Gamer Tişört kategorimizden kişiye özel baskılı gamer tişörtlere göz atabilirsiniz, İyzico ve Dolap güvencesiyle kredi kartı ve dilerseniz taksitle alışveriş yapabilirsiniz.

Battle Royale

Epic Games, Google Play Store’da Fortnite’ı Memnuniyetsiz Şekilde Yayınladı

Epic Games, nihayet Google’a karşı olumlu bir adım atıyor ve Fortnite’ı Google Play Store’a koyuyor, ancak stüdyo bundan hiç memnun değil.

Fortnite 2018’de mobil cihazlarda piyasaya çıktığında, Epic Games Google Play Store’u çok dikkate almadı ve kullanıcıları, oyunu doğrudan web sitelerinden indirmeye zorladı. O zaman, bu politikası, uygulama içi satın alımlardan önemli gelirler ettiği için en azından Google’a komisyon ödemediği için gayet mantıklı bir gelişmeydi.

Oyunun Google Play’de yayınlanma süreci 18 ay sürdükten sonra Epic Games, Fortnite’ın artık Google Play Store’da indirilebilir hale getirdi, ancak fortnite.com’dan alternatif olarak hala indirilebilir.

“Google, indirilen ve güncellenen yazılımlar için Androidli telefonlarda temkinli davranıyor, tekrarlayan güvenlik pop-up’ları, kısıtlayıcı üretici ve taşıyıcı anlaşmaları ve işlemleri, üçüncü taraf yazılım kaynaklarını karakterize eden Google halkla ilişkiler gibi teknik ve iş önlemleri aracılığıyla Google Play’in dışından indirilen yazılımları dezavantajlı hale getiriyor. Kötü amaçlı yazılımlar ve Google Play Store’un dışında edinilen yazılımları doğrudan engellemek için Google Play Protect gibi yeni çabaları da var. Bu nedenle, Google Play Store’da Android için Fortnite’ı kullanıma sunduk.” şeklinde Epic Games ekibinden açıklama yapıldı.

Android için Fortnite’ı indirmek için;

Fortnite
Fortnite
Geliştirici: Epic Games, Inc
Fiyat: Ücretsiz

Google Play Store’dan Fortnite’ı alıkoyan Epic Games, Google’ın uygulama karları için çok açık bir tehditti, ancak Google, Play Store dışında Android yazılımı indirmenin, daha az saygın sitelerden bilmeden kötü amaçlı yazılım indirebilecek kullanıcılara açık bir güvenlik tehdidi sunduğu da ortada.

Epic Games, Google’ın, kullanıcıları web’den yazılım indirmekten ve yayıncının güvenilir olarak kabul edilip edilmediğine bakılmaksızın Android’in sunduğu uyarılarından vazgeçirmek için koyduğu engellerden açıkça memnun değil.

Şimdilik, Epic Games’in Google ile olan ilişkilerinden resmen memnun olmamasına rağmen, Google’ın baskın çıktığı anlaşılıyor.

“Google’ın yakın gelecekte politikalarını ve ticari işlemlerini gözden geçirmesini umuyoruz, böylece tüm geliştiriciler, rekabet edebilecek ödeme hizmetleri de dahil olmak üzere açık hizmetler aracılığıyla Android ve Play Store’daki müşterilerle iletişime geçebilir ve ticaret yapabilirler.” Bu da Epic Games’in, sorunun nasıl çözüleceğini belirttiği açıklamasıdır.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

Warzone

Warzone 2 Sezon 2 Güncellemesinde Loot Sisteminde Önemli Değişiklikler Olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Desperados 3, Sistem Gereksinimleri Ortaya Çıktı