Bulut Oyun

Google Stadia Artık OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro Modelleriyle Uyumlu

Google Stadia şimdi yeni OnePlus 8 serisi akıllı telefonlarda çalışıyor, Google bir blog yayınında açıklama yaptı. Google, hizmetin geçen yılın sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana Stadia ile yavaşça daha fazla Android akıllı telefon için uyarladı ve artık Pixel 2, 3 ve 4 telefon serisinde uygulamayı kullanabilirsiniz; yakın zamanda piyasaya sürülen Galaxy S20 serisi de dahil olmak üzere birçok Samsung Galaxy telefonu; Asus’un ROG Phone ve ROG Phone II ve Razer Phone ve Razer Phone II cihazlarıyla da uyumlu olarak çalıştığı biliniyor.

Google, hizmete birkaç özellik daha ekledi. Bir Chrome web tarayıcısında Stadia ile oyun oynamanız mümkün, ayrıca oyununuzun sesini 5.1 surround sesle duyabilirsiniz (yalnızca Stadia Pro aboneliğiniz varsa) ve servis bağlantısıyla birlikte ekran klavyesi görüntülenebilir ancak bir Stadia oyun kolu ile metin girmeniz gerekir. Google ayrıca Stadia oyun kumandasıyla bir mobil cihazda Stadia’da oyun oynarken ekran görüntüleri ve video kaydetmenize izin verir.

Bu haftanın başlarında, Google, Stadia’da PlayerUnknown Battlegrounds hit battle royale lansmanını duyurdu ve EA’dan Star Wars Jedi: Fallen Order, FIFA ve Madden dahil olmak üzere çeşitli oyunların bu yıl hizmete gireceğini söyledi. Bunlarla ilgili detaylı bilgiyi de “EA, FIFA, Star Wars Jedi: Fallen Order ve Diğer Üç Ünvanı Stadia’ya Getiriyor” yazımızda bulabilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Bulut OyunKonsol

Bulut Oyun Resmi Olarak Xbox Konsollarında Kullanılabilir

Bulut Oyun

GeForce Now'da Donma Sorunlarına 3 Çözüm Önerisi

Bulut Oyun

xCloud iOS Testleri Erken Bitti, Sıkıntı Var

Bulut Oyun

Google Stadia'ya Mesajlaşma Özelliği Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Xbox Series X Oyunları Önümüzdeki Hafta Açıklanacak