MinecraftRehber

Minecraft Could Not Connect Outdated Server Hatası Nasıl Düzeltilir?

Minecraft oynamak, oyuncular için çoğunlukla hatasız bir deneyim olacaktır çünkü oldukça optimize edilmiştir. Ancak, nadir olarak, Minecraft’ta Eski Sunucuya Bağlanamadı (Could Not Connect Outdated Server) hatasıyla karşılaşabilirsiniz, ancak endişelenmeyin, düzeltme basittir. Bu özel sorunu çözmenin tüm farklı yollarına bakalım.

Minecraft Eski Sunucuya Bağlanamadı Hatası Nasıl Onarılır?

Hata mesajının önerdiği gibi, Minecraft’ın istemci ve sunucu sürümleriyle bir uyumsuzluk nedeniyle “Güncel Olmayan Sunucuya Bağlanılamadı” geliyor. Örneğin, bu, istemci otomatik olarak güncellendiğinde ve sunucu sürümüyle uyumsuz hale geldiğinde olabilir.

Diğer oyuncularla oynarken herkesin aynı Minecraft sürümünü kullanmasını sağlamak çok önemlidir. Ayrıca, sunucu sahibiyle iletişim kurun ve kullandıkları sürümü kontrol edin. Buna dayanarak, istemci sürümünüzü değiştirip değiştirmeyeceğinize veya sunucunun ana bilgisayarının/yöneticisinin sürümünü değiştirip değiştirmeyeceğine karar verebilirsiniz.

Minecraft Sürümü ile Sunucu Sürümü Nasıl Eşleştirilir?

  1. Minecraft Başlatıcı’yı açın.
  2. Üstteki Oynat düğmesinin yanında bir Kurulumlar sekmesi olacaktır.
  3. Yeni’ye tıklayın.
  4. Yeni Kurulum Oluştur altında, yeni bir kurulum adlandırın ve SÜRÜM açılır listesinden tercih ettiğiniz sürümü tıklayın. Sunucunun sürümüyle eşleşmelidir.
  5. Ardından, Oluştur’a tıklayın ve üstteki menüden Oynat’a basın.
  6. Ardından ekranın sol alt kısmından versiyonu seçin ve yeşil OYNAT butonuna tıklayın.
  7. Eski sürüme erişmeye çalışıyorsanız bir açılır pencere göreceksiniz, bu nedenle oyuncuların “Riskleri anlıyorum” seçeneğini işaretlemesi ve Oynat düğmesine basması gerekecek.

Bir uyarı – Oyun sürümünüzü değiştirmeden önce dünyalarınızın yedeğini aldığınızdan emin olun çünkü neyin yanlış gidebileceğini asla bilemezsiniz. Bundan dolayı tüm ilerlemenizi kaybetmek istemezsiniz. Bu nedenle, önceden almak için en iyi karar bir yedekleme olacaktır. Güvende olmak için oyun dosyalarınızın bir kopyasını oluşturun.

Could Not Connect Outdated Server Hatasının Diğer Nedenleri?

Yukarıda belirtilen ana nedenin yanı sıra, bu eski sunucu hatasıyla karşılaşmanız için birkaç neden daha var.

Dosyalarla ilgili sorunları çözmek için Minecraft’ı en son yamaya güncelleyebilirsiniz, böylece tüm gerekli olanlara sahip olursunuz. Ayrıca, oyuncuların Realm sürümünün de güncel olup olmadığını kontrol etmesi gerekiyor. Android veya iOS kullanan oyuncuların resmi uygulama mağazası sayfasını ziyaret etmeleri, Minecraft’ı bulmaları ve en yeni sürümü almak için GÜNCELLE’ye dokunmaları gerekir. Güncelleme butonunu görmüyorsanız, oyun zaten güncellenmiş olabilir.

Son olarak, PC oyuncuları, antivirüs veya güvenlik duvarlarının oyunun sunuculara bağlanmasını engellemediğinden emin olmalıdır. Minecraft’ı beyaz listeye alın veya hala hatayı alıp almadığınızı kontrol etmek için virüsten koruma ve güvenlik duvarını geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Minecraft Eski Sunucuya Bağlanamadı Hatası düzeltmesi hakkında bilmeniz gereken her şey bu.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Genshin ImpactRehber

Genshin Impact Neden Çok Popüler?

Genshin ImpactRehber

Genshin Impact: The Chasm Underground Mines Nasıl Girilir?

Nişancı Oyunu

Rainbow Six Siege: Bilgisayarınız İçin En İyi Ayarlar

Apex LegendsRehber

Apex Legends: SSL Bağlantı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
GTA+ Aboneliği GTA Online’ın PC Versiyonu İçin de Eklenebilir