AksiyonMount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2: Bannerlord’da Yoldaş Nasıl Alınır?

Mount and Blade 2: Bannerlord oyuncuları, oyunda ilerledikçe işlerin kontrolden çıktığını farkedecekler. Bunun en önemli sebebi kalabalık oluşunuz ve daha fazla şeyle ilgilenmek zorunda olduğunuzdur. Bu nedenle hepsine birden isteseniz de yetişemezsiniz. Burada yapmanız gereken yoldaş almaktır. Bu açıdan çeşitli görevlere atayabileceğiniz yoldaşlar iş yükünüzü hafifletecektir. Peki Mount and Blade 2: Bannerlord’da bir yoldaş nasıl alınır?

Mount and Blade 2: Bannerlord Yoldaş Bulma

Kısaca yoldaş nasıl bulunur ve ekibe dahil edilir anlatalım. Maddeler halinde ilerliyoruz.

 1. Parti limitinizde yer olup olmadığını kontrol edin. Parti limitinizde yer varsa yoldaş alabilirsiniz yoksa limiti arttırmanız gerekir.
 2. Yakın bir yerde Şehir bulun.
 3. Yoldaşları şehirdeki Tavernada bulabilirsiniz.
 4. Tavernada bulunan NPC’lerle konuşun. Sizinle çalışıp çalışmak istemediğini sorun.
 5. Bir kaç NPC arasından seçim yapabilirsiniz.
 6. Yoldaş olarak bir NPC’ye karar veremediyseniz başka şehir başka bir tavernaya uğrayabilirsiniz.

 

Mount And Blade 2: Bannerlord Yoldaş Ne İşe Yarar?

Yoldaşlar, bir zamandan sonra sizi inanılmaz bir yükten kurtaracaktır. Ordunuz büyüdükçe ele geçirdiğiniz kalelerin sayısını unuttuğunuz zaman artık bunların üstesinden tek başına gelmeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle yanınıza yardımcılar gerekecektir. Yoldaşları kullanabileceğiniz en verimli şey onları bir yerlere atamaktır. Örneğin soylu bir yoldaşı bir Derebeyi ilan edebilirsiniz ve bir bölgenin yönetimini ona verebilirsiniz.

Ayrıca küçük bir ipucu, yoldaşları bir yere atadığınız zaman kafasına göre haraket ederek başınızı belaya sokma sizi savaşa sürükleme ihtimali de vardır. Bu açıdan bölgeyi ona teslim etmiş olsanız bile kontrolünü kaybetmeyin.

Yoldaşlar nasıl Derebeyi yapılır?

Topraklarınız bir kişinin kontrol edebileceğinden çok daha büyük mü? O halde yoldaşınızı Derebeyi olarak atayın. Bunu nasıl yapacağınızı kısaca anlatıyoruz;

 1. Harita görünümüne geçin.
 2. Parti menüsünü açın.
 3. Yoldaşı seçip “konuş” deyin.
 4. “Sana Bir Sorum Var” seçeneğiyle ilerleyin.
 5. “Sana Toprak Vermek İstiyorum” seçeneğiyle devam edin.

mount and blade 2 bannerlord

Bu şekilde yoldaşa bir toprak vererek onun yönetmesini sağlayabilirsiniz. Diğer Mount And Blade 2: Bannerlord ipuçları ve haberlerimiz için aşağıya bir göz atın.

Mount And Blade 2: Bannerlord’nin kafa koparmalı modu Dismemberment için buraya bakın. Bunun yanında Mount And Blade 2: Bannerlord İçin İpuçları yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Mount And Blade 2, Steam’in Anlık Olarak En Çok Oynanan 3. Oyunu Oldu yazımız oldukça ilginç istatistiklere sahip. Mount and Blade 2 : Bannerlord’un Konsol İçin Çıkış tarihi ile ilgili açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca son yazılarımızdan birisi olan Mount And Blade 2: Bannerlord, Hızlı Para Kasma İçin İpuçları için ayrıca buraya bakabilirsiniz.

[ctu_ultimate_oxi id=”1″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Açık DünyaAksiyonRol Oyunu

Grand Theft Auto 6 Gelişmenin Son Aşamalarında. Rockstar Geliştiricileri Ofislere Dönüyor

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2 : Bannerlord'da Yetenekler Nasıl Sıfırlanır?

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount and Blade 2: Bannerlord'da Cellat Baltası Nasıl Elde Edilir?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2: Gambit Rehberi (Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Project xCloud Ön İzlemesi Batı Avrupa İçin Başlıyor