HaberKonsol

AMD, XBox SX ve PS5 GPU’larını PC İçin Çıkaracak

Hem yaklaşmakta olan #Xbox Series X hem de #PlayStation 5, #AMD ‘nin yeni nesil grafik işleme mimarisi #RDNA2 tarafından desteklenecek. Ancak her iki konsol da sene sonunda piyasaya sürülmeden önce, AMD yeni grafik kartlarını PC oyuncuları için piyasaya sürmeyi düşünüyor.

Yeni bir Bank of America Küresel Teknoloji Konferansı web yayınında (RockPaperShotgun aracılığıyla), AMD CFO Devinder Kumar, şirketin yeni RDNA 2 GPU’larını ve Ryzen 3 CPU’larını 2020’nin sonlarında başlatmayı planladığını, ancak GPU’ların ortaya çıkmadan önce piyasaya çıkacağını doğruladı. Microsoft ve Sony’nin yeni konsollarında. Belirli bir pencereden bahsedilmemesine rağmen, Nvidia’nın Ampere ile güçlendirilmiş RTX 3000 kartlarını piyasaya süreceği de düşünülüyor.

Kumar, “meraklıların en iyisini satın almayı çok sevdiğini ve kesinlikle onlara en iyisini vermeye çalıştığımızı bilmelerini istiyoruz” şeklinde açıklama yaptı. Daha sonra yeni RDNA 2 GPU’ların, mimarinin tüketicilere sunduğu ilk ürünler olacağını belirtti. Bunun, şu anda AMD tarafından açık bırakılan bir boşluğu doldurması bekleniyor, Nvidia’nın RTX 2080 ve 2080Ti, tek rakibi tarafından geriden takip ediliyor.

RDNA 2, mümkün olan en pahalı oyun bilgisayarlarında yer almayı hak eden AMD için büyük bir sıçrama olacak. Microsoft ve yeni DirectX 12 Ultimate API ile işbirliği içinde, RDNA 2’nin bugüne kadar Xbox Series X pazarlamasında oyun özellikleri olarak belirtilen ışın izleme ve değişken oranlı gölgelendirmeyi desteklemesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
KonsolOyuncu DonanımlarıPlaystation

DualSense Edge PC ile uyumlu mu?

AksiyonRol Oyunu

Forspoken PC Sistem Gereksinimleri Cebinizi Yakacak

League of LegendsMoba

League of Legends her bilgisayarda oynanır mı?

Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant Ücretsiz Mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Borderlands 2: Çalışan Shift Codes 2020