Battle Royale

Pubg’nin 2020’de Performans ve Hileyle Mücadele Planları

PlayerUnknown’s Battlegrounds’un geliştiricileri, şirketin 2020 için Anti-Cheat ve performans planlarına ilişkin planlarını özetleyen yeni bir blog yazısı yayınladı. Blog, geliştiricilerin yıl boyunca yürürlükte olan hack ve hile programları kullanımda yol haritasından ve planlarından bahsediyor.

PUBG’nin bu hackleme ve hile programları için yeni önlemler alması adına, geliştiriciler önleyici tedbirlerin iyileştirilmesine vurgu yapmanın yanı sıra, daha güçlü bir izleme ve yasaklama güvenilirliği oluşturacaklar.

Pubg’de hile nasıl önleniyor?

Ekip, hile önleme sisteminin algılama aralığını, otomatik analiz ederek, HWID yasaklarını sertleştirerek ve hile kullandığından şüphelenilen hesaplara karşı daha katı olmak adına daha güçlü yasaklar getirdi. Hile programlarının hedeflediği koddaki güvenlik açıkları değiştirildi, manipülasyonu önlemek için silahlar, araçlar ve karakter hareket kodlarının hepsi yeniden yazıldı. Ayrıca, hesaba saldırı ve çevrimiçi hesap ticaretini önlemek için hesaplara bağlı bir SMS ve ikincil kimlik doğrulama sistemi ile oyuna iki faktörlü kimlik doğrulama da yakın zaman içinde eklenecek.

Hile karşıtı önlemlerin tümü, geliştiricilerin bu değişiklikleri yansıtacak şekilde mevcut politika standartlarını yeniden oluşturduktan sonra Haziran ayında uygulanacak.

İyileştirme ve performans yenilikleri

Oyunun işlevleri açısından, geliştiriciler performans, kararlılık ve ağ üzerinde iyileştirmeler yapacaklar. Ekip, HLOD kullanarak GPU performanslarının optimizasyonu, oyunun sağlığını izlemek için çeşitli kontrol sistemleri tanıtarak, manuel doğrulama yöntemlerini geliştirmek için otomatik bir doğrulama aracı ekleyerek ve çökmelere neden olan hafıza kaybından kaynaklanan çeşitli sorunları düzelterek GPU performanslarının optimizasyonu üzerinde çalışıyor.

Pubg, donma, kasma ve takılma sorunları

Yayıncılar, PUBG yayınlarıyla ilgili performans için bir dizi iyileştirme ve sorun giderildi ve yeni optimizasyon güncellemeleri yapıldı. Bu, bazı tekleme sorunlarının düzeltilmesini, grafik yükleme ve boşaltma işlemlerinden kaynaklanan aksaklık sorunlarını iyileştirmeyi ve pak dosya optimizasyonu yoluyla paketlerdeki içeriği bulmak için iyileştirilmiş bir kontrol süresini içeriyor.

İstikrar hala bazı oyuncular için bir sorundur, hem lobide hem de oyunlar sırasında bazı oyuncuların oyunun tadını çıkarmasını önler. Bu sorunların bazılarının iyileştirilmesine yardımcı olmak için geliştiriciler, kullanıcılardan gelen kilitlenme raporlarını kullanarak konu üzerinde eğildi. İstemci çökme raporu sorunları çoğunlukla bellek kaybı nedeniyle ortaya çıkmaktadır, bu nedenle geliştiriciler sürekli bellek dosyalama yoluyla gereksiz yere kullanılan belleği kaldırmış oluyor. Ayrıca çizim kaynaklarının gereğinden fazla kullanılması bu yöntemle engellenmiş oluyor. Genel olarak kod yeniden düzenleme ve önleme yoluyla optimize edilmiş içerik yükleme yöntemleri canlı profil oluşturma yoluyla bellek sızıntısının önüne geçiliyor.

Güncelleme tarihleri

Tüm bu iyileştirmeler henüz yayınlanmadı ve Nisan ayının başında bir dizi çökmeyi çözmek için bir düzeltme uygulandı. Önerilen bu iyileştirmelerden herhangi biri yıl boyunca değişebilir, ancak şimdilik bunlar 2020 boyunca PUBG için bir yol haritası görevi görecektir.

Bu geliştirmeler hakkında tam bilgi için geliştirici bloguna gidin.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

Battle RoyaleNişancı OyunuWarzone

Warzone 2'de Nuke Skin Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Death Stranding’in PC İçin Çıkış Tarihi Ertelendi