HaberKorku

Söylentiye Göre Resident Evil 4 Remake Geliştirme Aşamasında

Resident Evil 4 Remake’in geliştirme süreci eski PlatinumGames başkanı Tatsuya Minami tarafından yönetileceği bildiriliyor. VGC, Capcom’un 2022 yılında bir Resident Evil 4 remake’i piyasaya sürmeyi planladığını bildirdi.

VGC’ye göre, bu yeni çalışma, eski PlatinumGames başkanı Tatsuya Minami’nin Osaka merkezli, Capcom destekli M-Two stüdyosu tarafından yürütülüyor. Bu strateji, harici Capcom stüdyolarının ve Capcom dahili çalışanlarının harmanlanmış ekiplerinden yararlanan Resident Evil 2 ve 3 remake’lerinin geliştirilmesinde de kullanılmıştı. VGC, Resident Evil 4 Remake’in, projeye liderlik etmeyi reddeden ancak “gayri resmi tavsiye” sağladığı ve bu tavsiyeye göre çalışmanın başladığı Shinji Mikami sayesinde olduğunu iddia ediyor.

Resident Evil 4 ilk olarak GameCube ve PS2 için 2005’te piyasaya sürüldü ve daha sonraki konsollarda mevcut nesillere kadar birkaç yeni sürüm ile devam etti. 2007’de PC’ye geldi ve birçok kişi tarafından Resident Evil serisinin ve 2000’lerin en iyi oyunu olarak kabul edildi.

Capcom daha önce takipçilerine “Remake yapılmasını istediğiniz bir başka oyun var mı?” diye sormuş ve takipçilerinden geri bildirim toplamıştı.

Bazı görüşlere göre ise Resident Evil 4 Remake yapılmamalı “Leon’un hareketlerini değiştirirseniz, tüm ortamları ve düşmanların nasıl davrandığını yeniden düşünmelisiniz, çünkü bu şeyler 15 yıl önce çok ince ayarlanmıştı” şeklinde yorumlar bulunuyor.

VGC’nin raporu doğruysa – ve Capcom’un Resident Evil remake başarısını sürdürmeyi planlaması tam olarak şaşırtıcı olmayacak, Bunun yanında Resident Evil 4 Remake muhtemelen tartışmalı bir proje olacak.

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
AksiyonDövüş Oyunları

Shadow Fight Arena Yakında Çıkıyor

Battle RoyaleMobaRol Oyunu

Hunter's Arena: Legends Erken Erişime Çıktı

Korku

Söylentiye Göre Silent Hill Reboot Demosu Hazır

Rol Oyunu

Lord of the Rings: Gollum, İlk Ekran Görüntüleri Yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Bethesda’ya Göre Dualsense, Dualshock’u Size Unutturacak