Haber

Twitch İzlenme İstatistiklerini Açıkladı

Bildirildiğine göre, insanların evde kalması nedeniyle evde olan birçok oyuncunun Twitch yayın hizmetine başvurduğu biliniyor. Pek çok izleyici şu anda Twitch’i izliyor ve bu durum bir rekora sebep oluyor. Twitch’in bir ortak uygulaması olan StreamLabs’a göre, Twitch son üç ayda 3,1 milyarı izlenme süresini aştı.

2019’daki son çeyreğe kıyasla, Twitch’in izlenme oranı genel olarak% 17 arttı. Ancak açıklamaya göre görüntüleme sayıları artmıyor. Bunun anlamı hemen hemen aynı topluluk aynı şeyleri daha uzun izliyor. Twitch’teki benzersiz kanallarda% 33’lük bir artış kaydedildi. Bununla birlikte, izlenme oranlarının tüm bu kanallara nasıl yayıldığını anlatan bir veri paylaşılmadı.

Sonuç olarak Twitch açık arayla en baskın yayın platformu olmaya devam ediyor. Twitch, geçtiğimiz çeyrekte izlenen toplam canlı yayın saatlerin% 65’ini tek başına göğüslüyor ve YouTube Gaming% 22 ile ikinci sırada yer alıyor. Twitch ayrıca yapılan canlı yayın saatlerinde de % 72 ile ilk sırada yer alıyor. Yani yapılan toplam canlı yayın saatine baktığımız zaman Twitch en çok canlı yayın yapılan platform oluyor. İkinci sırada ise Mixer bulunuyor. Toplam canlı yayının % 17’si Mixer’de yapılıyor. Twitch’in yayın platformu savaşlarına hakimiyeti devam ediyor.

Ancak, diğer akış platformları için bu, kötü bir haber değil. Hem YouTube Gaming hem de Facebook, akış saatleri ile izlenen saat oranı arasında daha yüksek performans gösteriyor. Yani daha basit açıklayacak olursak, Youtube Gaming ya da Facebook’ta daha az süre canlı yayın yapılıyor olabilir ama izleyicileri buradaki canlı yayınlara daha sadık davranıyor. Toplam canlı yayın süresiyle bu yayınların izlenme sürelerini oranladığınızda Youtube ile Facebook daha yüksek performans gösteriyor.

Detaylı istatistikler hemen alt kısımdaki grafikten incelenebilir.

Twitch ve diğer platformların COVID-19 salgınının bir sonucu olarak bu tür kazanımlar görmesi talihsiz bir durum, ancak oyuncuların kriz sırasında mesafeyi koruyarak bir araya geldiğini görmek güzeldir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
AksiyonHaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Oyun Süresi Kaç Saat?

Destiny 2HaberNişancı Oyunu

Destiny 2'nin Gelecek Yılı Vampir Avı ve Sevilen Bir Konumu Oyuna Ekleyecek

Haber

Minecraft Netherite Kılıç Nasıl Yapılır?

HaberRol OyunuStarfield

Starfield's Shattered Space DLC Duyuruldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
The Last Of Us Part 2’nin Çıkış Tarihi Duyuruldu