Civilization 6RehberStrateji

Civilization 6’da Siege Towers Nasıl Kullanılır?

Civilization 6’daki Kuşatma Kuleleri (Siege Towers) bir şehri almayı çok daha kolay hale getirebilir, ancak oyun bu destek birimlerinin nasıl düzgün kullanılacağı konusunda tam olarak net bilgi vermez.

Civilization 6, oyuncuların rakip şehirleri ve medeniyetleri fethetmek için çeşitli kuşatma silahlarını destek birimleri olarak kullanmalarına izin veriyor, ancak bu birimlerin nasıl kullanılacağını tam olarak bilmeyen bir çok oyuncu var çünkü oyun size bu konu hakkında yeterli bilgi vermiyor. Oyuncular genellikle kendilerini Koç Başı veya kuşatma kulesinin nasıl kullanılacağı konusunda bilgi ararken bulurlar, çünkü her ikisinin de çalışma şekli biraz sezgiseldir.

Bu kuşatma silahlarının sadece düşman duvarına saldırı yapacağını veya birliklerin taşınmasına yardımcı olacağını düşünebilir, ancak Civilization 6 farklı bir yaklaşım benimser. Kısacası, oyuncuların tüm birimler için tam etkilerini elde etmek için duvarlı bir şehrin yanında bir kuşatma kulesine ihtiyacı var.

Bu, Koç Başıyla aynı prensiptir, ancak ikisi tek bir tuşla farklı şekilde işlev görür. Koç Başları oyuncuların duvarları tahrip etmesine yardımcı olurken, kuşatma kuleleri (Siege Tower) duvarları tamamen atlamalarına izin verir ve doğrudan bir şehre zarar verir.

Bir kuşatma kulesi inşa etmek ve kullanmak için, oyuncular önce klasik döneme girmeli ve oyuncunun kuşatma kuleleri yaratmasına izin verecek inşaat teknolojisini araştırmalıdır. Birini yaptıktan sonra, oyuncuların o şehre saldıran tüm müttefik kuvvetlere bonus sağlamak için kuşatma kulesini bir düşman kentinin yanına park etmesi gerekiyor. Kuşatma kulesi, oyuncuların duvarları tamamen görmezden gelmesine izin vererek, önceki dönemin Koç Başı’ndan çok daha etkili olmasını sağlar, ancak yine de düşmanın hedef alması için korunmalıdır. Bunlar, Civ 6’nın erken oyunlarında savaş kazanmayı çok daha kolay hale getirebilir.

Birden fazla kuşatma kulesine sahip olmak, birimlerin sahip olduğu debuffları kaldırmak için yeterli olduğundan şehirlere fazladan hasar vermeyecektir. Kuşatma kulelerinin sadece yakın dövüş ve süvari karşıtı sınıf birimleri ile etkili olduğunu belirtmek gerekir, yani şövalyeler gibi bazı birimler herhangi bir fayda sağlamayacaktır. Ek olarak, rakip Rönesans duvarlarını veya Kentsel Savunmaları araştırdıktan sonra kuşatma kulesi çalışmayı durdurur, bu noktada oyuncu kuşatma kulelerini sağlık görevlilerine yükseltmelidir.

Kuşatma kulesi kesinlikle savaşın gelgitini değiştirebilir, çünkü duvarların faydasını kaldırmak son derece sakatlayıcı bir etkidir, ancak oyuncuların teknolojiden en iyi şekilde yararlanmak için bunları ne zaman ve nasıl kullanacaklarını bilmeleri gerekecektir. Oyuncular, kuşatma kulelerinin sadece piyade ve süvari karşıtı birimler için çalıştığını, Rönesans duvarlarında veya Kentsel Savunmalarda çalışmadığını ve fayda sağlamak için sadece bir şehre bitişik olmasını gerektirdiğini hatırladığı sürece, bu birimlerden en üst düzeyde fayda sağlayacaklar.

Civilization 6 şimdi PC, PS4, Switch ve Xbox One’da mevcut.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Canavalarlar Nasıl Yakalanır?

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Wirebugs Rehberi

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise Machalite Ore Nerelerde Bulunur?

Spor Oyunları

FIFA 23'te Trainer Nasıl Kapatılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Civilization 6: Oyunun Başında Kullanabileceğiniz En İyi Yapım Emri