Battle Royale

Çin’de Pubg Mobile İçin Hack Satanlara Tutuklama

On iki kişi, PUBG Mobile’ın Çince versiyonu için hack sattığı iddiasıyla Çin’de tutuklandılar. Abacus tarafından tercüme edildiği ve bildirildiği üzere, grup Bitcoin’i Peacekeeper Elite oyuncularına satmaya başlamadan önce “denizaşırı personelden” hileleri satın almak için kullandı. Kunshan polisi, işin 15 milyon dolara kadar olduğunu söylüyor.

Oyun hileleri oyunculara insanları duvarlardan görme ve mobil FPS oyunu olduğu için özellikle acımasız bir aimbot kullanarak istedikleri kadar kafa vuruşu yapma yeteneği verir. Grubun suçlu bulunması durumunda ceza şu anda belirsizdir, ancak insanlar benzer suçlardan dolayı para cezasına çarptırılmıştır. İki kişiye bir yıl hapis cezası ve Honor of Kings oynamaktan men ve 2.833 dolar para cezası verildi.

Farkında değilseniz, Peacekeeper Elite, Tencent’in PUBG Mobile’ın Çince sürümüdür. Battle royale oyunu Başlangıçta Çin’de mevcut olmasına rağmen, Çin’in sansür kısıtlamalarını karşılamak için değiştirildi ve farklı bir adla yeniden piyasaya sürüldü. Peacekeeper hala karakter modellerinden genel grafik metinlere kadar PUBG Mobile’a benziyor. Bununla birlikte, bu versiyonda kan yoktur ve ‘öldür’ gibi kelimeler ‘yenilgi’ gibi şiddet içermeyen alternatiflerle değiştirilmiştir.

Bununla birlikte, PUBG Mobile’ın yasaklanması sadece Çin ile sınırlı değil. Oyunun gayri resmi Subreddit sayfasına bir bakış, yalnızca son birkaç saat içinde oyunculardan birkaç şikayet ortaya koyuyor. Hile hesaplarını bildirmek için tasarlanmış belirli bir yayın özel kısmı bile var.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

Battle RoyaleNişancı OyunuWarzone

Warzone 2'de Nuke Skin Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Destiny 2’de Filthy Lucre Nasıl Elde Edilir?