar.

Çok Sayıda At ve Yük Hayvanı Satın Almak

Katırlar ve karter atları gibi hayvanlar (ilk aldığınız at gibi) ordunuzun taşıma kapasitesini artıracaktır. Atlar genel manada partinizin hızını artıracaktır. Yük hayvanlarının sorunu, sizi de yavaşlatmalarıdır, bu nedenle ordunuzun hızını artırmak için standart atların miktarını en üst düzeye çıkarırken, yalnızca ihtiyacınız olanları eklemeniz gerekir. Herhangi bir zamanda en az 100 at bulundurmaya çalışın. Ayrıca, sadece birkaç bin taşıma kapasitesi size yeterli olabilirken bu katettiğiniz yola göre değişebilmektedir.

Yoldaşların Kendi Gruplarını Kurun

Partinizde yoldaşları tutmanıza gerek yok. Klanınız sıralanırken onlara kendi partilerini atamak, kendi ordularını yönetmelerine izin verir. Savaşlara neden olarak başınızı belaya sokabilirler, ancak onları hiçbir Influence maliyeti olmadan bir ordu oluşturmak için de kullanabilirsiniz ki bu çok büyük bir avantajdır.

Detaylı kontrol gerekli değil

Her şeyi kontrol etmekten sıkıldınız mı, savaşta F1 ve F3 tuşlarına basarak tüm ünitelerinizin saldırmalarını isteyebilirsiniz ve bu çoğu zaman oldukça iyi çalışır. Kolunuzu kıpırdatacak mecaliniz mi yok? Sadece F6’ya basın ve yapay zekaya komut verin ve doğru hareketleri sizi bile şaşırtacak.

Ansiklopediyi Kullanın
Oyunun ansiklopedisini açmak için N tuşuna basın. Oyundaki her karakterin kim olduğunu, mevcut durumlarını ve hatta son bilinen yerlerini öğrenebilirsiniz. Bu, özellikle can sıkıcı bir macera arayışı için soyluların yerlerini izlemek için oldukça iyidir. Aynı zamanda yararlı yoldaşları aramak için de kullanışlıdır.

Sizin ekleyecekleriniz var mı? Yorumlarda bahsedebilirsin.

[ctu_ultimate_oxi id=”1″]
Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
AksiyonMafia Definitive Edition

Mafia: Definitive Edition açık dünya mı?

AksiyonHaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Oyun Süresi Kaç Saat?

AksiyonGTA 5Rehber

GTA 5 Kamera Açısı Nasıl Değiştirilir?

HaberRol OyunuStarfield

Starfield's Shattered Space DLC Duyuruldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
COD: Modern Warfare Sezon 3 Yavaş Güncelleme Sorunu Çözümü