RehberRol Oyunu

Minecraft’ta Atlar Nasıl Çiftleştirilir?

Hayvan yetiştirmek #Minecraft ‘ta yaşamın bir parçasıdır, ancak hayvanların üremek için belirli yiyeceklere ihtiyacı vardır ve atların tay yapmak için kendi özel ihtiyaçları vardır.

Atlar savanlarda ve ovalarda oldukça düzenli olarak ortaya çıkarken, Minecraft’ta at yetiştirmek isteyen oyuncular için bazı özel ekipmanlara ihtiyaç duyacaklardır, bu yüzden bir oyuncu vahşi doğada bir bebek atı görür ve kendileri için bir tane isterse, bazı oldukça spesifik adımları takip etmeleri gerekir. Bu rehberde genel manada Minecraft at çiftleştirme konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

At çiftleştirme nasıl yapılır?

Atlar, Minecraft’taki 2 ila 6 atlık sürüler şeklinde en geniş açık, çimenli alanlarda bulunabilir. Bu biyomlar hayatta kalmak için mükemmeldir, böylece oyuncular burada evlerini inşa etmekte rahat hissedebilirler. Atlar çeşitli renklerde gelir ve bu renklendirmeyi çocuklarına geçirirler. Atlar çok çeşitli işaretlerle gri, kahverengi, siyah, beyaz, kestane veya kestane renginde keten renkli olabilir. Atlar, oyuncuların istedikleri takdirde onları çalabileceği köylerde de düzenli şekilde ortaya çıkar.

Minecraft’ta At Nasıl Alınır?

Oyuncular evcilleştirilmelerini beklemek için sadece vahşi bir ata binemezler; önce ellerinde hiçbir şey olmadığından emin olmaları gerekir. Sonra başlarının üzerinde kalpleri olana kadar onlarla ilgilenmek zorunda kalacaklar. Minecraft atı evcilleştirildikten sonra, oyuncular at üzerinde bir eyer ve dizgin kullanabilirler.

Damızlık Atlar

Minecraft’ın dünya çapında 200 milyon muhteşem kopya sattığı göz önüne alındığında, oyuncular mevcut tüm farklı renk ve işaret kombinasyonlarının bazı ekran görüntülerini bulabilmelidir. Sadece hoş görünen bir renk kombinasyonu bulun ve bu estetiğe uyan vahşi atları yakalayın. Artık oyuncuların aradıkları renklendirmede iki evcilleştirilmiş at yuvasına sahip olduklarından, onları küçük bir alana bir araya getirin. Oyuncular, iki atın üremek için yeterince yakın olmasını ve başka hiçbir atın engellememesini sağlamak için bir çit inşa edebilir. Her iki atı da altın havuç veya altın elma ile besleyin ve üreyeceklerdir. Atların tekrar üremeden önce beş dakikalık bir soğuma süresi vardır.

Tayların ebeveynlerine özdeş olma şansı% 44 ve tamamen farklı bir renklendirme şansı% 11’dir. Tay renklendirme ve umduğu işaretler ortaya çıkana kadar tercih edilen, evcilleştirilmiş atları yetiştirmeye devam edin. Atları almak, Minecraft oyuncularının haritayı hızlı bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmak için  harika olabilir.

Minecraft, Mobil, PC, PS4, Switch ve Xbox One için kullanılabilir.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant Satın Alma Geçmişini Kontrol Etme

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Kabile Moralini Nasıl Yükseltirsiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Hızlı Bir Şekilde Gübre Toplamak

AksiyonGTA 5Rehber

GTA 5 Kamera Açısı Nasıl Değiştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Dungeons’un İlk DLC’si Jungle Awakens Olacak