Battle Royale

Fortnite, OnePlus 8 Üzerinde 90 FPS Oynandı

Fortnite’da size önemli bir avantaj sağlayacak bir özellikten bahsedeceğiz. OnePlus’ın OnePlus 8 ve 8 Pro’ya özel olacak Fortnite için 90 FPS modu sunmak için Epic Games ile ortaklık yaptı.

Tutarlı bir 60 FPS oynamak için mücadele eden mobil oyunların birçoğu, Fortnite’ın bir telefonda 90’a yakın bir değere yaklaşması oldukça zor görünüyordu. Nintendo Switch sürümünün 30 FPS’yi hedeflediğini ve gelişmiş akım gen konsollarının bile 60 civarında durduğunu düşündüğünüzde telefon üzerinden 90 fps Fortnite oynamak size de imkansız görünebilir.

90 fps Fortnite oynadığınız zaman görsellerdeki değişiklik ve akıcılık kendini hemen ortaya çıkarıyor. Yeşillik gibi daha ince detaylar geri çekilmiş olsa da, genel çözünürlük aynı kalıyor. Temel olarak, grafik ayarları varsayılan olarak düşük olsa da bu daha yüksek kare hızının potansiyel faydalarından yararlanmak istiyorsanız 90 fps her türlü daha avantajlı hale geliyor.

Bununla birlikte, mobil cihazlarda, 60 ve 90 FPS arasındaki fark, bir fare ve klavye kullanırken olduğu kadar belirgin değildir. Ve en azından oyun içi sayaca göre, sağlam bir 90 FPS elde etmiyorsunuz. 60 fpslere düşüşler oluyor, ancak sadece sayaç nedeniyle bunları fark edebiliyorsunuz yani gözle görülür bir değişiklikte olmuyor.

OnePlus 8’in daha yüksek grafik ayarlarında nispeten istikrarlı bir 60 FPS koruyabildiğini de belirtmek gerekir, bu nedenle daha yüksek kare hızını seçmek belki de beklediğiniz kadar kolay bir karar değildir.

Düşük grafik ayarlarında Fortnite iyi görünmüyor yorumlarını bütün oyunculardan duyabilirsiniz. Bununla birlikte, bir telefonda Fortnite için 90 FPS modunun varlığı, bu aşamada bir devrimden ziyade bir merak olarak kalsa bile, etkileyici bir teknik başarıdır.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

Battle RoyaleNişancı OyunuWarzone

Warzone 2'de Nuke Skin Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Mafia: Definitive Edition’ın Fragmanı Sizi Lost Heaven’a Götürüyor