Haber

The Last Of Us Part 2’nin Çıkış Tarihi Duyuruldu

Güncelleme – 28/4/2020 – The Last of Us 2’nin çıkış tarihi açıklandı

Sony, bu yaz PlayStation 4’e gelmesi planlanan, daha önce ertelenmiş The Last of Us 2 ve Ghost of Tsushima için yeni çıkış tarihleri ​​açıkladı.

The Last of Us 2’nin daha önce 29 Mayıs’ta yayınlanması bekleniyordu, ancak Sony, devam eden koronavirüs pandemisinin bir sonucu olarak “bir sonraki duyuruya kadar” yayınlamayı geciktirmeyi seçti. O zaman, geliştirici Naughty Dog “bizim kontrolümüz dışında lojistik nedenlerle, üzülerek aldığımız bir karar” açıklaması yapmıştı.

Bununla birlikte, Sony şimdi The Last of Us Part 2 için 19 Haziran’da revize edilmiş bir lansman tarihini doğruladı, yani serinin hayranları, devasa Last of Us Part 2 sızıntısını takiben spoilerlerden kaçınmak için internetten konuyla ilgili 8 hafta uzak durmak zorunda kalacaklar. Bildiğiniz gibi çıkış tarihi açıklanmadan önce oyunla ilgili çok önemli sızıntılar olmuştu. Bu maddi olarak Sony’ni ve geliştirici şirketi inanılmaz büyük bir zarara uğratabilirdi. Zira hikayesini bildiği oyunu kimse satın almak istemez. Bu yaşananlardan sonra karşımıza bir sonuç daha çıkıyor. Demek ki neymiş, ertelemeye dahi gerek yokmuş, bir şekilde pandemi de lojistik sorunlarda çözülebiliyormuş. Yeterki işin içine para girsin.

Sony’nin yeni duyurulan diğer çıkış tarihi revizyonuna gelince, geliştirici Sucker Punch’ın samuray temalı üçüncü şahıs aksiyon macerası Ghost of Tsushima’nın şimdi planlanan 26 Haziran lansmanından üç hafta sonra 17 Temmuz’da gelmesi planlanıyor.

Twitter’daki haberleri paylaşan Sucker Punch, “Evden Çalışma Ortamında oyun geliştirmeye uyum sağlamada kesinlikle zorluklar oldu, ancak dünya çapındaki ekibimizin inanılmaz çabası sayesinde Ghost of Tsushima neredeyse piyasaya sürülmeye hazır … uygulamak için birkaç son dokunuş gerekiyor – bu yüzden bu fazladan birkaç haftayı iyi bir şekilde kullanacağız. ”

Sony, Iron Man VR’nin The Last of Us Part 2 ile aynı zamanda ertelendiğini biliyoruz ama onunla ilgili bir açıklama yapılmadığını da belirtelim.


The Last of Us 2’nin ertelenmesiyle ilgili haber

Sonunda bir çoğunun tahmin ettiği gibi oldu. Evden çalışan herkes ve çalışma ortamı büyük ölçüde değiştiği için, PlayStation ve Naughty Dog, The Last of Us Part II’nin çıkış tarihini erteledi. Hem de bilinmeyen bir tarih olarak güncelleme yapıldı. Elbette uzaktan işlerin yürümediğini ileri sürdüler ama bir çok oyuncu farklı düşünüyor.

PlayStation aksilikler üzerine yakın zaman önce basit bir tweet attı. “Sony Interactive Entertainment, The Last of Us Part II’nin ve Marvel’in Iron Man VR’ın lansmanını bir sonraki duyuruya kadar ertelemeyi kararlaştırdı. Lojistik olarak, küresel kriz oyuncularımızın hak ettiği lansman deneyimini vermemizi engelliyor. ” Tweeti burada görebilirsiniz.

Belirsiz bir tarihe ertelendi

The Last Of Us Part 2’nin normalde 29 Mayıs’ta lansmanı yapılması gerekiyordu. İlk olarak Naughty Dog’un 2019 hedefini kaçırması ve oyunu 2020’ye ertelemesi ile oyun gayri resmi olarak gecikti. Buna kimse ses çıkarmadı çünkü oynanacak durumda olmayan oyunu kimse istemiyordu. Ama şimdiki durum bütün oyuncuları ve özellikle Türk yayıncı tayfasını ve oyun severleri çok kızdırdı. Kimisinin de yaşanan kötü olaylar neticesinde Sony’ye hak verdiğini ekleyelim.

PlayStation’ın belirttiği gibi, işin kötü tarafı sabırsızlıkla bekleyecek yeni bir çıkış tarihi yok. Şu anda her şeyin ne kadar belirsiz olduğu göz önüne alındığında, projeleri tamamlamak için zaman çizelgelerini tahmin etmek oldukça zor. Elbette geliştiricilerin evden çalıştığını da düşünürsek onlara da hak vermek gerekiyor. Yeterince kordineli olunabildiğini düşünmüyoruz.

PlayStation ayrıca The Last of Us Part II ve Marvel’s Iron Man VR dışında başka gecikmeler olmadığını söylüyor.

Naughty Dog’tan konuyla ilgili açıklama yapıldı

Naughty Dog ayrıca geliştiricinin söylediği şu ifadeyi yayınladı: “Oyun neredeyse tamamlandı ancak son hata düzeltmeleri üzerinde çalışıyor; COVID-19 salgını, oyunu dünyanın dört bir yanında eşzamanlı olarak başlatmayı lojistik olarak zorlaştırıyor ve bunu yapabilmek istiyor; ve stüdyo bu gecikmenin uzun sürmeyeceğini umuyor.”

The Last of Us Part II, PS5 lansman oyunu mu olacak?

İşte bu tweet üzerinde Twitter’da sinirli bir çok oyuncu Sony’ye ateş püskürdü. Onlara göre Sony, normalde ertelemeyeceği bir şekilde çıkaracağı bu oyunu Playstation 5 Lansman oyunu yapacak. Bunun için belirsiz bir tarihe erteledi. PS5 çıkışı için verilen tarih bu sene sonu muhtemelen Avrupa için yılbaşı tatili. Elbette Sony’nin böyle bir planı varsa The Last of Us Part II’nin çıkışı için belirli bir tarih veremez ama bir çok kişi bunu düşünüyor. Naughty Dog’un oyun neredeyse bitti tweeti üzerine başka düşünecek bir şey kalmıyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Savaş Oyunları

Call of Duty: Vanguard, Playstation'da Özel İçeriğe Sahip Olacak

KonsolListe

Oyuncuların Hayallerini Yıkan 5 Playstation 4 (PS4) Oyunu

Cyberpunk 2077KonsolRehber

Xbox ve Playstation'dan Cyberpunk 2077 İçin Para İadesi Alma

KonsolRehber

PS5 Download Hızını Arttırma - Playstation Rehber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty: Modern Warfare 2 – Remaster Grafik Karşılaştırması