MMORPG

World of Warcraft İlk Kez Karakter Yaratma Ekranını Değiştiriyor

World of Warcraft’ın ilk lansmanından bu yana 15 yıl geçti ve artık oyun eskimeye başladı. Örneğin, karakter yaratma ekranı, yeni oynanabilir ırklar, sınıflar ve görünümünüzü kişiselleştirmek için tonlarca genişletilmiş yol eklenmesine rağmen bu süre boyunca çok fazla değişmedi. Ancak dün, bu yaz gelevek olan Shadowlands genişleme paketi için kapalı alfa test istemcisi, karakter oluşturmanın çalışma şeklindeki bu beklenmedik değişiklik de dahil olmak üzere bazı küçük yeni özellikler ekleyecek şekilde güncellendi.

Eksi ile yeni arasındaki en büyük fark her şeyin nasıl daha minimalist bir şekilde ortaya konulduğu ve sunulduğudır. Solda ırk seçimi yerine, Alliance ırkları yer alırken artık  ekranın sağ tarafında ise Horde ırkları yer alıyor. Artık oyuncuların çeşitli yollarla kilidini açtığı çekirdek ırklarınözel varyantlarını, Allied Races’i görmek için tamamen farklı bir menüye gitmek zorunda kalıyorsunuz.

World of Warcraft yeni karakter yaratma ekranı

Tüm farklı ırk seçeneklerinin bir sayfada mevcut olması güzel, ancak tüm bu yeniden düzenleme sanki mobil oyun görünümü gibi geliyor. Dairesel karakter portre görünümlerisadece parmağımla basmam gereken bir şey gibi hissettiriyor.

Karakter Özelleştirme seçenekleri de değişmiş durumda. Farklı saç stilleri gibi her seçeneği görsel olarak görüntüleyen bir panelde ilerlemek yerine, artık vücudunuzun her parçası için ayarladığınız kaydırıcılar oyuna eklenmiş durumda.

Bir çok World of Warcraft fanı değişikliklerden memnun olmadığını dile getiriyor.

World of Warcraft eski karakter yaratma ekranı

Karakter yaratma ekranı, bazı görüşlere göre, ilk karakterinizi yarattıktan sonra belki yenisini oluşturana kadar aylarca uğramadığınız bir kısım olduğu için, bu değişiklik bir çoğunun umurunda değil.

Yeni karakter tasarım ekranı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
MMORPG

Throne And Liberty 2023'te Dünya Çapında PC ve Konsollarda Çıkıyor

MMORPG

World of Warcraft'ın Dragonflight yol haritası "oyunculara daha sık içerik sunacak"

AksiyonMMORPG

Guerrilla, Horizon MMO'nun "stilize görünüm" ve "yeni bir karakter kadrosu" sunacak

MMORPG

World of Warcraft Dragonriding'in Kilidini Açma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Halo 2 ve Halo 2: Anniversary PC Betası Başladı