Haber

DR Disrespect Twitch Ban’ı Hakkında Yorum Yaptı

Güncelleme: DR Disrespect Twitch Ban’ı Hakkında Yorum Yaptı 296-2020

Dr Disrespect, Twitch yayın platformundan yasaklandığına dair raporlara yanıt verdi ve şirketin kanalının Cuma günü neden silindiğine ilişkin “özel nedeni” henüz bildirmediğini belirtti.

“Şampiyonlar Kulübü” nde hayranlarına hitap eden kısa bir tweet’te, gerçek adı Guy Beahm olan Dr Disrespect şöyle dedi: “Twitch kararlarının arkasındaki belirli bir sebep hakkında beni bilgilendirmedi … Bu zor zamanda herkesin desteğini bekliyorum”.

Twitch, Beahm’un yasağının nedeni hakkında bilgilendirilmediğini iddialarına cevap vermedi, ancak dün Polygon’a yaptığı bir açıklamada şunları söyledi: “Topluluk yönergeleri ve hizmet şartları herkes için geçerlidir. ”

Bununla birlikte, Twitch, Beahm’un ihlal ettiği tespit edilen yönergeleri resmiyete kavuşturmadı, ancak duruma yakın olan kaynakların, eylemin DMCA’nın yayından kaldırılması sonucunda geldiğine dair söylentileri reddetti. Hayranlarının aylık aboneliklerini iade etme sürecine zaten başladığı bildirildi.

Kaldırılmadan önce Dr Disrespect’in akış platformunda dört milyondan fazla takipçisi ve Twitch ile özel bir sözleşmesi vardı.


Tanınmış Twitch yayıncısı Dr Disrespect bugün erken saatlerde Twitch’den banlandı ve sebebi tam olarak açık değil. Guy Beahm, yani Dr Disrespect, Twitch’ten banlandı. Ban işlemi StreamerBans Twitter feed’i tarafından herkese açık hale getirildi ve kaldırma işleminin bir nedeni henüz bilinmemekle birlikte, kanal şu an Twitch üzerinde bulunmuyor.

Twitch, PC Gamer’a yaptığı açıklamada Dr Disrespect’in kaldırılması için bir neden sunmayı reddetti: “Her zaman olduğu gibi, bir yayıncının Topluluk Kurallarımızı veya Hizmet Şartlarımızı ihlal ettiğini kanıtladığımızda uygun işlemi yapıyoruz. Topluluktaki statüsü veya önemi ne olursa olsun tüm yayıncılara bu işlemler uygulanır. ”

Dr Disrespect daha önce de banlanmıştı

Twitch’te bu tür durumlarla ilk kez karşılaşılmıyor. Bir diğer önemli Twitch yayıncısı, Lirik, Haziran ayında bir DMCA sıkıntısı nedeniyle hesabı kısa bir süre askıya alındı. Olaydan sonra Lirik’in kanalı hızla restore edildi. Daha önce de Dr Disrespect’in Twitch kanalı, E3’teki yayında banyodan canlı yayın yaptıktan sonra 2019’da iki hafta boyunca askıya alınmıştı.

 

Dr Disrespect kalıcı olarak banlandı

Dr Disrespect’in Twitch banının nedenleri hala bilinmiyor, ancak birden fazla kaynak kalıcı olduğunu söylüyor. Yayıncı ShannonZKiller ayrıca tweet attı: “Kendi kaynaklarımdan: Doc gerçekten bitirdi ve sadece Twitch’de de değil. Nedenini biliyorum ve söyleyemem. Ama bu ciddi.” Kotaku ayrıca, isimsiz bir “Twitch’e yakın bir kaynağın” askıya alınmanın kalıcı olduğunu söylediğini bildirdi.

Dr Disrespect Twitch banı hakkında daha fazla bilgi geldiği zaman sizlerle paylaşacağız.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
HaberHayatta KalmaSons of Forest

Sons Of The Forest'un 5. Yamasında Oyuna Eklenen Yenilikler

Haber

Dark and Darker oyunu Steam'den geri çekildi

Haber

Herkes Microsoft'un Activision'ı satın almasını durdurmak istiyor

Haber

Genshin Impact Elemental Reaksiyonlar Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Perfect Dark Xbox Series X İçin Yenileniyor Olabilir