Modern WarfareWarzone

Call of Duty Warzone / Modern Warfare QuickScope Hızlı Ateş Etme

Modern Warfare ve Warzone’da hızlı atış yapmayı öğrenmek kolay bir iş değil, çünkü seri uzun zamandır hayatımızda olsa da, her yeni Call of Duty oyunu süreci biraz değiştiriyor. 2011 yılında, ilk Black Ops oyunu, keskin nişancıların kapsamını değiştirerek hızlı nişan alma olayını ortadan kaldırmaya çalıştı, ancak bu kararından çabuk vazgeçti. Quickscoping, Call of Duty Modern Warfare ve Call of Duty Warzone’da bir kez daha popüler bir eğlencedir, ancak yeni başlayanlar için, Modern Warfare’de nasıl hızlı atış yapılacağına dair bazı ipuçlarını vermeden edemeyeceğiz.

Hızlı ateş etmeyi öğrenmenin temel noktası dürbündeki artı işaretini kullanmayı bilmektir. Düşmanı hızlı bir şekilde hedeflediğinizde, fareyi / sağ çubuğu hareket ettirmek de istemezsiniz. Crosshair’inizi koşarken göğüs hizasında tutun bu sayede birini görürseniz daha iyi sonuç alabilirsiniz. Şöyle ki eğer nişangahı göğüs hizasında tutarsanız yapmanız gereken tek şey fareyi kesinlikle oynatmadan doğrudan ateş etmektir. Elbette nişangahı açmanız gerekir. Bunu zaten göğüs hizasında tutmak işinizi kolaylaştıracak ve sadece sağa ya da sola doğru nişan almanız konusunda sizi zirlayacaktır. Öbür türlü yukarı aşağı da ayar yapmanız gerekecek, bu da hızlı ateş etmenizi engelleyecektir.

Bu konuda bilmeniz gereken bir diğer konu Call of Duty’de mermi düşmesi neden olayın olmamasıdır. Yani mesafe uzadıkça mermi aşağı yönde haraket etmeyecektir. Yalnız uzaktaki karakterleri görebilmek için kaplamaların erken yüklenmesi gerekir. Bu açıdan oyun ayarlarından da bir kaç değişiklik yapmanız gerekebilir.

Call of Duty Modern Warfare ve Warzone’da hızlı dürbün kullanımı ve ateş etme için vermemiz gereken son ipucu şudur; çatışma sırasında nişan alırken size mermi değerse nişangah yukarı kalkacaktır. Yani hedeften istemeseniz ve müdahale etmeseniz de şaştınız demektir. Bu açıdan nişangahı tekrar ayarlamanız gerekir.

Call of Duty Rehberleri
Selvi K.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Battle Royale

Pubg Sezon 8'le Birlikte Yenilenmiş Sanhok Haritası Geliyor

Mobil OyunNişancı Oyunu

Tom Clancy's Elite Squad Mobil Oyunu Önümüzdeki Ay Yayınlanıyor

Nişancı OyunuWarzone

Call Of Duty Warzone Sürekli Gelişiyor

Battle RoyaleRehber

Fortnite A, B ve C Kapı Kodları Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
The Last of Us 2 – Precursor Orb Nerede Bulunur?